Zarábať peniaze mi nestačí - chcem viac

Príspevok v téme: Zarábať peniaze mi nestačí - chcem viac
zdroj

Neviem čo mám robiť: mám prácu, dobre platenú, ani sa v nej nepretrhnem. A jednako ma nebaví. Každý deň idem do roboty s väčším a väčším odporom. Viem, že nemôžem ostať doma, lebo musím predsa z niečoho žiť. Okrem toho som rozvedená a mám dve deti, o ktoré sa starám sama. Obidve chodia do školy a ešte to potrvá, kým sa budú môcť o seba starať samé.
Nejde tu o to, že by som bola nespokojná s celým životom, nechýba mi ani priateľ, ani sa necítim osamelá. Len ma už nebaví moja robota. Cítim, že ju potrebujem zmeniť, ale po prvé si neviem predstaviť čo iné by som robila, lebo jediné čo ovládam je akurát tá moja práca. A po druhé o žiadnej inej práci ani nechyrujem.
Chcem sa spýtať ľudí, ktorých tiež ich práca nebaví, ako to riešia. Čím si dobíjajú baterky...

zdroj

Nerobím v banke, robím v zahraničnej firme, ktorá predáva rôzne komponenty po celom svete. Má zastúpenie aj na Slovensku. Konkrétne nebudem hovoriť o aké komponenty sa jedná, to napokon ani nie je dôležité. Hovorím niekoľkými jazykmi, preto som schopná vybaviť naraz viacerých partnerov - klientov. Preto ma aj dobre platia. Bohužiaľ ma to už vôbec nebaví. Stále je to to isté a na rozdiel od pásovej výroby, kedy človek môže mechanicky robiť to isté a myslieť pri tom na hocičo, na čo má chuť, tak pri tejto robote si to nemôžem dovoliť, musím sa na ňu sústreďovať. A keďže ma to už nebaví, je to pre mňa veľmi ťažké. Na tomto si najlepšie môžem overiť, že peniaze prinášajú v skutočnosti iba málo šťastia. Lebo ak by som robila s väčším zanietením, môj plat by mohol vybehnúť do astronomických výšok. Ale tie peniaze ma vôbec nemotivujú. Nestoja mi za to, aby som sa tak tlakovala. Už to každodenné chodenie do roboty je pre mňa utrpenie. Asi to ťažko pochopí človek, ktorý nemá prácu, alebo z tej čo má sotva vyžije. Ale presvedčila som sa, že robota človeka musí aspoň trocha baviť, inak ho to deptá.

kolibrikk

Napadlo ma to pri príspevku *-* , teraz sú take bezcharakterne niektoré povolania, takým ľuďom sa ľudovo hovorí k....y, Sak viete, politici, právnici, bankári, uzernici, exekútori, daňovaci atď :)

Vojtoo

hahahaha, to ako ste sa dopracovali k takemu zaveru?? :D :D :D :D :D
neee, tolko smiechu pred spankom je zarucena nespavost..

kolibrikk

No peniaze nie sú všetko. Ja by som napr. ku..u nerobila, či už takú klasickú alebo tu druhú...charakterovu. ak práca nemá zmysel alebo je dokonca škodlivá, frustruje to.

*-*

mna tiez nebavi moja práca, tiez je dobre platená a nenávidim ju..nenávidim mojich kolegov..nie si v tom sama, rátam minuty a sekundy niekdy

Lulita

no, co by som ja dala za pracu, keby som mohla z nej normalne prist domov a nie teraz - vid cas a sumu ani nespominam

malokto ma robotu podla predstav, ja v tej svojej drzim, drzim, ale chcela by som zarobit slusne a aj vidiet svoje dieta, ktore uz davno spi, asi tolko

kafe

dievca, ja to zase vidim inak. Aj upratovanie toalety je stereotypne (a pre niektorych ponizujuce), tam predsa nic nove nevymyslis, je to stale o tom istom. Praca za pasom v automobilkach je stereotypna, praca predavacky v potravinach je sediva - stale o tom istom, s drzimi zakaznikmi... iste aj tvoja praca asi taka je. Ale ta UZIVI a nevyflusne, na rozdiel od vyssie spomenutych. Nikto ta nebuzeruje, si sama sebe panom...
Ako dlho v tejto praci robis a co si robila predtym? Ak mozem vediet.