Zničená svadba

Príspevok v téme: Zničená svadba
matia

Chcela by som vediet, co si myslite o tomto...pred dvomi rokmi sme sa s priatelom zasnubili. Asi pred rokom sme zacali s pripravami svadby. Ja som nechcela velku svadbu, pravdupovediac najradsej by som sla niekam na dovolenku a zosobasila sa na plazi. Priatel s tym ale nesuhlasil, pretoze on chcel svadbu na Slovensku. Tak sme sa dohodli na tom, ze bude tu, ale ze pozveme len najblizsiu rodinu a ze si mozem vsetko zariadit podla svojich predstav, lebo on ma len tu podmienku, aby to bolo tu. Tak som to aj chcela, ved svadba je dnom D novomanzelov a mala by byt podla ich predstav, nie? Lenze zacali sa do toho miesat jeho rodicia, robit zoznam hosti. Ked som im povedala, ze budeme pozyvat len najblizsich, povedali mi ze oni(!!!) musia pozvat vsetkych, lebo sa to patri. A ze by to malo byt v ich meste, lebo tam je krasny kostol a ze to musi byt v evanjelickom kostole (lebo oni su evanjelici) a taka a taka hostina a urcite biele ruze a saty musim ist vyberat urcite so buducou svokrou a pod. Tento pristup ma dost vyviedol z miery a preto som sa najprv porozpravala s priatelom a pripomenula som mu, na com sme sa dohodli. Neviem co im povedal, ale nepomohlo to. Lebo ked som si pozrela zoznam hosti z ich rodiny, bolo tam 60 ludi vratane bratrancov z 15 kolena, v podstate cela zijuca rodina. Nakoniec mi povedali, ze svadba je predsa na to, aby sa zisla cela rodina. Ked som im povedala svoj nazor, povedali len, ze nemozem byt taka a ze oni maju ine predstavy a ze predsa sa musim prisposobit aj im. A dorazilo ma, ked mi povedali ze mnou vybrane menu musime upravit, lebo to bude drahe (platime si sami) a ze saty si nakoniec hadam nebudem kupovat, ze svokra mi ich usije. Priatel sa aj snazil vysvetlit im to a on na to nakoniec doplatil, lebo oni rypali do neho a my sme sa zbytocne hadali. Ked mi zacali vnucovat druzicky z ich rodiny (hoci ja som uz mala vybrate svoje), moja trpezlivost umrela a zrusila som svadbu. Priatelovi som to vysvetlila tak, ze ho milujem a chcem s nim zostat, ale neobetujem taky dolezity den v zivote ako je den svadby len preto, aby boli spokojni vsetci okrem mna. Je z toho strasne nestastny, ale chape to. Jeho rodicia si myslia, ze si robim srandu a ze sa nic nedeje. Neviem preco to robia, moji rodicia tiez mali urcite predstavy ale ked som im povedala, ze ja to chcem inak, povedali mi, ze je to moj a priatelov den a ze si to mame spravit ako chceme, ze radi pomozu. Tak neviem, co robit.

ariela

A aby si svokra nemyslela, ze ju chces celkom obist, zaukoluj ju nepodstatnymi vecami...napr.kupou stuziek na auto apd.

Veronika L.

Jasne, teraz to nechaj tak, nech sa atmosfera ukludi a hlavne nech si "svokrovci" myslia, ze to myslis vazne a nechaju to tak. A o rok, mozno aj o nieco skor si to zacnite pekne pomalycky a hlavne sami planovat tak ako si to predstavujete vy dvaja. Jasne, moze pomoct tvoja rodina lebo oni maju k tomu normalny pristup, ale inak si to organizuj sama samozrejme s pomocou priatela, ale chlapi asi nechaju taketo veci na baby. No sem tam sa s nim porad, aby zas nebol odstrceny, svadba je predsa krasnym dnom dvoch mladych ludi,tak si tie krasne pripravy uzite spolocne a tak ako chcete vy. Nik vas nema pravo komandovat alebo vam do toho kybicovat aj ked tvrdi, ze su to len dobre mienene rady. Svokrovci uz svadbu mali a ak nedopadla podla ich predstav to je ich problem, mozno si aj oni nechali do toho kybicovat a teraz sa chcu realizovat,ale ty to nesmies dovolit,je to tvoj a priatelov den,ako si to urobite, tak to budete mat. Potom nam daj vediet, budeme ti drzat palce a zelat naozaj krasny den D :))))))))))))))

matia

Dakujem za nazory, som rada, ze to nevidim takto len ja :) Veronika, nad touto moznostou uvazujem, nakoniec je asi aj jedina, ked to chceme po svojom. Ale najprv sa musi ukludnit toto a mozno o nejaky rok, dva. Verte mi, dam si sakramentsky pozor! Dakujem :)

monicka2509

suhlasim s Veronikou..aj ja by som si urobila po svojom.je to TVOJ A PRIATELOV DEN!!!!!!!!ty mas byt stastna..oni to uz maju za sebou...tak prajem veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela trpezlivosti a vsetko naj...

