Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mucha nakladla vajička na klobasky

Retard

Tak s tým udeným masom:nikdy som nevidel dobre doma zaudenu klobásku pokial bola dobrá príprava t.j.cesnak,aby splesnivela.Musela by byť velmi dlho vo vysokej vlhkosti a teplote.Za normálnych podmienok to nie je možné, okrem kúpenej klobásky v obchode, čo sa mi aj prihodilo a nechápavo som sa na klobásku díval.Až potom som pochopil,že technologia výroby a použitých surovín musela byť odlišná ako doma.Dodnes si pamatám,že na východnom Slovensku mali v izbe zavesenú šunku a bola zakrytá iba zhora papierom.Ako chlapec som si z tej šunky odkrajoval cez prázdniny a nikdy nebola plesnivá alebo od múch.Na takto zaudenú šunku ani mucha nesadla.To isté so slaninou,klobásou,rebierkami a pod.Nebola to žiadna syntetika a rychlopríprava.Myslím,že dnes by bežní ludia nevedeli pripraviť ani pác.

bubakos

lebo v tom špajziku je teplo. ako vravím, otčím musel vziať aj za iných čo si to na poslednú chvíľu rozmysleli a čo sa nevošlo do mrazáku nahal sušiť...vidno, že otčím z mesta je..

ebi777

jasné sušíme doma klobásky,, a až potom ich dávame do mrazáka, tak to robíme aj my,,,
ale ak je dobrá klíma v špajzíku, tak by nemali splesnivieť, muselo byť tam teplo

my máme doma taký špajzík, kde nechávame aj zákusku vychladnúť a stuhnúť, čokoláda stuhne hneď ešte aj v lete... preto sa pýtam nechápavo, ako môže splesnivieť klobáska, a to ešte vyúdená v špajzi

bubakos

ebi777
bože normalne asi..to boli čerstve klobasky, ktore ked nechaš usušiť sa scvrknu...sušili ste niekedy klobasky? My sme museli v špajziku lebo otčím naobjednával aj ostatným ludom, ktorí to na poslednú chvílu zrušili a do mrazaku sa nevošli.

bubakos

ne, viete čo to bolo? mama včera zobrala všetky klobasky a kontrolovala a zo spodu niektore až zelene boli a tie biele bodky sem-tam to bola všetko začinajuca plaseň..a to je aj horšie...takže dosť sme ich museli zlikvidovať

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mucha nakladla vajička na klobasky - Fórum - ZDRAVIE.sk