Je to správna diagnóza a postup liečenia na ORL?

Príspevok v téme: Je to správna diagnóza a postup liečenia na ORL?
Kofola

Nie som si istá diagnózou a ani spôsobom liečby, ktorú mi stanovil lekár na ORL.
Mala som hnisavú angínu na pravej strane hrdla, z ktorej som sa vyliečila s antibiotikami, o 4 dni sa mi vrátila na ľavú stranu ale menej bolestivá ale stále s hnisom. Na krčnom mi to lokálne ošetril a hnis vytlačil. Kontrola o 3 dni. Zväčšené obidve mandle v dutine. Nasadil mi antibiotika špecifické na ústnu dutinu s tým, že mám zápal sliznice priedušnice. Všetko sa vrátilo do normálu. Po 3 dňoch sa mi opäť pravá uzlina zväčšila následne aj ľavá. Čo mi trochu prekáža pri prehĺtaní ale nie je to bolestivé. Keď dosiahli väčšie rozmery ako sa mi zdalo prirodzené a mala som napnutú kožu na tvári (akoby začínajúci opuch) išla som znova na ORL. Diagnóza :
Endorhinoskopia - sliznica bez hnisu v ústach PND
RTG PND - voľné v plnom rozsahu
hltan - tonsily strednej veľkosti so submukóznymi abscesmi
krk - regionálna lymfadenitída
Z. Tonsillitis chron

Lekár mi odporučil vybratie mandlí. Ja mám však podozrenie, že je to bakteriálneho pôvodu a chytám to od priateľa, ktorý by mohol byť nosič.
Bola by som rada, keby ste mi poradili, či sa mám dať operovať alebo nie.
Ďalšie podozrenie, ktoré mám je alergia, pretože pred rokov o takomto čase som mala alergickú nádchu.
Za skorú odpoveď ďakujem.

kablica

Velmi tazko ti niekto stanovi diagnozu na dialku, ked to tvoje hrdlo nevidi.
Dg., ktoru ti urcili-chronicka tonzilitida, je bakterialneho povodu, tak neviem, o co ti ide. A submukozne abscesy urcite nie su alergickeho povodu :-DD