Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Vratenie penazi

Príspevok v téme: Vratenie penazi
lasturnik

Zdravim, tak zakladam trosku bizarnu temu, no neda mi to. Ide o to, ze v poslednom case si pripadam ako charita. Ako mne nevadi pozicat znamemu peniaze, ked ich nahodou nema pri sebe alebo z nejakeho ineho dovodu (nejedna sa o velke ciastky, som student, tak hovorime v radoch par eur, rozumej 2-20). Jedina vec, co ma na tom mrzi/stve, ze vacsinou sa uz nedostane k vrateniu. Napr. aj teraz, znamy z Ceska ma poziadal ci by som mu nekupil u nas flasu, kedze v CR sa tazsie zhana, lebo ju chce dat bratovi na narodeniny. Tak som mu ju v pohode kupil, len akosi mu asi nepride normalne tie peniaze vratit. Hovorime o 17 eurach, co je pre nepracujuceho studenta celkom slusna suma. Absolutne by mi nevadilo, keby som kupil tu flasu na intraku pre nas, pripadne mi vobec nevadi, ked niekoho pozvem, tie absolutne nechcem, cize o to tu nejde. Len mi pride divne, aby som ja platil za nieco taketo. Vadia mi situacie toho typu, ktore som tu popisal.

Neviem ci ste ma spravne pochopili. Moja otazka teda znie, ako nenapadne, resp. ako poziadat kamarata o vratenie penazi bez toho, aby vas ludia povazovali za skroba, lakomeho a neviem co si o vas mysleli, len slusne poziadanie. Viem, ze pre niektorych to bude tema na zasmiatie (samemu mi to pride odveci), len by ma zaujimal vas nazor/postoj a tak. Vdaka.

lasturnik

Peniaze nakoniec este v ten den sam vratil, povedal, ze na to absolutne zabudol. Len mi to v tu chvilku uz zacalo pripadat ako charita, takze plany poplach. Samozrejme vdaka za rady.

Maoam

vsak to je jasne, ze je to trik, tato obet tu, ktora pisala na fore bude jedna z mnohych obeti toho magora, ten si mesacne usetri peknu ciastku.....a rocne sa mu to krasne rentuje, dokym najde nejakeho - prepacte za vyraz, blbca, ktory mu pozicia

tymto nechcem ponizit zakladatela temy, ide len o podstatu, ze ten typek je vychcany a vie presne, od koho vypytat.....

ambrozia

Nechce sa mi veriť, že v Česku by nezohnal takú fľašu, akú znami potreboval.Veď v Čechách majú toho oveľa viac ako na Slovensku. Normálne je dať peniaze vopred, ak niečo si dá človek kúpiť. Pekne si peniažky vypýtaj späť.

sususu

podla mna normalne sa ho spytaj ci sa tomu jeho bratovi ci pre koho si to kupoval ta flasa pacila a tak mu to pripomenies a snad Ti sam povie o tie peniaze...a ak nie, tak mu povedz ze kedy ti za to zaplati ze proste potrebujes peniaze. A je to :-) a nabuduce fakt peniaze dopredu ;-)

Maoam

:D, inak mas e-mail :D

vies co, minule som sedela s kamoskou na kave a vedla nas platil jeden chlapi, otvoril penazenku a tam same dvestovky, stovky, pätstovky (eurovky) :D, no ja mat taky obsah v penazenke, sa bojim vyjst do mesta :D

ale uz to bol stary dedo :D

Lulita

tak, ale ja neovplyvam eurami, asi to bude aj tym :D minule napr. jeden isiel platit coffe a vybral hrcu penazi snad mozno aj 20 patdesiateuroviek - je mi jasne, ze sa tym chcel ukazat, aky je čávo, ale aj tak...ja aj kebyze mam, tak sa tvarim radsej poskromnejsie, taki ludia su v zivote stastnejsi

Maoam

Luli, to je celkom dobry napad, minule som citala taky prehlad, ze kolko hotovosti nosia Nemci v penazenke pri sebe, no tak to boli prekvapujuce vysledky, drviva väcsina mala pri sebe dost nizku hotovost, tak do 40-50e, mnohi len 10e, 20e :D.

Lulita

Maoam - vazne, alebo menej, naposledy som mala len 40 centov, ledva mi vyslo na jednorazovu tatarsku, ktoru som nutne potrebovala :))

p.d.

Musis sa vediet vynajst. Napr. si mu mal povedat, ze raz ti ju kupim, ale ja nemam peniaze. Ked mi ich posles, tak ti ju kupim. Problem?

Maoam

Agness - nie MOZES mi to vratit, ale vratis mi to do (datum), inak sme skoncili

sorry, ale s takymito vychcancami by som nemala viac nervy, to je taky otras, hnusne bezbohe zneuzivanie a este studenta, fuj!

no pre neho lekcia, ako nebyt mäkky

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.