Veronika L.

ahoj matia, mozno si budes mysliet, ze moj napad znie strelene, ale co keby ste si zacali planovat svadbu bez toho, aby o tom tvoji buduci svokrovci vedeli??? povedala si,ze si ju hradite vy dvaja, takze ak nepotrebujete ich financie mozete zacat. Dajte si vyrobit oznamka ake chcete, saty si chod vybrat s pomocou svojej vlastnej maminky lebo mama je mama a buduca svokra aj keby bola neviem ako dobra - je to o inom. Chod si obzriet miesto, kde by ste chceli mat s priatelom oslavu, pripadne aj kostol alebo galerku, podla toho co chcete, do sa uz dohodnite spolocne. Menu by kazdopadne mala vyberat nevesta, takze to si urob podla svojich predstav s malou pomocou svojho priatela, ktory to moze vylepsit napr. napadom na nejaky dezert, zakusok, ktory ma rad, lebo chlapi su od prirody maskrtny :)))))))))))))))))) no a takto pomalicky postupujte, kym nebudete mat zakladne veci urobene. Co sa tyka zoznamu hosti ty si urob ten svoj a z ich rodiny nech ti pomoze priatel, on svoju rodinu pozna a snad vie koho tam chce mat. A ked budete mat vacsinu priprav z toho hotovu a istu oznamte to spolocne jeho rodicom, tvoji o tom vediet mozu kedze maju taky pristup ako by mali mat. Je to predsa vas den a mate narok planovat si to vy a nie vasa rodina. Kamaratka sa tiez nemohla dohodnut na vsetkych tychto detailoch lebo sa hadali obe rodiny, kedze si platili z vlastneho co zarobili v zahranici vsetko si zabezpecili a potom im uz len povedali datum toho velkolepeho dna D.

A vies co?????????, o nejaky cas sa uz na tom vsetci smiali pretoze vsetci boli nakoniec spokojni,mladomanzelia preto lebo to bolo presne podla ich predstav a rodicia nakoniec povedali, ze aspon nemali stresy a nemuseli sa zatazovat :)))))))))))))

ariela

Matia neboj sa, ono sa to utrasie casom. Je jasne, ze tie vztahy tam uz budu navzdy narusene, ze uz to nebude tak, ako to byvalo.Je fakt, ze ked ja pridem pozriet svokrovcov, pozdravime sa, to klasicke ako sa mas a tym cela nasa debata konci.Ja sa ich na nic nevypytujem, oni sa nevypytuju mna a zrejme to uz inac nebude.Od svadby nepado o svadbe ani slovo...Jo a aby som nezabudla, po skonceni svadby nabehli do kuchyne a brali vsetko ako po nebohom....asi tak.S priatelom by bolo mozno dobre sa dohodnut, ako som to robila napriklad ja...kompromisom. Ty chces svadbu v kostole, okej, bude, ale na hostine nebude ziva hudba, ale DJ...a takto to fungovalo.V niecom som ustupila ja a v niecom manzel...

matia

Ariela, asi mas nervy z ocele, ked si to zvladla. To ja bohuzial povedat nemozem. Najhorsie je, ze tymto nase vztahy dost ochladli. S priatelom sme sa dohodli, ze svadbu rusime a nechame to vychladnut. Oni to pochopili tak, ze som ich urazila. Velmi ma to mrzi koli priatelovi, nakoniec, ja som z toho tiez nestastna. Ale nemam chut ich vidiet, ani ist k nim na vikend ako to byvalo doteraz a uz vobec nie ospravedlnit sa im - ved nemam za co, aj ked oni si to tak predstavuju. S priatelom sme sa velmi chceli vziat, ale neviem, ci este budeme mat chut organizovat svadbu.

ariela

Ahoj Matia.Ako som citala cely tento tvoj prispevok, uplne som sa do neho vzila.Moja zlata, ja som zazila presne to co ty!!! Moji rodicia presne ako tvoji- ako si to spravite a zariadite, tak to budete mat, my vam v tom radi pomozeme...bohuzial teraz uz svokrovci, to bolo ine kafe.Oni este vymysleli taku haluz, ze aby sa nasi hostia stretli s ich hostami pred sobasom na gulasi.Ty kokso!!!No to ma dorazilo...okrem teda inych debilin co povymyslali.Sobas sme mali o 16.00 hod tiez v evanjelickom kostole, ti hostia sa mali akoze stretnut cca okolo 14.00 v restauracii na ten gulas a potom sa islo na stvrtu do kostola.Obrad trval pol hodinu a odtial sa slo hned na hostinu.No nie je to somarina o tretej sa napchat gulasom a o piatej uz sediet s plnymi taniermi na hostine??? To bola jedna haluz, ale bolo ich este viac. Napriklad sa na nas svokrovci nasrali, ze sme si nedali na oznamenia tituly....a kopec inych somarin od kolacov, cez hudbu....atd. Nic sami nevybavili, len sa do vsetkeho miesali a kritizovali.Ale keby mi to aspon povedali rovno do oci, vsetko riesili cez mojho teraz uz manzela.Ked som oznamila, ze svadbu chcem mat ladenu do ruzova, no skoro zinfarktovali..takze si myslim, ze vacsina neviest preziva toto co my, ale zalezi iba na vas dvoch, ako sa dohodnete, ide predsa o vasu svadbu, svokrovci ked sa brali si mali ich vlastnu svadbu zariadit tak ako chceli a nemontovat sa teraz do vasej.Mali sa realizovat na ich vlastnej.