Žiarlivosť

Príspevok v téme: Žiarlivosť
Fo

Ahojte

Napisem to otvorene, mojim obrovskym problemom je ziarlivost, uvedomujem si ju v plnom rozsahu...Bohuzial vsetko som pochopil az ked som spadol na hubu, rozpadol sa mi koli nej najkrajsi vztah aky som kedy mal(Preto Vas vsetkych co ziarlite uprimne prosim, zamyslite sa nad svojim konanim).
Teraz uz vela veci chapem,citem mnozstvo knih a prac na tuto temu,otvaraju sa mi oci a vidim ze veci co som robil,moje reakcie,obmedzovanie,...ktore som pokladal za normalne tak boli vlastne uplne chore a zvratene.Viem co robim zle a kazdym dnom toho viem viac a viac, viac toho hnusu co som robil a poviem Vam na rovinu,nedokazem sa na seba pozriet ani do zrkadla.Viem ze toto sam nezvladnem,utlmit,ovladat alebo dokonca zbavit sa ziarlivosti no neviem akeho odbornika mam navstivit, poradte mi prosim nejakeho dobreho psychologa, som zo Zvolena.Alebo co mam dalej este robit, lebo teraz nemam partnerku a velmi vela chapem,no mam strach ze ked si niekoho najdem tak sa to vrati a to uz nikdy nechcem, uz nikdy nechcem nikomu citovo ublizit...teraz som na tom tak ze radsej budem na vzdy sam ako by som mal niekomu zas citovo ublizit.Nepiste mi prosim komentare typu...ozer sa alebo ironicke a vysmesne veci,naozaj trpim uz dost zo sameho seba...Ospravedlnujem sa za diakritiku pisem z mobilu.Dakujem Vam a ziarlivci prosim este raz robte co mozte aby ste sa toho zbavili...

Fo

Tazko sa mi to pise lebo naozaj mam slzy v ociach ked si n to musim spominat...ale v skratke,obmedzoval som ju bola ticha domacnost ked niekam chcela ist,vzdy som to ofrflal ale nic nezakazal no ona radsej nikam nesla aby nebolo zle.vadili mi socialne siete,ked sa pekne obliekla ofrflal som to...vadilo mi ked ju niekto balil a ona ho neposlala hned prec.vypocuvanie kde bola kto tam bol ci pila...prosim Vas len teraz ma nezacnite bombardovat tymaky som hnusny...ja to viem a velmi pre to trpim tak ma prosim skuste pochopit ze viem aky som a jedine co chcem je zmenit sa, raz a na vzdy...

Fo

Veru ano, obdivujem ju za to a velmi že to somnou vydrzala tak dlho...je to uzasna zena a neskutocne ma mrzi ze som ju neurobil stastnou ba co viac ze som jej takto ublizil...
To radsej nebudem so ziadnou na vzdy ako znovu niekomu ublizit...

sususu

no je to tazke..ja som to tiez nezvladla a rozisla sa s nim... je pekne ked niekto ziarli ale len s mierou, to znamena ze miluje... bez toho to nejde ale musia byt hranice... inak ju stratis. mysli na to lebo inak stratis vsetky zeny ktore prejdu tvojim zivotom. Je to neunosne.. a ze vydrzala 3 roky tak to chce dobru trpezlivost...

Fo

Rozmyslam nad sebou nonstop...aky som ja vlastne idiot...Ale je to presne tak ako hovoris,cim viac lezies na nervy svojim ziarlenim tym viac sa tomu druhemu vzdalujes,je to presne tak...len co robit aby to pochopilo aj moje podvedomie a nepodsuvalo mi tu ziarlivost stale na jazyk?Ako sa vyrovnat s tym aky som?s tym ako som jej ublizil?Najhorsi pocit je ze ona uplne nevinna cakala tri roky ci sa nezmenim...

sususu

FO to sa stale moze stat ze najde niekoho lepsieho, krajsie atd... to sa moze stat ale kazdemu aj tebe... a cim viac budes otravny tym viac ona bude CHCIET niekoho ineho najst a tym padom tychto ludi bude aj viac.. lebo asi bude jednoduchsie najst niekoho kto je viac cool..mozem Ti snad iba poradit okrem toho aby si s tym bojoval aby si sa o seba staral viac.. urob max. preto aby si bol lepsi ako predtym, staraj sa o svoje telo, mysel ale aj dusu.. (cvic, citaj, rozmyslaj nad sebou ) a bude Ta chciet viac...zenam sa paci ked su muzi zaujimavy a zaujmu ich mysel...

Fo

Sususu-tak to ano,mne by liezlo na nervy mat pri sebe cloveka ako som ja no este som taky vztah nezazil v opacnom garde preto bude pre mna tazke vzit sa do toho ale myslienka je to dobra.I ked u mna je to take podvedome tie moje reakcie ze vlastne viem ze je to iracionalna hlupost ale to podvedomie je asi silnejsie.Alebo nazvem to mozno prehnany strach lebo ja som nebol presvedceny ze ma podvadza,ja som sa bal ze moze najst,stretnut niekoho lepsieho krajsieho vtipnejsieho,...
Agnes- mne knihy vela davaju,nieje to sice pre mna lahke citanie lebo ked to tak citam a tie priznaky na mna sedia tak sa mi az dviha zaludok aky som vlastne ja clovek,ked citam fora o ziarlivosti a opisuju tam pribehy zivota so ziarlivcim tak otvorene povedane mam slzy v ociach ked vidim ze ja som rovnaky...Knihy mi otvaraju oci a veci co som pokladal za normalne su pre mna zrazu ako zhubna choroba ktora ma zoziera.Do teraz som to zial neriesil,vzdy som si iba povedal ze uz taky nebudem...chvilku to vydrzalo no po case to bolo vsetko spät a bol koniec...bojim sa ze to zas pride,bojim sa ze to bude mozno horsie...neviem uz co robit so sebou...Je strasne prezivat kazdy den s myslienkou ze ja mozem za nas rozchod a ze JA som ublizil dievcatu ktore som miloval ako ziadnu inu,ze tri roky som jej nicil zivot a myslel si ze je to ok...no teraz viem kde bola chyba,vo mnea a poviem Vam zit s tym je horsie ako akekolvek mucenie...

sususu

Fo vies co mne pomaha??? Mala som taky vztah kedy moj byvaly strasne ziarlil a isiel mi na nervy... ja niesom velmi ziarliva ale obcas sa mi moze stat...vtedy si spomeniem ako mi moj byvaly siel na nervy a bol otravny a tak NEROBIM to iste co robil on mne lebo nechcem byt tak otravna k mojmu ako bol on ku mne..chapes..staci sa vzit do role toho druheho..urcite ti to bude pomahat... nikdo predsa nechce aby toho druheho otravoval nie? ;-)

Agnes999

Je blbost ze knihy su blbost. Rozumny clovek sa uci na skusenostiach a chybach inych, blbec sa nepouci nikdy. A knihy mozu byt prave dobrym smerom, lebo su tam opisane skusenosti inych.