Pes a zemiaky

raduskaaa

nas pes je vsetko po nas a stale zije... podla mna moze... psi by nemali jest len cokoladu, co som sa dopocula, lebo ze pre nich to je jed...

ahjajjaj

40 % rastlinná strava, 60 % živočíšna.
rastlinná: obilninový šrot, jačmenný, ovsené vločky, kukuričný šrot, pšeničný šrot, okrem toho, ,strúhané jablko, strúhaná hruška, trochu málo hrozna, strúhaná mrkva, kúsok riadnej tekvice alebo cukety, kúsok vareného, alebo surového hokaida, varený petržlen, varený hrášok. Varené zemiaky - skôr výnimočne. Suchý celozrnný chlieb, v malom množstvem pokiaľ má pes záujem, na hryzenie, celozrnná ryža. no a živočíšna strava je jasná. Okrem mäsa, acidko, - 2 krát týždenne, vajíčko - dvakrát týždenne, môže byť aj tvaroh, občas a nie veľa, prípadne biely jogurt.

Jovanka

my nedávame klasické bežné zemiaky, ale podávame mu v konzervách brit monoprotein sladké zemiaky v kombinácii s mäsovým paté

Pa3cek

Čo je vhodné a nevhodné, voľakedy čo jedol pes, to čo jeho pán, že 70% potravy u psa má tvoriť mäso, mäso vaši starí rodičia jedli raz do týždňa inak sa jedli halušky a pod. a čo jedol pes mäso??? Tie štúdie čo tu povznikali po 89 roku neviem či mám plakať, alebo sa z toho smiať, nič len voda na mlyn pre výrobcov krmív a pod. Mne na jeseň zomrela 15 a pol ročná fenka malého bradáča v živote sme jej neurčovali čo má čo nemá, tá snáď jedla aj čerešne keď boli, bývame na vidieku pes mal celý dvor pre seba do záhrady si chodil oberať hrášok. Mala aj granule ale tie ani moc nechcela, skôr to čo sme jedli my, všetko sa jej dávalo s ničím nikdy nemala problémy, veterinára videla raz do roka keď ju očkoval proti besnote, celých 15 rokov. Pes má jesť čo mu chutí presne ako človek, lebo ani mi sa nedržíme toho čo by sme mali jesť, že hlavne zeleninu a ovocie a všetci žerieme vyprážané a pod jedlá a nikto to nerieši a doma psovi robí delenú stravu. :DDDD Takým spôsobom sa psi ani viac prispôsobovať už nebudú ako prispôsobovali 11 000 rokov, keď sa budú dodržiavať nejakú blbé štúdie odborníkov na teplú vodu.

Deria

Ked da niekto psovi raz za cast za hrst-dve kvalitných granul, ok. My tiez jeme veci, ktore bysme nemali, no chovat psa len na granuliach...to by som ja neriskla.
@Hstricko, surove zemiaky nie su dobre stravitelne, lepsie varene. S tym ovocim by som to neprehanala, naopak zelenina je velmi dobra. To je pravda, ze pes zijuci vonku potrebuje hlavne v zime viac kalorii, no celkom mastne a koreniste jedla spekacky, ci salamy, ktore su plne soli a korenin nie su veru pre psa vôbec zdrave. Moze dostat problemy s ladvinami, ci pecenou. Velmi zdravy je vsak napr. hydinovy, ci hov.vyvar aj so zeleninou a cestovinou a este ho to v zime aj zahreje. A hlavne bacha na kosti! Hydinove by mali byt TABU! Kosti vôbec su najvhodnejsie v surovom stave, je v nich zachovany kalcium a tie sa totiz tak nelamu. Uz sa stalo dost pripadov, kedy sa pes drhol s kostou, samozrejme vzdy islo o hydinove. Moja znama davala na dedine (tam sa to s oblubou praktizuje)ich straznemu psovi 5 rokov kosti, aj hydinove. Na moje rady, aby mu ich prestala davat nic nedala, vraj hlupost, ze ich pes je uz roky zvyknuty a blabla. Asi o tri roky neskor mi pisala, ze jej psikovi zabehla hydinova kost, musel prist veterinar a vytrhol mu ju z hrdla, ze krvi ako pri zabijacke, no hrozne. Povedala, ze uz nikdy mu neda take kosti, ani ziadne pecene, lebo tie sa tiez lupu na ostro. To je tak: 100x sa nic nestane a na 101.x sa moze.

Hstricko

Kazdy den kusok z bravcovej hlavy teda s kostou.Teda uvarene a varim mu krupy s s bravc hlavou a tmavym otrubnym cestovinami.Zemiaky ma denbe ale len surove so supkou ako olovrant a desiata spolu s granulami.ranajky dve krajce xhleba s bravc.mastou na to salama a mrkva.a na olovrant dostava aj javlka aje aktualbe ococie je na stromoch.dalej mu davam aj prazebixy s dvoma xhlebni.Moj pes na ovrovsky vybeh chrani velky pozemok velmi vela beha potrebuje aj tuky.este mu varim v zime strukovny krupy so zltym hrachom a s cestovinami dokonca mu kazdy den vypeciem slaninu a urobim aj zaprazku.aj sardinky miluje.napriek tejto strace vzhladom k tomu ze velke uzemie chrabi vela bezi je uplne stihly.strukoviny dam napucit fazula hrach zlty zeleny a varim s krupami a otrupovymi cestovinami a na vrch vypecena slaninka a aj crezem mu parky.nelutujem od neho chrani majetok.ale najradsej na hurky aj spekacky.celu rolku salami kupujem pre neho na ranahky s chlebom a bravcovou mastou.ma obrovsky vbeh on potrebuje tolko tuku.zemiaky aj varene aj surove ako olovrant ci desiata.nic nelurujem od neho aj od seba si odtrhnem len aby on mal.je velmi dobry.aj varenu zeleninu nu davam aj vnutornosti z kurcata pomeliem zmuesam s ryzou a ako hurky mu upeciem.vsetko mu doprajem.a menim variacie hlavneho jedla aby to nebolo pre neho monotonbe aj pastwtu pre neho vyravam z pomletych cnutorbostu a bravcovej masti pecienky a natiram n na chlieb.je ni vdacny.

emalea

kikina...ja to beriem tak /len neviem, či to chápem dobre.../ že prílohou sú granule...proste hodím ráno psom napr. kur.krídla/to je len taká raňajšia maškrtka!!/ a ak mám čas o hodinu im nasypem do misky granule...o 3tej popoludní rýpu aj starý chleba a potom príde moja mama s kostičkami....a tak nejako sa to u nás strieda...niekedy začnem s granulami hneď ráno... atď.