Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Preco baby kazia vztahy, manzelstvo

Príspevok v téme: Preco baby kazia vztahy, manzelstvo
karinakarina

Písala som už na toto forum, ale písem znovu. Asi potrebujem trošku zasa povzbudiť. Bola som vydatá 12 rokov a aj som, mam dieťa. Muž sa zamiloval do nejakej sekretárky. Rozmyslal o návrate domov. Aj sa vrátil ale vydrzal 3 dni. Hovoril, že ma nechce stratiť a napriek tomu za 3 dni to bolo inak. Ta k.... mu pomotala hlavu este viac. Muž je financne zabezpečený a to sa mladej páci. Ja som sa naplakala,naprosila dost. Chcem sa vzchopiť, ale nejako mi to nejde. Viem, ze som dostávala rady, ze to prejde a budem stastná. Bola som stastná s ním, mali sme velmi pekné chvílky. Samozrejme boli aj zlé, ale za tych par rokov je to asi samozrejmé. Rozbiť rodinu koli tomu, ze sa zamiloval? Ano.. ale do kedy vydrzí ta zamilovanosť? Stále mi hovorí, ze je teraz slobodnejší, spokojnejší a hlavne zamilovaný. Som mu vysvetlovala, ze manzelstvo je trosku iné ako takáto pobláznenosť. Ja neviem, čo si mám uz o tom mysliet. Toho chlapa milujem a aj napriek tomu, ze mi tak velmi ublízil.... Neviem, či ,,bozie mlyny,, melu pomaly ale iste. Neprajem mu nič zlé, mozno len to, aby zažil to čo ja, to psychické trápenie. Trpím dosť dlho a hlavne teraz znovu, ked sa pred pár dnami vrátil a hned aj odisiel... Ako sa mam s tym vyrovnať? Viem, ze mi tu bude radané, najdi si kamarátky, chod do spoločnosti, rob čo ťa baví... ale mna nic nebaví... a pred dieťatom sa tvárim veselo, teda snazim sa, ale ked ho ulozim len placem a rozmyslam, kde sa stala chyba. Prečo dievca, ktoré nič nezazilo ide mudrovat do nasho manzelského vztahu. Je iné sa stretávať s niekym 2-3x do týždna a iné s niekým zit tak dlhu dobu.... Chcem sa z toho dostat... kedy uz príde ten čas???

Fleur-de-lis

To ti verím, že ťa hnevalo keď na teba nemal čas. Tam by sa tiež dalo pýtať, či mal naozaj toľko práce alebo či to proste preňho bolo menšie zlo. Neviem aký ste mali vzťah...
A neviem ako si reagovala v takých situáciách, ale hnevom, kritikou a obviňovaním tam človek naozaj nič nedosiahne, len to zhorší. Ale je to bohužiaľ najčastejšia reakcia, dobre to poznám... Nie je ľahké sa zachovať v takých situáciách múdro a rozvážne. No každopádne pomôže viac ak žena neobviňuje, ale skôr nejak muža "pozve" k spoločnej činnosti. Možno nejak tak, že najprv ocení, že sa takto stará a zabezpečuje rodinu,a potom ho pozve k oddychu, k nejakej spoločnej činnosti.
No ale teraz išlo o niečo iné, sorry.

Ja si myslím, že by si mohla ísť za psychológom. Aj preto, že by ťa nestranne uisťoval o tom, čo je správne robiť. Lebo ty to už asi aj niekde cítiš, ale je ti ťažké sa rozhodnúť a stanoviť si tie hranice.
Ja som všetkými desiatimi za udržanie manželstva, ale keď raz jedna strana nechce, tak čo má tá druhá strana robiť. A vôbec, ak by sa aj vrátil, ako sa dá veriť človeku, ktorý ťa stále klame. Naozaj mu chýba zodpovednosť.
Jeho charakter nevyzerá z toho čo píšeš najlepšie. Zmenil sa alebo si to pred tým len nevidela či si to nepovažovala za dôležité? V zmysle tej zodpovednosti a čestnosti...
Ak by sa rozhodol vrátiť, tak je určite dobrý nápad tá poradňa.
A to mi teraz napadlo, pred synom ho nejak neobviňuješ,či? Dôvod na hnev máš, ale snáď sa z toho obaja snažíte syna vynechať.
Inak, držím ti prsty a veľmi ti prajem aby sa tvoja situácia vylepšila, aby si našla cestu, ktorá bude pre vás správna, aj keď možno nie ľahká.

