Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rakovina - hrčka

franki981

Dobry vecer son 33rocny muz chcel bi som iba radu ci sa mam znepokojovat mam na pravej strane asi 5 centimetrou nad klucnou kostou plus minus v urovni pod uchom hrcke 1centimeter dlhu siroku 3 milemetre a co je tvrda...raz je vecsia a raz mensia hlavne Po poziti alkoholu...nevidet je iba ju dokazem nahmatat..a mal som aj herpes nose a zvecsene uzlini pod sankou...a od vtedi to mam...

fighterka

Dobry den už mesiac mam bolesti v kostrči hlavne pri sedeni cesta autom do prace. Sedave zamestnanie nemam nespadla som ani nič podobne. No boli to a doma som zistila že mam na hrubom čreve na konci hr. čreva dve hrčky ako hrašok. Mam ist k lekarovi? Krv v stolici nemam.

philips

Bezdomovci môžu mať rakovinu tak isto často ako ostatný, ale u nich sa málokedy na to príde, keďže lekárske prehliadky zrejme veľmi nepodstupujú. :)
Oni ale skôr získajú tie infekčné choroby /TBC, hepatitída.../, keďže hygiena nie je ich silnou stránkou./nehovorím, že všetci/.

philips

lolypop

Dakujem za predbežne odpovede.Len je v tomto svete velmi nespravodliví ked kadejaký bezdomovec čo sa živi kontaminovaními odpadkami z kontajnerov a čo kde najde na zemi mu nič do konca života roku nič nie je ,okrem zarastených nechtov , zlepených ponožiek , červov v hlave a zdraví ludia ktorý sa zdravo stravuju veria v boha športuju dostanu z ničoho nič rakovinu.To jedno mi vŕta v hlave PREČO ? Viem že si choroba nikoho nevybera.Kamarátka mala bolesť kolena a nevenovali tomu pozornosť až pred rokom zistili že ma rakovinu , a pred 2 mesiacmi zomrela chuderka moja.

Kik007

Nie každá hrčka znamená rakovinu. Väčšinou hrčky mäkkej konzistencie sú nezhubné, príp. reaktívne /zápalové/, ale môžu znamenať aj lipóm /nezhubný tukový nádor/,...
"Rakoviná" hrčka je tvrdá, pri lymfómoch ako tvrdá guma a rastie, príp. sa objavuje inde, metastázová je tvrdá ako skala.
Rakovinové hrče rastú, sú väčšie a majú tendenciu sa objavovať na iných miestach.
Záleží kde máš hrčku, akú veľkú, či je pohyblivá, tvrdá - mäkká,.... a iné príznaky? /chudnutie, teploty,.../
Zdurené uzliny pod sánkou sú na 99% reaktívne.

lolypop

No za uchom pozorujem hrčku už 3-4 roky.Zmenšila sa.Rozmýšlaj že s tým behnem lekárovi (pre istotu) na ľavom semmeníku mam varikokelu , a na pravom niečo mäkká no ešte som to nestihol poriadne obhmatať tak zajtra pri sprche si to pozriem.A DAKUJEM ti za tvoju odpoved.

philips

Ahoj,

hrčka ako hrčka. Iba niektorí onkologický pacienti majú to "šťastie", že sa im spravila hrčka na mieste, kde je možné si ju nahmatať. Ale väčšina nádorov /na Slovensku najrozšírenejší karcinóm hrubého čreva/ rastie vnútri hlboko v tele, čiže nahmatať si ju by bolo dosť ťažké. Väčšinou bola u nich rakovina diagnostikovaná náhodne, málokedy lekár vedel, do čoho ide.
Ohľadom veľkosti, záleží od toho, ako dlho rástla.
Môže sa vyskytnúť kdekoľvek, ale najčastejšie si ju pacienti nahmatajú na prsiach alebo na semenníkoch.
Ak sa smiem opýtať, ty si si nahmatal niekde hrčku? Ak áno, kde?

PS. Nie každá hrčka hneď znamená rakovinu, môže sa jednať aj o takzvaný nepravý nádor /rôzne cysty, zdurenina pri zápale/.

S pozdravom
philips

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rakovina - hrčka - Fórum - ZDRAVIE.sk