Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Rakovina kože zo slnka?

Príspevok v téme: Rakovina kože zo slnka?
Step998

Bolo to ešte minulý rok, čo som šiel na kúpalisko (jasné že bez opalovacieho krému), slnko pieklo fakt veľa, a ja som bol v kuse na slnku od takej 12:00 do 17:00-18:00, ráno som sa zobudil bolo mi zle, bla bla bla, no bol som celý červený, začali sa mi robiť pluzgiere na chrbate a pri ramenách, použil som nejaky krem či vodičku ktora veľmi štípala. Koža sa mi zošupla, mal som tam tuším aj jazvy, všetko zmizlo a da sa povedať že sa mi tam "vytvorila nová koža".
Odvtedy som to nijako nesledoval, no minulý týždeň nam hovoril profesor niečo o tomto, že máme si dávať pozor na slnko hlavne teraz, a že ake príznaky sú pri rakovine kože, že jeden jeho kamarát sa spálil, a sa mu niečo objavilo a tak.
No mam hore na/pri ramenách také akoby slabo hnedé (ani neviem či je to znamienko), ma nepravidelný tvar, takejto istej farby mam aj po chrbte, len menšie. Niekde mám aj také divné jazvičky. A teraz neviem či je to normálne, že či je to len nejaká nevinná škvrna alebo mám niečo urobiť. Teraz majú rodičia fakt ťažké obdobie a nechcem ich ešte strašiť tým, že čo keď mám rakovinu. Tak prikladám dva obrázky, že či by som mal navštíviť toho lekára. Prosím vás pomôžte.

PS: nič ma nesvrbí, ani nemám nejaké vyvýšené znamienka (teda neviem ako celý chrbát)

Asymetrické znamienko/škvrna: www.imagebam.com

Biele jazvyčky s ďalšou menšou škvrnou/znamienkom:
www.imagebam.com

mima.0

vyzerá to ako obyčajné znamienko, takých sa v priebehu života vytvorí viac. ako bolo nižšie spomenuté, dostal si len vtedy len úpal. Rakovina nevzniká keď sa raz spáliš ale pravidelným slnením a solárkami bez ochranného faktoru.! Nebude ale na škodu ked posleduješ či sa ti nemenia tvary iných znamienok, či nebolia, nesvrbia.Vtedy treba vyhladať kožného lekára.a Ludia, nehladajte za všetkým hneď rakovinu.

p.d.

Ja mam slnko tiez velmi rad, ale mam iste obavy najma kvoli tej ozonovej diere, ale fakt neviem, ci je aj u nas alebo ako...

StanleyH

poprve, to ze si sa spalil a boli ti zle, dostal si len upal, na to sa neumiera, dostanes horucku , vyvracas sa a je to OK ... ale co sposobuje rakovinu koze su praveze opalovace kremy co dostanes v bezne v obchode. Demonizuje sa tu slnko ze sposobi rakovinu. Ludia dlhe roky nepouzivali kremy lebo neboli a rakovina je tu poslednych 50 rokov, je to o strave, chranit sa treba hlavne vhodnou stravou a doplnkami vyzivy, jeden poznam a je skvely aj pre lud co maju bielu pokozku. Co sa tyka znamieok, ak nerastu nesvrbia, netreba riesit. Len ak by sa zvacsili ale to zistis az po roku. potom treba vysetrit. Ak sa naozaj chces chranit pred slnkom prirodnou cestou, hod mi email

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Rakovina kože zo slnka? - Fórum - ZDRAVIE.sk