Ako dalej v tomto vztahu ma este vyznam?

Príspevok v téme: Ako dalej v tomto vztahu ma este vyznam?
Peter0000000

Ahojte, chcem sa zdoverit s mojim problem a mozno aj poradit co by ste robili na mojom mieste.
Mam priatelku Lucku 4r. ide o to ze tento vztah je odzaciatku taky aky ochvilu opisem, no len som si myslel ze sa to casom zmeni a bude to tak ako si to ja predstavujem. Problem je v tom ze moja priatelka pochadza z velmi katolicky zalozenej rodiny, co by ani nebol problem (ale tu to hranici uz s fanatizmom)
Ide o to ze sme spolu 4r. a nemali sme spolu zakladnu vec vztahu a to je sex, uz mi to proste dost vadi jej nazor je taky ze vraj je to hriech a ze to sa moze az po svadbe. Proste jej rodina je fanaticka a ona je uplne rovnaka, ked sme spolu zacali bral som to tak ze ved sa to urcite zmeni lebo sak sa este nepozname, spozna ma lepsie a bude mi verit, tak som sa snazil vselijako mozne byt k nej dobry pozorny lebo som ju velmi lubil a chcel som jej dokazat ze som zodpovedny clovek a moze mi verit. No po 4r. sa nic v tomto nezmenilo, uz vlastne ani neviem na co cakam. Dalsia vec okrem sexu je taka ze nas vztah nieje vobec spontany, proste ona sa vzdy stretne so mnou iba v rovnakom case nehrozi skor alebo neskor je to ako naprogramovany plan v praci, pride vzdy presne o 18:00 a odide vzdy v rovnakom case nikdy nie neskor, pretoze ona musi prist domov vzdy v rovnakom case inak by som mal problem ja ze som ju nedoviezol a uz by ju nikam nepustili. Len problem je v tom ze ona vobec nenamieta nehada sa s rodicmi ona to akceptuje a uplne berie to ako spravaju a to ma 23, pripadam si uz fakt ako debil a hambim sa pred kamosmi a kolegami radsej o tom ani nehovorim. Zo zaciatku sa mi trosku aj pacilo musim priznat, lebo nemam rad typy zien chodiacich po diskotekach a opijajucich sa vzdy som chcel a zelal si po mojom boku slusnu zenu ktora by mi bola verna. Ale taky extrem az nie Boze! Ja som tiez mal tvrdsiu vychovu som za nu vdacny rodicom ale nikdy nie taketo extremy. Dalsia vec je ze ja ani po 4r. nemozem ist s priatelkou na dovolenku lebo jej nedovolia nikde prespat mimo domu, vobec ani somnou ani s nikym...... proste som zufaly nikam, na chatu vobec len tak, nikam proste. A najhorsie je ze jej rodina si ma velmi oblubila a povazuju ma za dokonaleho partnera pre nu, myslia si ze jaky som dokonaly nepijem, nefajcim, a vzdy som po ruke ked ma potrebuje ona, ale aj oni nieco pomoct doma. A chodim do prace a zarabam tak uplne skvely dokonaly. Ale ja taky niesom Boze ved som normalny chalan uplne aj fajcim co nevie ani ona, a s kamosmi si zajdem aj na pivo a musim jej povedat ze som pil kolu lebo by som mal po chlebe a riadne nalozene. Je toto zdrave?? Ja niesom pri nej sam sebou musim sa stale len pretvarovat a hrat sa na chrumkaveho. Ako tak ma to este bavilo lebo som ju stale lubil ale uz mam akurat tak toho dost uvazujem nad rozchodom no asi to nedokazem proste. Len mi teraz nepiste ze sa mam s nou porozpravat lebo to som skusal uz davno davno, ona ma svoje nazory a hodnoty, takze nepochodim s tym. Co by ste robili povedzte nazor je to normalne?

