Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako sa stat chladnejsim?

Príspevok v téme: Ako sa stat chladnejsim?
Ice Ice Baby

Dobru noc !!!
Ako sa mozem stat chladnejsim ?
Myslim tak, aby som necitil k ludom nic. Ziadny sucit. Aby som odfajcil zobraka, co si pyta par centov, hoci aj na realny kauflandsky rohlik. A necitil sa zle, ak zomrie od hladu. Aby som ignoroval utulky pre psov. Ako sa neviazat na niekoho, ako im doverovat, ale zaroven preverovat. Ako byt zmyja, cize sa pretvarovat. Ako nemat ziadne svedomie, niekoho kopnut do jamy, ked si to zasluzi a nechat ho tam. Ako zapadnut do tohto sveta ??? Pretoze mam pocit, ze bez tejto premeny to budem mat v zivote velmi tazke. A nechem prispievat na plat psychiatrovi.

Blondula

ja som pravidelne davala drobak z nakupneho vozika tuna vo wiedni jednemu chrontavemu rumunovi co tiez predaval nejake noviny :D a raz idem metrom a moj syn sa natahuje za jednym ujkom a ked som sa prizrela lepsie,tak to bol ten chrontavy rumun vyparadeny :D

Mimulus

Minule som videl predavača Nota - Bene, ktorý po tom, čo predal posledný časopis - nastúpil do pekného BMW, vytiahol najnovší dotykový telefón a za sekundu bol preč :) Takže asi takto to je :D

p.d.

No, ja si myslim, ze by si mal studovat u Gobelsa alebo rovno u Hitlera, ak chces byt taky, ako opisujes. Uz neziju.
Ja napr. davam zobrakom len preto, aby som spravil dobry skutok a isiel do neba - cisto z vypocitavosti:D

Mimulus

Ice - by si sa divil ako sa ľudia menia vo vyhrotených situáciách, keď sú zatlačení do kúta. Ani ty by si nebol altruistom :D

Sejla

Ice, ak si dal bezdomovcovi 10.000Sk, tak nič nehovorím, ale ak nie, rozmýšľam, prečo si musel použiť taký málo pravdepodobný príklad.. a strašne ťa vytáča tá pasivita spodiny, čo len ruku natŕča??? Fíha, mne moc súcitný nepripadáš a ani nie si blízko toho, byť súcitný, je hrozne ľahké súdiť niekoho, koho nepoznáš, ale fakt je ten, že bezdomovci plnia dôležitú úlohu v tejto kapitalistickej spoločnosti, sú veľmi podstatnou súčasťou systému a preto tam vonku niekto skončiť MUSÍ! A preto ich štát neodprace niekam za mesto, ale sú pekne vystavení v najľudnatejších uliciach. A to, že si za to málo, čo má, ide kúpiť chlast, mu vôbec nevyčítam, ja by som asi robila to isté, hneváš sa na rezignáciu niekoho, koho štát odmietol podporiť... ja viem, že si môžeš povedať, vždy je východisko, vždy je spôsob, ale možno nie každý je taký odolný, niekto má v živote smolu a len vtedy zistíš, že táto spoločnosť nie je taká dokonalá a sociálna, ako sa tvári.. Môže sa to stať každému, resp. musí sa to stať NIEKOMU. Poznala som bezdomovcov, ktorí skladali básne, tvorili umenie, muzikantov... A keby boli akíkoľvek... načo súdiť druhých? Ak nemám odsudzovať ľudí, ktorí sú závislí na telke, konzume, ktorí svoju povahu prispôsobili tomu, aký ich svet chce mať, tak nemôžem odsudzovať ani bezdomovcov. A útulky ako neignoruješ? Adoptoval si si odtial už nejaké zvery, chodíš robiť dobrovoľníka? Podľa mňa ľudia, ktorí niekedy skutočne pomohli, prípadne im bolo pomohnuté, takto nerozprávajú. A nechcú sa svojej "ľudskosti" zbaviť a nemyslia si o sebe, že sú samaritáni.

uhm

Skús sa strčiť do mrazáka :) Ale nie, ja osobne mám radšej citlivých ľudí a nie takých surovcov ako si opísal ;)

tbl555

Táto téma je myslená vážne? Ice Ice, uviedol si podľa mňa príliš veľký mišung vlastností, niektoré sa od seba dosť líšia a zaklincoval si to tým, že chceš zapadnúť do tohto sveta.
Môj názor je, že svet sa dá pochopiť, keď chladným nebudeš a budeš súcitiť s dobrými aj zlými, pretože nezávisle od toho všetkých spája jedna vec -- a to je na tomto svete krásne. Je rozdiel robiť všetkým prieky a byť egoista a na druhej strane dôverovať,ale preverovať. Súcit prináša uvoľnenie, podľa mňa je to človeku prirodzené a prirodzene sa žije o trochu ľahšie ako učením sa,ako byť sviňa, ignorovať atď A navyše, je mi čudné ak niekto povie, že nepatrí do tohto sveta, že on je iný ako ostatní, a že ľudia sú svine...

cierna.macka

Ked sa rozhodnes niekomu pomoct je to ok ked sa rozhodnes niekomu nepomoct tiez je to ok. Proste si len vzdy povedz ze je to OK. A pokial im hadzes SK je to v pohode my platime davno eurami takze si nerob tazku hlavu :D A srdce sa zlomit neda je to len organ skus viac pouzivat hlavu. Tym ze niekomu das peniaze mu viac uskodis ako pomozes lebo prestane hladat moznosti a bude cakat na dalsieho ´\"dobraka\"

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako sa stat chladnejsim? - Fórum - ZDRAVIE.sk