Zradil ma kamarát, stal som sa bezdomovcom

Príspevok v téme: Zradil ma kamarát, stal som sa bezdomovcom
Michal M.

Dobrý deň.
Neviem ako začať, ale skúsim to.
Volám sa Michal, som z Bratislavy, mám 26 rokov a stal som sa bezdomovcom. Pred mesiacom som stratil prácu, no našiel som si brigádu. Z peňazí nou zarobených som si platil podnájom spoločne s \"kamarátom\", no on ma zradil. Včera 06.05.2013 som sa vracal z práce, no kľúč mi nepasoval do zámky. Nevedel som čo si mám myslieť... Od susedov som si zistil číslo na \"majiteľa\" kedže som v podnájme (ja u toho \"kamaráta\") a on mi telefonicky povedal, že môj \"kamarát\" mu vypovedal zmluvu a kedže sme mali zaplatené, nebolo mu to podozrivé. A ja som v koncoch... Dnes idem na nočnú, ale čo potom to neviem... Blízku rodinu nemám, neviem na koho sa mám obrátiť

WHISPER

david burdan....
samsung ponuka ubytovanie zadarmo.. po celu dobu co tam budes u nich pracovať... naj je agentura eurotrade, stravne listky kazdy tyzden....

menoo

ahojte Michal M.

finta života je v tom, že napr. na slovensku, keď píšete Bratislava žijeme "industralizáciou" .. takou menšou ale predsa.

a problém industrializácie je v tom, že pochádza z minulosti....čiže nefunguje v prítomnosti (preto "máte problém")

prítomnosť do ktorej sme sa dostali už nie je založená na nedostatku (čiže "treba niečo robiť") ale na prebytku.

a ako žiť v prebytku? pochopiteľne tým, že si vyberiete čo chcete a robte čo Vás baví : )
ak viete čo chcete (tlieskam :) choďte za tým! :D bojujte ale tak slušne .. bojujte tak, aby všetci zostali zdraví a šťastní :)
ak neviete čo chcete: vykašlite sa na všetko a robte čo Vás baví .. a to čo Vás baví veeeľmi niekto rýchlo si všimne že Vás to baví a bude to od Vás "chcieť" :)

inak povedaná už nefunguje ani nebude fungovať práca, rovnako už nebudú fungovať "hry" ... čo funguje a fungovať bude je radosť z tvorby .. (prosto tie 2 extrémy voľno/práca sa zlejú do "žitia" cez deň)

prosto je to nový začiatok ... ako keď je tma a človek nič prosto nevymyslí ..... a keď príde deň, tak treba vísť von a veci sa zrazu začnú diať

(čiže treba ísť medzi - nenávisť a pasivitu - k aktivite :)

ale ako vravím, buď keď viete čo chcete choďte za tým aj skrze všetko :D berte to ako keď viete že chcete niekam ísť ale cestou Vás budú ľudia otravovať :D
alebo robte jednoducho čo vás baví .. čiže vyhoďte si z kopýtka (thaa šak do práce človek chodí kvôli výplate .. musíte je minúť aby ste mali vôbec motiváciu ísť znovu do práce :D)

ale ako vravím, to sa zleje dokopy ... budete sa zabávať tým, čo rád robíte :) pretože to čo robíte rád je vlastne presne to isté čo chcú všetci ľudia :) to je jedno čo si zabávate hraním na gitare, rozprávaním, stavbou domov, zavádzaním liniek ... hocičo - prosto robte čo Vás baví a normálne si za to vypýtajte plat .. a požadujte "kvázy" stále väčší, nakoľko čím viac budete robiť čo Vás baví, tým prosto "viac" peňazí tým vznikne :)

chodte do obchodu a kúpte si coca colu, alebo si prasnite xxl kávu a uvidíte koľko energie vo Vás zrazu bude :D
to je taká ľahká sebamanipulácia - keď sa človeku nechce potrebuje len nakopnúť, nie zase vzlietnuť ^^

thaaa pekny den a sicko dobre Vas len caka ! :)

bezdomovec

V kazdom meste funguju takzvane noclaharne / ubytovne pre takychto ludi.

Treba ist na mestsky urad /oddelenie socialka/ a oni ta ubytuju. Aspon docasne, mas tam postel, sprchu a zakladne veci na prezite, kym si najdes svoje. Zatial hladaj zamestnanie. Vzdy ked beries najom, maj papier v ruke ako dokaz, tak ako aj o kazdej platbe. Mne sa stalo podobne. Nikto ti nepomoze, len ty sam sebe a davaj si pozor na ludi aj na kamaratov..

David burdan

prosim pomoz te mi si najst pracu s ubytovani
kamarad ma oklamal a skoncil som na ulici a neviem koho mam poprosit o pomoc prosim pomoz te mi prosim

Michal M.

Bol som z utorka na stredu na nočnej, nevyspatý som išiel do práce i dnes a šéf mi dnes oznámil že výplata bude zajtra, dovtedy neviem... nemám kam ísť, budem na ulici :-/ nech už je zajtrajšok...

huhu8

ak si sa teda ani neskusal pytat toho sefa, tak naozaj mozes vyskusat tu noclaharen, tam ta urcite zoberu pretoze si normalny clovek a nie asocial ani alkoholik, ci nejaky standardny bezdak z ulice ale"obcan v nudzi" takze tam mozes aj zostat ako sa tam pise 14 dni nepretrzite. dovtedy si hladaj na internete bud zdielany podnajom (zalezi od tvojho platu) alebo ako tu ktosi pisal tie robotnicke pozicie kde zamestnavatel poskytuje aj ubytovanie. postupne si nasetris peniaze a ziskas aj cas, lepsie sa zorientujes v ponukach tych podnajmov a neskor pojdes do lepsieho.
tak vela zdaru michal

bubakos

pozri sa po nejakej práci s ubytovaním(TESCO,hypernova mám dojem, že zvyknú ponúkať).

tuto je odkaz na nocľaháreň v bratislave www.bratislava.sk

potom ma napadá NOTABENE možno aj tam sa spýtať:
www.notabene.sk

Michal M.

Rodičov nemám, dedko je v opatrovnictve. Kamarátov som prosil, no nevedia pomôct bo sami bývajú u rodičov. Ubytovanie by mi vyhovovalo akekolvek, kedže som momentálne "na ulici". :-( Mám nočnú, oddnes brigádujem ako chyžný v hoteli, tam ma len tak neubytujú a ani na tú najlacnejšiu ubytovnu nemám... Podal som tresné oznámenie, ale kedže to bola "nepriama" krádež a s Ním som nemal žiadnu zmluvu o podnájme, neviem ako to vyriešia...