Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Hustota vlasov

Príspevok v téme: Hustota vlasov
parochna

vypadavaju mi vlasy v chumacoch, vsetky vysetrenia negativne. ak s tym nic nespravim, budem za chvilu holohlava. nemam ani 40 a na dvoch miestach uz plesinu. prosim pomoc!!!! co to moze byt???
dorastu vypadnute vlasy este raz? ako sa daju inak dohustit? ake metody existuju, nieco som pocula o nastrelovani, ale neviem co to je. alebo co ine? prosim poradte, neviem z coho to moze byt, ako to zastavit... dakujem za kazdu radu!!

alamka

Mila Iren,

Dakujem za krasne pozitivne slova :-). Mne prvy rok neslo schudnut, mordovala som sa s tym. Mat z povodnych 60kg 87kg bolo pre mna zufalstvo. A tak, ako zufaly clovek som robila zufale ciny. Vela som nad tym uvazovala az mi raz skrsol napad, ze musim zmenit svoj system uvazovania zo zufalstva na prilezitost, vyzvu. Tak sa zacalo moje pozitivne prinavracovanie k povodnej vahe :-). Vylucila som cukor, pridala surovu zeleninu, zeleninu na pare, kokosak, cvicenie, vylucila som uplne kofein, nepijem kavu, len tu detsku. Objavila som caro bylin, ktore pestujem. Pijem sypany kamilkovy cajik. Doplnila som to vitaminmi. Zdisciplinovala som stravovanie a to tak, ze som sa vratila k: ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera. Jest koncim o 18:00-18:30 a ak som hladna, uz len surova zelenina. Je to lacne a zdrave. Do prace si nosim svoje jedlo, bojkotujem fastfood, diety. Papam maso, zeleninu, ryby, chlieb atd... :-). Ide to a navyse, po vysadeni cukru a kavy som iny clovek.

Ironka, nesmierne ti fandim a viem, ze sa ti splni sen a ty budes zdravsia, vitalnejsia a plna pozitivnej energie :-).

Per aspera ad astra a vsetko krasne do Noveho, Tvojho roku :-)

Pre tento rok sa lucim

Iren 1

Alamka,
Tak OK pre teba je jod prínosom keď nemáš autoimunitu a ešte si pridaj selen pokiaľ už ho jodit neobsahuje.

No tak úctihodných kg. si zhodila, tak máš môj úprimný obdiv a gratuláciu a tak dúfam, že sa to podarí aj mne, ale jedno je isté, že s hypo š.ž. to ide ťažšie , ale dobre si inšpirovala svojimi skúsenosťami a povedala som si, že na čo čakať do nového roku a už som začala. Musím sa pochváliť, že chlebík som upiekla a vydaril sa, ale ja som si ho pokrájala a dala do mrazničky a vždy si podľa potreby vyberiem.
Pozrela som si video, no niektoré cviky z jogy nezvládam, ale ten pluh by bol dobrý pre nás nakolko nakopne š.ž. aby pracovala a nebola lenivá v tom máme výhodu, nakolko tento cvik s hyper š.ž. sa cvičiť nemôže.
Ešte raz dík za tvoju skúsenosť, ktorá ma nakopla...úspešne, keď sa teraz počas sviatkov iní prejedajú nezdravou stravou a ja už fičím na tvojom jedálníčku, tak sa obdivujem...
Najhoršie bolo vylúčiť cukor...ja sladké milujem....tiež si myslím, že strava by mala zlepšiť š.ž.
Taktiež som začala s kokosákom - mala som ho doma a používala som ho na telo, nakolko mám veľmi suchú pleť, to je tiež zapríčinené š.ž.
Tak alamka nech sa ti podarí zhodiť tolko KG. kolko ešte potrebuješ a hlavne nech sa ti uzdraví motýlik a ešte niečo pre teba, kloktaj s čajíkom z lipkavca, ktorí odstraňuje strumu a zväčšenú š.ž.

alamka

Ahoj, treba vylucovat sampony a ine gebuziny so silikonom, ten zabranuje prenikaniu zivin do vlasov...

viac najdes na googli clanok zo stranky pluska. daj googlit: ako rozoznam silikon v sampone. Su tam vymenovane chemikalie co davaju do samponov a pripravkov a skodia.

ahink

Alamka dakujem ti za dobry tip. Ja ten kokosovy olej z DM tiez pouzivam ale na tvar ci telo. Je moc fajn. Na vlasy si ho asi len raz dala ale odradilo ma, ze aj ked som si potom umyvala vlasy samponom, zdali sa mi akoby stale mastne ale mne sa vlasy aj viac mastneju bezne. No budem si to davat a aj tie vitaminy ako odporucas. Aj za ten recept na chlebik vdaka. Tiez by rada nieco zhodila..

