Zarábať peniaze mi nestačí - chcem viac

Príspevok v téme: Zarábať peniaze mi nestačí - chcem viac
zdroj

Neviem čo mám robiť: mám prácu, dobre platenú, ani sa v nej nepretrhnem. A jednako ma nebaví. Každý deň idem do roboty s väčším a väčším odporom. Viem, že nemôžem ostať doma, lebo musím predsa z niečoho žiť. Okrem toho som rozvedená a mám dve deti, o ktoré sa starám sama. Obidve chodia do školy a ešte to potrvá, kým sa budú môcť o seba starať samé.
Nejde tu o to, že by som bola nespokojná s celým životom, nechýba mi ani priateľ, ani sa necítim osamelá. Len ma už nebaví moja robota. Cítim, že ju potrebujem zmeniť, ale po prvé si neviem predstaviť čo iné by som robila, lebo jediné čo ovládam je akurát tá moja práca. A po druhé o žiadnej inej práci ani nechyrujem.
Chcem sa spýtať ľudí, ktorých tiež ich práca nebaví, ako to riešia. Čím si dobíjajú baterky...

Jirus

Lidí, které to nebaví v jejich práci a postrádají v životě smysl je bohužel čím dál víc. Málokoho dnes baví být otokem a někoho celý život poslouchat....i já sám jsem si tím dlouho procházel. Vždycky jsem věděl, že pokud zůstanu někde zaměstnán, tak jenom celý život prožiju jen podle někoho, aniž bych si ho vlastně užil, nebo mě to dříve zabije...
Musíte si najít co vás baví, v čem jste dobré, nebo něco, co vám alespoň umožní mít příjem bez zaměstnání. A ideální samozřejmě, když se to všechno spojí dohromady, pak si z koníčka uděláte práci. Mně pomohlo si vše sepsat a zeptat se několika mých nejlepších přátel, aby mi řekli, v čem jsem dobrý ;-)

Není to lehké najít, na druhou stranu každý má něco, co ho baví a v čem je dobrý, a těch možností je dnes v době internetu spousta. Můžete začít s maličkostmi. Já jsem chodil do práce, ale mimo práci jsem se vzdělával a budoval si něco dalšího. Hrozně jsem chtěl odejít z práce, ale taky jsem hrozně dlouho nevěděl. Letos jsem začal na plno dělat na sebe v online marketingu, mám kancelář doma, a hlavně mi to umožňuje dělat to, čím žiju - to je cestovat. Krom toho po malých krůčcích investuju, abych si vytvářel finanční rezervy a už se fakt nikdy nemusel nechat zaměstnat.

Tady je pár inspirativních příkladu pro to, jak se dá vydělávat z domu, ale existují samozřejmě další:
www.akozarobit.sk

Pokud si najdete pro vás vhodný způsob investování/obchodování online, výhoda je v tom, že vše je čistě na vás, nemusíte s nikým nic řešit, nikoho poslouchat. Těch způsobů vydělávání či investování online je hodně, ale různé fondy vám moc, a určitě ne tak rychle, nevydělají. Na druhou stranu pro obchodování na trzích s FOREXem či komoditami apod zase potřebuju dost hluboké znalosti . Proto jsem já začal s kryptoměnama. Je třeba pochopit základní fungování, ale pro malé investování není třeba vědět moc. Pokud zvolíte vhodnou strategii, může vám to přinést dobrý přivýdělek pro začátek za relativně málo času. Něco pro základní přehled o kryptoměnách třeba tady: opcebinarni.com
Ale samozřejmě těch návodů a informací na internetu najdete plno.
Přeji, ať na to brzy přijdete a žijete život dle svých představ!

Rada_neznamej

Ano, si chora, z celeho systemu, lebo sa stavas otrokom. Na toto je jediny liek, podnikat. Nic ine ta uz nenaplni, bola som na tom rovnako. Ani zahranicie nepomohlo. Musela som sa vratit a dokazat si, ze viem z hovna upliest bic, doslova. Nie je to sice ruzove financne, ale aspon ma clovek motivaciu ist dalej. Plus narovinu ti poviem, chyba ti chlap. Laska a tiez sex.

hlobot

ak chcete zarobit viac penazi skuste tuto stranku motormoney.org je sice ruska ale staci si ju prelozit, na zaciatku to vsetko pojde pomaly ale po case tam mozte zarabat naozaj vela mne osobne sa tam celkom dari a som naozaj rad je to dobre pre hocikoho. ja si to nechavam posielat na internetovu penazenku payeer je to asi najlepsia moznost.

