Diane 35 - prosím kedy budú výsledky?

Príspevok v téme: Diane 35 - prosím kedy budú výsledky?
anemary65

Prosím, neviete niekto, kedy bude zname ci sa Diane 35 a jej generika budu predavat?? totiz to mne robili dobre na akne ale doktor mi ich uz dlhsiu dobu nechce predpisovat vraj v maji budu vysledky ci sa zakazala no ja mam strasne zlu plet pocas tejto doby co mi predpisal ine, povedal ze ak cokolvek najdem na nete ohladom toho ze sa povoluju diane 35 tak ze mi ich znova predpise. Prosim neviete niekto nieco o tom? DAKUJEM

alibi

s tym samozrejme suvisi, ze aj napriek svojmu nizuckemu veku nemoze normalne otehotniet. kym nezacala brat HAK bola zdrava.

odpovedam

mne zase HAK na spravidelnenie pomohla. Od vysadenia mam cyklus 28-30 dni, co je pravidelne. Su to uz cca dva roky. Kazdej to moze posobit inak. Avsak plodnost u zien i muzov v populacii klesa. Je to sposobene aj tym, ze v pitnej vode su umele hormony z HAK, ktore sa v sucasnosti este odburat nedaju. Ale necakajte, ze ten, kto vam chce HAK predat, vam bude hovorit o negativach. Maximalne ich bude banalizovat vetami typu "vsetky lieky maju vedlajsie ucinky" a pod. Treba zistovat aj tu opacnu stranku veci...

Agnes999

HAK nenarusa cyklus. Ak mala zena pred branim HAK cyklus nepravidelny, HAK jej ho spravidelnila, ale po vysadeni sa zase znepravidelnil. Ak s nim ale problem nemala, nebude mat ani po vysadeni. A s otehotnenim a donosenim baba zeny co brali hak tiez nemaju problemy. HAK nesposobuje neplodnost, to by sme tu mali asi 3/4 zien neplodnych. Ja som brala HAK roky a nemala som s nou nikdy ziaden problem.

odpovedam

Dnes lekar (bohuzial) uz nie je povinny robit krvne testy pred predpisanim HAK. Ja som na nich vsak trvala, vysledky som mala ukazkovo dobre, az lekar neveril, ze taky zdravy clovek existuje. A bohuzial, krvne zrazeniny sa mi pri brani HAK aj tak nevyhli. Musela som to okamzite vysadit, riedili mi krv a dodnes mam so zrazavostou problem. Takze HAK uz nikdy v zivote. Su aj ine sposoby, ako liecit akne. Aj tak sa vsak vacsinou vratia po vysadeni HAK. A mozno ti znicia zdravie necakane ako mne... kvoli akne by som HAK urcite nebrala...

Fleur-de-lis

Lenže negatíva hak to nie je len trombóza. Hormonálny zásah do organizmu nie je len tak. Neskôr môžu mať ženy problém s otehotnením či donosením bába, celkovo im to po vysadení môže narušiť cyklus. Takisto depresie a rôzne iné problémy spôsobené hak počas jej užívania. A to som vymenovala len zopár vecí.
Každá to má vo svojich rukách, no nadávať potom už nepomôže...

Larrra

je pravda, ze HAK zvysuje riziko tromboembolie, ale nie je liek bez vedlajsich ucinkov, to ze polovica populacie pojeda analgetika ako lentilky nikoho netrapi, ale o hak mudruje kazdy, hlavne ti co vobec nevedia co to hak je a zaraba sa na vsetkych liekoch, nielen na hak, uz davno neplati, ze ropa je najvynosnejsi obchod, ale na druhej strane HAk nie je pre kazdeho, okrem ineho su potrebne kompletne hematologicke vysetrenia, keby tie kocky vo francuzku, co zomreli na tromboemboliu mali poriadne hematologicke vysetrenia vratane leidenskej mutacie, nemuseli tak skoncit a tiez je pravda ze samotna hak na akne nestaci, urcite chod ku koznej a nech ti vysetria aj fokusy a hlavne pecen

Agnes999

Ja som to v minulosti tiez brala na akne a pomohlo mi to celkom dobre. Nemyslim si, ze je nebezpecna, to, ze par zien na svete z toho dostalo trombozu neznamena, ze to dostanu aj vsetky staticice ostatnych zien, co to uzivaju. Niekto ma k tromboze sklony, okrem toho, ak fajci, tak to tiez podporuje. Skor by mali zeny pred tym, ako to predpisu vysetrit, ci nemaju k tromboze sklony, ako to jednoducho zakazat vsetkym.

Fleur-de-lis

A ty to chceš užívať aj keď je to tak nebezpečné? Rozumiem, že akné vie znepríjemniť život, ale iné ťažkosti čo ti môže antikoncepcia privodiť sa s tým určite porovnať nedajú. Dievča, prosím, použi rozum....
diva.aktuality.sk

To že to lekári s radosťou predpisujú je preto, že na tom pekne zarábajú. No aspoň tebe by malo byť tvoje telo a zdravie vzácne.