autorka..ja mam tiez problem s vlasmi. Bola som na vychytenej klinike kde dost znamych ludi chodi, vybavil mi to znamy a aj stedru zlavu som tam mala vybavenu. Lenze..
Nebolo to zial mozne kebo mam to vraj dedicne a mam v tele nadbytok vacsinu muzskych hormonov a pritom ja som navonok zena typu latino, krv a mlieko, muzi maju o mna zaujem a vyzeram aj mladsie. Takze na tej klinike mi povedali ze keby mi to aj urobili tak tie vlasy by sa mi proste neprijali a aj tak by mi po case vypadli a dalsie nenarastli..smola. Inak mam dlhsie vlasy a len na miesta kde to najviac vidiet - pouzivam maskujem si to vlasovym makeupom. Da sa to, nie je to az tak hrozne..
PEKNE SVIATKY MAJTE :-)

alamka

Ahoj Iren,

nemam autoimunitne ochorenie, mam strumu, zvacsenu s.z. Na gynde ma pred 2 rokmi poslali na endo...

Pred 2 rokmi mi nasadili euthyrox 25,brala som to vyse roka. V aprili 2014 po vysetreni zistila, ze sa mi vyraznejsie zmensila. Do vtedy som nebrala nic, ani jod, ani nic skratka, len euthyrox ale zdrava strava bola.

V 2011 som mala 60 kg, 172cm vyska, 29 rokov. Lenze predtym som bola 75kg, schudla som kvoli stresu, to nie je zdrave chudnutie. A teda po tych 60kg som zacala znova priberat (stitna), takto som sa dostala od 7/2012 do 10/2012 na 80kg, vaha rastla aj napriek posilke, v decembri uz 85 a januar 2013 87kg. Dva mesiace som chodila do posilky, cvicila podla muscle a fitness, fitness trenera a...nic. V aprili mi tohto roku nasadila euthyrox 50 a cvicila som zasa v posilke, zdrava strava, pohyb v zahrade atd. Nejedla som uz tak vela, jedla som 5x za den, aj v robote. Na ranajky napr. acidko zmiesane s ovsenymi vlockami, alebo banan atd, olovrant celozrnny chlieb s vajcovou pomazankou, obed klasika, napr. chilli con carne, hubova polievka, to je jedno, len doma varene, potom cosi male typu oriesky a vecera, dva celozrnne chleby s niecim alebo guacamole (avokadovy dipp) a vecera najneskor o 19:00, ak som bola hladna, jedla som a jem nakrajany zeler, mrkvu, kalerab, brokolicu, karfiol...surove. Jasne, ze aj varene, ale toto mam namiesto chipsov a sladkosti. Uplne mam vysadeny biely a aj hnedy cukor. Sladim vylucne medom.
Od aprila 2014 do teraz som zhodila 13kg, mam 74. Uz vyse mesiac uzivam ten jod, vitamin A a D, hair booster, obcas biosil, probiotika.

No a samozrejme cvicim. Teraz som sa napr. znova vratila k povodnym cvikom nielen na chrbticu...vola sa to hatha joga, daj si youtube:
www.youtube.com

Toto som zvladla len 30 min a bola som mrtva :D, takze sa snazim to cvicit od minuleho tyzdna kazdy den.

To uzivanie kokosaku mne nesmierne pomohlo. Ked dojde frajer na navstevu, poprosim ho nech mi vyfoti vlasy a uploadnem to sem, aby si videla rozdiel pred a po uzivani kokosaku u mna. To, ze sa musi aplikovat na mokre vlasy ma upozornila moja kadernicka, ze inak sa ten olej nevie tak vstrebat, treba tomu takto pomoct. Na internete som to sice nenasla, ale ma to logiku. Koniec koncov ved aj tie kadejake oleje typu mythic oil sa musia davat do mokrych, ale mala som aj tento mythic, co je chemia a nebola som taka spokojna ako s kokosakom, je to proste priroda a mne to robi velmi dobre.

Chleba: dam vyjst 3/4 kvasnice do pohara s trochou cukru, niekedy ani netreba, do misy dam 0,5kg celozrnnej muky, pridam ten kvasok, 1KL soli, semienka podla chuti (lanove, ovsene vlocky a tekvicove semena), rascu este davam a vsetko zamiesam. Tuhost musi byt normalna, nezlakni sa, ze bude vsetko po vykysnuti take riedke, to spravis tym, ze dosypes muku. Takze kysne 45min v teple, potom primiesam muku podla potreby tak, aby som mala tuhsie cesto, necham este 15 min dokysnut. Rukou vytvarujem, nasypem na vrch co ma napadne, pomazem vodou nech zmyjem povrchovu muku. Rura plyn rozpalit min. 15 min pred pecenim, rura skoro na plne gule na 15 min, potom chlieb otocim a dalsich 15 min. o gulicku menej, dalsich 20 min. otocim a o gulicku zasa nizsie teplota. Vyberiem, vychladne a papam :)