TinaM

Je mi velmi luto, v akej situacii si sa ocitla. Neexistuje na to univerzalna rada ani liek. Bohuzial tvoj chlap zjavne vobec nie je stavany pre zodpovedny vztah a rodinu, co ti ale teraz uz vobec nepomoze, viem. Niekedy sa da poradit: zabudni nanho, pride iny. Ale velmi dobre viem, ze aj keby si velmi chcela, mate spolu dieta a to je dozivotne puto. No pre chlapa asi nie dostatocne.

karinakarina

Ja viem Tinka. Len si myslim, ze muz nevie co naozaj chce. Mozno mu prisli peniaze, ktorých mal dost a teraz koli domu, zazemiu by sa chcel vrátiť. Vieš x krat mi povedal, ze nevie so mnou vísť. To preto, ze začala riesiť veci a on to neznása. Ked povedal, ze sa ide rozist z dotycnou, zavalila som ho otazkami na ktoré mi nevedel odpovedat a hned bol agresívny. Je to pochopitelné, lebo sa zamotával. Ja uz od neho chcem mat pokoj, bojím sa mu povedať, ze nech ide do certa. Nechcem to uplne zahodiť, ale snad na to dostanem silu. Trvá to uz dlho. A mna to naozaj psychicky nici. Na jednej strane si poviem, ze by sa mohol zmenit,ale je to asi naivne a na druhej strane ak by sa chcel vratit,tak ho nechcem.... :( za to čo mi spravil. Ja som bola na tom po psychickej stranke dost zle. A ked som mu teraz v pondelok povedala aby mi dokazal,ze sa s nou rozisiel, aby mi dal dokaz, tak mi povedal so smiechom, ze ano mam vo svojom kufri jej hlavu a smial sa tomu. Mne do smiechu vobec nebolo.

TinaM

Ach, zle sa to cita, o to horsie, ze mi to pripomina moje detstvo a mojich rodicov. Ked som mala 7, odstahovali sme sa s mojou maminou do ineho mesta (otec mal inu, moja mama tam nechcela zostavat-teraz tomu uz rozumiem, vtedy som to nechapala). Do mojich 14 rokov som sa kazdy vecer "modlila" aby sa k nam ocino vratil. Az v dospelosti som zistila, ze pravdepodobne som nebola jedina, kto v to dufal, ale moj drahy otec sa znovu ozenil. A moja mama nema stastie na chlapov dodnes. Nie ze by nikoho nemala, ale...nejako nevie byt stastna.
Neviem, co ti poradit. Na jednej strane tu ide o teba a pud sebazachovy hovori, aby si sa starala najviac o seba. Ale je tu aj syn (neviem, kolko ma rokov, aj ked iste to tu bolo niekde spomenute). Tak by som mozno koncentrovala svoje sily nanho. A muzovi treba tiez otvorit oci, ze tymi jeho vykyvmi neublizuje len tebe, ale aj malemu. Vyzera to ale tak, ze sa realne vratit nechce-aspon mne to tak pripada. Nekomunikuj s nim, len co sa tyka maleho. Nevycitaj si, ze ho tym odhanas. on je ten, ktory to pos*al a ktory by sa mal plazit. Ak to nerobi, nestojite mu za to a keby sa aj nahodou vratil, predpokladam, ze by sa tvaril, ze sa nic nestalo a s takym clovekom neviem, ci by si chcela zit.

karinakarina

Bavili sme sa o tom x krat. Ale vzdy zlyhal, jednoducho utekal za nou a na druhy den mi volal,akoby sa nic nestalo. Bojim sa toho, ze ma namota a ja predsa len budem suhlasit a ono sa to zacne znovu. Mozno mas pravdu, nedavala som mu tolko uznania, ale on tiez nie a bola som vycerpaná. Práca, domacnost, maly....tesila som sa na neho kym pride z práce a co spravil? Sadol si k pc, ze musí pracovat aj doma... Hnevalo ma to velmi.
A ta manzelska poradna, to je prve co som mu povedala, ze musíme absolvovat, pokial sa rozhodne vrátiť. Vrátil sa 2x a vzdy zlyhal, urcite teraz keby mi povedal, ze chce ist naspat,tak mu neotvorim dvere hned. Chce to vela casu aspon teda podla mna. Ale nikde nemam zarucené, ze ked bude on byvat,tam kde byva, ci nebude hrat zasa na dve strany...

