Lordóza krčnej chrbtice

Príspevok v téme: Lordóza krčnej chrbtice
crta

Vie mi niekto poradiť ako vyliečiť zlé zakrivenie krčnej chrbtice? A dá sa to vôbec vyliečiť? Konkrétne sa jedná o invertovaný stavec C4 ( stavce su ale tvarovo vyvinuté v poriadku), jednoducho povedané hlavu mám niekedy daleko dopredu a vyzerá to desne, jak nejaká korytnačka :/ Bohužial, už som dosť stará mám 19:( Asi sa niekomu bude zdať čudné, prečo to chcem riešiť až takto v neskorom veku, ale doteraz to nebolo až také výrazné a hlavne som mávala dlhé husté vlasy, ktoré to zakrývali, takže opticky to nebolo až tak poznať. A navyše teraz mi to spôsobuje aj celkom nepríjemne bolesti hlavy. Mám skusiť návštevu ortopeda, chiropraktika?

crta

Takže nezabávať sa s ortopedom a hned si nájsť nejakého trénera? OK :) A mohla by si mi teda nejakého odporučiť? Pretože určite nie je tréner ako tréner :) takže nejaké dobre recenzie by sa zišli, ak nie kontakt na nejakého konkrétneho, tak aspoň kde presne hladať, či skusiť zájsť do nejého fitka alebo čo... A inak je taký tréner finančne náročný? Predsa len ako študentka musím pozerať aj na túto stránku...

vebe

Niekto moze povedat, ze ved to si mozem precvicovat aj sama. Uistujem ta, ze sama nebudes vediet tie cvicenia robit spravne. Musis sa totzito naucit pouzivat svaly, ktore si uz prestala pouzivat a ked si budes cvicit sama, budes stale zapajat tie svaly, ktore zapajs teraz a vysledok bude nula.

vebe

19 rokov nie je vela. cvicenim sa da vela urobit, len treba byt trpezlivy a systematickz na tom pracovat. Niekotre svaly mas stuhnute a skratene a ine zase oslabene. Spravnym cvicenim sa da tato dysbalancia upravit a hlavne aj ty sa naucis volou ovladnut drzanie tela a hlavy. Nejake masaze a podobne to je pasivna zalezitost a problem to neriesi. Rehabilitacie to je tiez nic moc. Idealne je najst si osobneho trenera, ktory sa venuje tejto problematike a postupne sa da dosiahnut skoro az zazrak, ale nie zo dna na den. je to zalezitost postupneho uvolnovania a posilnovania spravnych svalov. Ja som mala iny problem s krcnou chrbticou a toto bolo to spravne riesenie, bolesti chrbtice a hlavy uz nepoznam