Iren 1

Alamka,
Dík za podanú výpoveď ako si sa popasovala s vlasmi - presne ja mám také ako opisuješ a tak idem na kokosový olej a super ako si opísala postup na použitie, tiež beriem 75 Euthyroxu, tak vlasy sú des...
Ja síce neviem aký druh ochorenia máš, zrejme nie autoimunitú, nakolko by si nebrala jodamin. Inak mne sa nedarí schudnúť a tak skúsim toto podľa teba - myslím stravovanie máš super, ale ako pečieš ten celozrnný chlieb?
Napíš, prosím za akú dobu sa ti podarilo schudnúť.
Ešte raz dík za dobré typy.
Prajem pekné sviatky a nech motýlik nezlobí. / š.ž. /

alamka

Ahojte :)

Rada sa s Vami podelim o skusenost o to, co mne pomohlo nie len na rast, ale aj na minimalizovanie vypadavania, lesk a zdravie vlasov...

Kratke intro: pred 2.5 rokom sa mi lamali vlasy 5cm a viac, boli suche a navyse vypadavali. HAK ani ziadne ine lieky ci vyzivove doplnky som nejedla. Nasledne mi zistili poruchu stitnej zlazy. Zacala som uzivat euthyrox 25, dnes 50, v januari mam kontrolu. Stitna sa mi upravila po prvej kontrole.

Na vlasy som pouzivala a do dnes pouzivam bio kokosovy olej. Da sa kupit v dm za 7 eur, maju aj bez aromy aj s aromou. Podstata tkvie v pravidelnosti a v tom, ze sa musi nanasat rozpusteny na vlhke vlasy. Ja to robim tak, ze vo flaske rozpustim v teplej vode kokosovy olej, navlhcim si vlasy, natiahnem injekcnou striekackou a aplikujem si to od korienkov az ku koncekom. Vsetko premastene zviazem do drdola a necham posobit. Minimalne to ma byt na hlave 2 hodiny, ja nechavam cez noc a rano umyvam 2x samponom. Nemusim pouzivat ani kondicioner, ani balzamy a kadejake drahe ci lacne gebuziny. Navyse kokosak ma dezinfekcne ucinky atd. Za 2.5 roka, co ma musela ostrihat na kratucke mikado mi narastli vlasy pod ramena, mam ich do polovice chrbta :). Kuru robim minimalne 2x v tyzdni. A to som bola 4x podstrihnuta. :)

Kedze mam problemy aj so stitnou, aj celkovo som bola pribrata, zacala som samozrejme celozrnne chleby (peciem doma), aj surovu zeleninu, ovocie, hovadzie, atd. Uplne som vylucila cukor a vonkoncom biely, sladim iba medom. Varim na bio kokosovom oleji, lacno a zdravo...

Co sa tyka doplnkov...a teraz dalsia tema... Uz dva mesiace mam energie ako keby som mala 20, a to mam 29, ale som proste nabita energiou. Pritom mam tazsie povolanie, robim v justicii... Co mne pomohlo: prvy raz som vybrowsovala a kupila si vitaminy, zvlast organickeho povodu, nakolko tie anorganicke sa tazko vstrebavaju, cim sposobuju len zbytocne "drahy moc", lebo vacsinu vyluci clovek.

Ja beriem pivovarske kvasnice jodamin, organicky vit. A+D a Hair Booster od Nature's Bounty a jedny z najkvalitnejsich probiotik, aspon podla vyskumu z Ciech, ked testovali ci probiotika obsahuju skutocne tolko kultur, kolko uvadzaju na obale. Kuk na internete kto chce, clanok zverejnila pluska.

Vlasy aj pokozku aj nechty mam svoje, dlhe, huste a prirodzene leskle. Takmer vobec nepadaju a vobec sa nestiepia a ani sa nelamu.

Za seba, som velice happy.

Ak mate plesate miesta, ja keby som bola Vami, rozhodne si zajdem k obvodnej lekarke a dam si spravit testy na: parazity, kvasinky (tie albicans byvaju rozsirene) a poziadala by som aj o vysetrenie, len tak kontrolne na stitnu zlazu. Vsetko vsak po porade s lekarom :)

Poznamka: nie som ziadna dealerka kadejakej lekarne ani bylinkarne. Som obycajna celkom vzdelana dlhovlasa 29 rocna cica, inak schudla som za 5 mesiacov 13 kil...huraaaaaaaa :)

Stastne a vesele :)

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Hustota vlasov - Fórum - ZDRAVIE.sk