karamelllka

Preco "keby si rozumeli tak uz davno maju svadbu"??? vy zijete v praveku?? preco by vizitkou fungujuceho vztahu nemohlo byt to, ze ludia su spolu dlhe roky, ale ma nou byt svadba? napr. ja sa vydavat nechcem, a to mam vyborny fungujuci dlhorocny vztah, nic to pre mn neznamena, nici to vztahy a slubovat si nieco "pred bohom" v ktoreho neverim mi pripada smiesne...
a este k tym vasim znamym, co sa ako panny a panici brali hned po skole - vyborne, davam im este par rokov, a muz uz zacne si svoje sexualne veci riesit niekde inde...to vam garantujem...nonsens s celou svadbou..
chalan utekaj od nej, povedz jej uprimne, ze ju mas rad, ale uz k nej necitis to, co dovtedy a ze ta ten vztah nenaplna a nesplna tvoje predstavy...ale ze ti na nej zalezi a dufas, ze ostanete priatelia...

Martina210

Agness999

Hejze toto neni vzťah?takisto nejde len o sex, ale toto čo robí to dievča, to by som už tu jej rodinu prirovnala k nejakej sekte.

Martina210

Leela333
27 mám ;-)

Dadula

Ja myslím že keby bol autor článku spokojný s tým, tak nemá potrebu tu písať, ako mu chyba sex s ňou a aká je ona nedostupna.

ambrozia

Bože chráň, žeby som urazala katolíkov :-000
Ale nenapadlo má nič lepšie ako ženská obriezka.Ked to dievča necíti vzrušenie???
Asi tam nebude dačo s kostolným poriadkom :-)))

Inak, som sa nenormálne schuti zasmjala :-))))

Agnes999

Hoci ako tu uz niekto spominal, toto ja za vztah ani nepovazujem, mate asi taky vztah ako brat a sestra, nema to vobec ziadne prvky skutocneho vztahu dvoch zalubencov a tym nemyslim teraz len sex. Ale tak to je uz vase rozhodnutie, mate to, co ste si vybudovali a co ste chceli (alebo co chcela ona a jej rodina)

Agnes999

Pokial to naozaj citis tak, ze by si si nevedel predstavit takyto zivot, tak to radsej ukonci. Lebo inak sa budes zbytocne trapit a raz vam to aj tak krachne, moze to byt potom este daleko horsie, budete uz mat deti. A das sancu aj jej, je este mlada, moze si najst niekoho ineho kto jej bude vyhovovat. Ak by bola rozvedena a pritom su takto fanaticky veriaci, to by bola pre nu a jej rodinu strasna potupa, neviem, ako by sa s tym zmierili. Ona by pravdepodobne ostala do konca zivota sama, lebo co je spojene pred bohom, clovek nesmie rozdelit. Ona by bola teda do konca zivota spojena len s tebou. Ak ju mas stale aspon trocha rad, tak toto pre nu urob. Bude ta nenavidiet, ale neskor sama pochopi, ze je to pre nu to najlepsie. Ze ty nie si ten, za koho si sa cele roky vydaval. A povedz jej tiez, co ti na vasom vztahu vadilo, hlavne to, ze vzdy len ty pre nu vsetko robis, ona len berie a nic nedava. Mozno jej to pomoze v dalsom vztahu si davat na to pozor a nemysliet si o sebe, ze ona je princezna a jej partner jej poddany ktory je povinny okolo nej obskakovat, ze vztah je o nieco inom.

Dadula56

Martina a ake dobro podla teba urobi, ze ju vmanipuluje do sexu?To je jej presvedcenie, ty si to zrejme vobec nevies predstavit, co pre cloveka ako toto dievca znamena viera. Ak by sa aj v tom momemte podvolila, tak by to velmi lutovala a on to vie, tak preco by siel proti jej viere? To, ze 4 roky nic neskusal svedci o tom, ze naozaj prijal jej nazor a respektuje ju. Tu nejde vobec o sex, toto je komplexny problem dvoch svetov, ktore spolu nevedia fungovat.