Jódova diéta

RNG

p.d, zialbohu sem musim znova uvist statistiku, na lieky a lekarske chyby dnes umiera statisice ludi, je to tretia najcastejsia pricina smrti, hned za cievnymi chorobami a rakovinami.
No a napr na potrevinove doplnky v roku 2008 v USA nezomrel nikto=nula!!!
Takze prosim nestras tu proti doplnkom.

BViaceri vyskumni lekari zistili, ze nemame dostatok jodu a ze s doplnkami jodu telo lepsie pracuje. Napr Japonci, co dostavaju z jodu vyse 80 nasobok tzv odporucenej dennej davky jodu(a selenu zaroven z morskych rastlin) maju extremne zriedkave poruchy stitnej zlazy, zatial co napr zeny v USA maju problemy az 60%
A tito lekari vysokymi davkami jodu dokazali odstranit problemy so stitnou zlazou na tisicoch pacientov, co pouzili na ovela vyssie "experimenty" v Indonezii a Cine, kde dali ludom so strumou obrovske jednorazove davky jodu a pravidelne zvysene davky selenu. Pomohlo to na hypo aj hyperthyreozu a ine hormonalne a enzymaticke problemy.Viac najdes napr cez Google.sk pod rng jod co ti da start aj na ine studia a literatury okolo jodu a jeho pouzitia v tele.

p.d.

Ja si myslim, ze take experimentovanie je nebezpecne a isto by to ohrozilo tvoje zdravie. Pokial ti lekar nepredpise jod, tak ho neuzivaj. Jeden sa snazil schudnut tak, ze pil neviem kolko octu. Schudol, ale poskodil si nejake organy a potom umrel.

malachitka

@RNG

Ja som to navrhla kvôli tomu,že odmalička mám spomalený metabolizmus, a nech cvičim koľko chcem,neviem si rady...ani upravou stravy...naposledy na endokrinologii mi zistili,že mám zníženú hodnotu TSH hormónu,mohlo by to mať za následok to,že priberám fakt ako sa hovorí "z vody" ...?

RNG

To je falosna teoria. My, vsetci suchozemci mame nedostatok jodu v potrave a naviac nas on pripravuju ine haslogeny, ako chlor fluor a brom, ktore sa coraz viac nachadzaju v nasom prostredi a potrave.
Je pravda, ze pri nedostatku jodu a selenu rozne zlazy a vyroba enzymov v tele klesa a to ma dalekosiahle nasledky. Dnes ma az 60% zien (USA) nedostatocnu fumkciu stitnej zlazy(hypothyroidizmus) co vedie k obezite a inym problemom
Preto odporucam jod a selen, tiez zinok doplnat, a to jod v ovela vyssich davkach, ako v roku 1948 mylne urcene odporucene denne davky, ktorych sa lekari dodnes spiatocnicky krcovite drzia, aj ked je hromada studii ich kolegov, ktore jasne dokazuju nedostatocnost tych davok.