Fleur-de-lis

To nie je ľahká situácia. A rady a názory, ktoré dostaneš tu sú tiež riskom. Ide tu o vážnu vec.
Ja osobne si myslím, že si potrebuješ stanoviť hranice. Neprospieva to nikomu, ak si nechávaš od neho ubližovať. Rozumiem tomu, že dúfaš a chceš, tak mu dávaš stále šance.
Asi by si mu mala povedať, že pokiaľ vzťah neukončí a nerozhodne sa vrátiť tak že ti nemá nič sľubovať a pokúšať sa o niečo s tebou.
Nepoznám ho, neviem, či to proste má v povahe, že nevera mu nie je cudzia, alebo či ide skôr o to, že vo vzťahu nedostal čo potreboval. Muži veľmi potrebujú uznanie a ocenenie, možno si to niekedy až tak nezaslúžia, ale ak sú často kritizovaní a necítia sa oceňovaní tak sa ľahko môže stať, že sa zaľúbia do nejakej čo ich oceňuje.
Tak ak by sa k tebe vrátil, tak by si sa možno mohla na to viac sústrediť aby sa cítil u svojej ženy jednička a nebudú ho potom tak zaujímať iné...
Ale do konkrétnej situácie by som ja odporučila skôr radu dobrého psychológa alebo nejakého manželského poradcu.

karinakarina

Tak musím znovu napísať. Strávila som s muzom a malym víkend. Boli sme po vyletoch, bolo nam fain. Muz ma chytil za ruku, ja som nejako neprotestovala. Dokonca som u neho aj prespala, maly ma velmi prosil, aby som zostala s nimi. V nedelu nas odviezol domov a povedal mi, ze si to ide vyriešiť, ze chce byť s nami. Samozrejme odišiel za frajerkou. V pondelok ráno mi napísal, ze chce aby som s malym prisla k nemu na kavu. Prisli sme a samozrejme byt v rovnakom stave ako ked sme v nedelu odchádzali. Zacala som sa pytat, ci spal doma, klamal, potom som mu povedala, ze ci si naozaj myslí, ze som blba. Potom povedal, ze nespal doma, ze spal u nej. Pohádali sme sa. Po hádke mi povedal, ze ,,chvalabohu,, ze som sa s xy nerozisiel. Ze medzi nami je koniec, ja som povedala, ze aj ja to tak beriem. Prisla som domov a plakala som, ze mi zasa takto vedel ublíziť. Nenapísala som mu, neozvala som sa mu,aj ked som mala chut to spraviť. Este vecer mi od neho prisiel mail, ze sa ospravedlnuje ale ze neverí, ze to nedokáze. Ze pre neho rodina znamená vela. Do certa, je toto normálne? Ako o co mu ide? chce ma uplne psychicky poloziť,alebo co chce dosiahnut. Urobila som za tym hrubu ciaru, chcela som sa rozviesť, ale stale v kutiku duse dufam, ze sa zmení a ze zacneme zit pekný zivot. Asi som naivná. Rozprávala som sa o tom, a par ludí, co vie o mojich starostiach tak mi povedali, nerob to.... budes nestastna, nenechaj zo sebou zamatat. Aj napriek tomu,co mi spravil, stale k nemu nieco citim. Co mám robiť, aby som ho zacala uplne ignorovat?
Podvádza ma 1/2 roka, spáva s dotycnou, chodí k nemu, on k nej a ja budem tak blbá, ze by som mu mala dat sancu?? Ja asi nechcem, mozno chcem dosiahnut,aby trpel aj on, neviem. Ked sa neozve,trapi ma to, ked sa ozve,tak sa snazim byt chladná....Ach jaj...

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Preco baby kazia vztahy, manzelstvo - Fórum - ZDRAVIE.sk