cipinka5

Podľa mňa je najväčší problém v tom, že bežne sa v zamestnaní neposúvate ďalej. Keď pracujete napr. v obchode, môžte byť max. vedúci predajne, možno nejaký manažér, to je všetko. Majiteľom sa nestanete nikdy, pokiaľ sami nezačnete podnikať. A ešte keď sa k Vám zamestnávateľ ,,milo,, správa, tak to potom človeka naozaj nebaví. Ale keby Vás tak posielal každý rok na platenú dovolenku, tak to by bolo už niečo iné :-) Človek by sa viac tešil do tej práce či nie?

pacient123

e-mail .......pozri človek vyštuduje to čo chce ,ale potom do buducna nič iné nemusí vedieť robiť ako to čo vyštudoval ......... napísal som že skoro každeho práca nebaví ,,,,no napríklad take remeslo ako je murárština -koho toto môže baviť ako okey niekoto by sa aj našiel koho by to bavilo ale proste sa tam drie ako kôn a človek zarobí pár eur ,,,,ale napriklad takí fubalista sa musí cítit fajn lebo futbal je šport ktorý je zábavný takí človek dostane za prestup do nejakeho slavneho mužstva aj 40 milionov dolarov :) proste človek robí to čo vie najlepšie a nie to ččo ho naplna štastím ,,,síce človek môže mať iba štastie ked robí to čo vie najlepšie a zaroven ho to naplna štastím

embryo

e-mail: pekne uvahy, ktore obsahuju znazne logike trhliny... poznas cloveka, ktoreho bavi cistit obsratu toaletu? ale rad kakas do cisteho? :-)

praca je skoro vzdy o kompromise medzi platom a "bavenim"... ani z teba by nebol zabavajuci sa remeselnik, ak by si nedokazal prezit

e-mail

pacient123: predsa skoro kazdeho praca nebavi... !
to je predsa strasne co tu pisete. skoro kazdeho praca nebavi? ale ako sa tak da zit? potom sa necudujme, ze su ludia namosureni, nestastni, nespokojni, smutni... ze su aj k sebe zli, nepriatelski atd. stravit denne niekolko hodin v praci, ktoru robim nasilu a nebavi ma, to predsa musi priniest nejake cervive ovocie, nie? to cloveka musi negativne ovplyvnit.
nikdy by som nerobil pracu, ktora ma nebavi. naozaj nikdy! sam zarabam akurat tolko, ze poplatim ucty, vystaci mi na byvanie a stravu. som skromny, ale robim pracu, ktora ma naozaj naplna a robi stastnym. robim tzv. umelecke remeslo, moje vyrobky stoja bagatel a nejdu na dracku, ale pri ich vyrobe sa tesim, ze sa najdu ludia, ktorym urobia radost. ich vyroba robi radost aj mne. keby som sa venoval niecomu inemu, mozno by som zarobil viac, ale vnutorne by ma to ubijalo. bol by som len stroj na vyrobu penazi. takto som clovek, ktoreho bavi zivot na tejto zemi, stretavanie s priatelmi, tesim sa ked si sadnem k robote v mojej malej dielni a vobec nicim sa netrapim. ak ochoriem, praca mi pomaha sa rychlo vyliecit, ked nemam peniaze, nezufam si, lebo som presvedceny, ze onedlho nejake pridu. proste vidim svet z toho krajsieho uhla a urcite na tom ma velky podiel aj moja praca.
zdroj, uplne s tebou suhlasim: praca musi cloveka bavit, inak z neho postupne unika energia a to moze mat neskor dopad aj na zdravie, vztahy...
nemyslim, ze si to napisala preto, lebo sa chces vystatovat svojou dokonalostou ako ta tu niektori - mozno v zivote menej uspesni a hladajuci na kazdom len to zle - podozrievaju. napisala si to, co je zname cele tisicrocia: stastny clovek vytvara stastne prostredie. v praci travime velku cast dna. ak v nej nie sme stastni, ak nas nebavi, nemozeme stastie a radost rozdavat dalej. mozno preto je vsade tolko smutku a nespokojnosti. ludia robia to, za co dostavaju peniaze. a to im staci. tebe to nestaci, co je velke plus. nenechaj to tak. hladaj, hladaj a urcite najdes. mozno to bude nejaka tvoriva umelecka cinnost, nieco celkom ine nez to, co si doteraz robila. nevzdavaj to. kto sa nevdza, vzdy pride do ciela.