Jedná sa o cukrovku?

akinom007

No moja mamina mala vysledok 7 a doktorka jej povedala ze to uz je cukrovka ked isla na kontrolne vysetrenie po par tyzdnoch uz nemala ani 5 .

Irén

tak hlásim meranie cukru 5,2,ale pre istotu dám zmerať o mesiac.
Som rada tomuto výsledku - stačí,že sa borím s vysokým cholesterolom.

0vecka

mne diagnostikovali cukrovku na zadklade takehoto niecoho potom som bol este na tom teste kde mi dali napit sladky caj a brali krv kazdu hodinu .... asi po troch mesiacoch som zmenil doktora a ten si pozrel moju kartu a povedal ze som zdravy... podla mna z jedneho vysledku navyse 6,9 nieje az tak vela sa este takyto zaver neda spravit ja som mal ftedy 6,1

Irén

Dík za upokojenie,
philips v tom odkaze sa píše - jedná z príčin - zvýšená činnosť š.ž. a ja sa liečim na zníženú činnosť.
V pondelok pôjdem premerať do lekárne, lebo je taká možnosť.

philips

Ahoj,

prečítaj si toto

www.zdravie.sk

Podľa mňa jedna z príčin mierne zvýšenej glykémie je aj u teba. Ak máš možnosť, tak sa sleduj dlhšie, ale DB zrejme nemáš. A zrejme ani nábeh.

Drž sa. :)

philips

Irén

philips,
Meranie bolo na lačno a pred odberom som nejedla cca 8 hod.tak mi to vrta v hlave,že čo ak predsa mám diabetes,alebo naň mám nábeh...

philips

Ahoj,

na 99% sa o ochorenie Diabetes Melitus nejedná. Síce máš mierne zvýšenú hodnotu, ale ako sama uvádzaš, deň pred si mala zvýšený príjem cukru.
Glykémiu si merala nalačno alebo si niečo jedla?

philips