Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Z Hypotyreózy do Hypertyreózy

Príspevok v téme: Z Hypotyreózy do Hypertyreózy
evella

Otvorila som tuto temu a prosim o diskusiu ludi , ktori maju skusennosti s problemami stitnej zlazy.
Mna najviac zaujima ci ma niekto skusennosti , ze mal najprv znizenu funkciu SZ a neskor zo znizenej sa dostal do zvysenej funkcie SZ.Toto sa presne stalo mne, ze som dva roky bola liecena na hypotyreozu (znizenu), brala som L-thyrox Heining 75 mg a zrazu sa vsetko zmenilo, zistili mi ze som v hypertyreoze (zvysenej).
Zijem v zahranici a tu som bola dva roky liecena na znizenu cinnost.Tak sa dostavili problemy, opuchy noh, busenie srdca, horucavy, padanie vlasov- to som mala aj pri znizenej a lekar tu v zahranici nic nezistil.Predpisal mi aj nadalej L-thyrox a pri navsteve na Slovensku, my opuchli cele nohy a bola som na pohotovosti a tu mi zistili, ze musim okamzite vysadit L-Thyrox, lebo ze som sa dostala zo znizenej do zvysenej funkcie.
Teraz neviem, ci to zavinil lekar, ze ma predavkoval, alebo ta SZ sa zblaznila.Teraz momentalne som bez liecby uz 5 mesiac, ale pred tyzdnom som bola na kontrole a bol mi predpisany Carbimazol.Aby sme tu cinnost SZ brzdili.Neviem co mam robit.Lekarovi velmi neverim.Budem rada, ak niekto kto ma alebo mal tiez takyto problem poradi.Tak ci tak liekom sa asi nevyhnem.Dakujem.

RNG

Testy z krvi na funkciu stitnej zlazy su nepresne, tj nevyjadruju dostatocne stav stitnej zlazy. Az 70% ludi so znizonou cinnostou stitnej zlazy nie je tymito tesatmi diagnozovane, podla novsich vyskumov lekarov. Ale to nevadi monopolnemu lekarstvu aby tieto testy stale robili a podla toho robili rozne opatrenia, najma varovali proti "skodlivemu jodu"
Tak dospeli az do situacie, kde podla niovsich vedomosti napr v USA az 60% zien ma v skutocnosti znizenu fubnkciu stitnej zlazy a zhruba 40% muzov tak isto. Napr cislo THS, co je hladina jedneho hormonu z nadoblickovej zlazy/adrenal/ sa pouziva ako meradlo na cinnost stitnej zlazy, co je samozrejme absurdne, hoci tam niekedy je udajne podla lekarov nejake prepojenie.

Katkaaa

Dobrý den. Musí byt pri hypertyreóze nutne hmatná SZ? mám na mysli to,ci pri palpacnom vysetreni musi byt struma... snad som sa vyjadrila dobre.. Dakujem.

RNG

Nuz moje informacie su od lekarov vyskumnikov, ktori na tzv japonsky paradoc(spotreba jodu v Japonsku je v priemere 13.5 mg na dospeleho, zdroj su najma listy kelpu, do ktoreho si japonci balia suchi)a predsa maju menej problemov aj zo stitnou zlazou aj inych ako ini ludia na svete a dozivaju sa dlhsie.Viac na to pozri cez Google.sk pod rng, jod.
Samozrejme jod treba brat len so selenom, inac moze viest az k poruche stitnej zlazy. So selenom dokopy ale tito lekari uspesne liecia hypo aj hyperthyreozu. Ze o tom nechce ani pocut lekarska komunita, cest vynimkam sa nedivim, totiz by im to zobralo cast zakaznikov. A bezny lekar vie len to, co sa nauci z oficialnych knih, tj snazit sa najst takeho, co ti poradi inac je mozne len medzi tymi, co nepatria do bezneho lekarskeho davu, ale patria k alternativnym.

Irén 1

Ahoj Evellina,
Dávno premyšľam o tom,že ako sa máš,ako sa ti darí v oblasti toho onemocnenia š.ž. Mne tiež začali padať vlasy no lekár mi na moju autoimunitu š.ž. výslovene ma upozornil,aby som nič z jodom nebrala,lebo to ešte zhorší moju autoimunitne ochorenie a nakoniec by som mohla prejsť do iného štádia a to do hyper. Olej ,ôžem,ale samotný,lebo v takvicovom oleji je zinok to pomáha vlasom a tak nech si pomáham stravou - konzultovala som to ešte s ďalším endokrinologom a to isté mi potvrdil.
Takže ak zavítaš na toto forum,tak sa ozvi ako sa máš.

evellina

takze bola som za praktickym lekarom,. ktory lieci aj homeopatikami a povedal mi jednoznacne, ze s homeopatikami mi stitnu zlazu nevylieci...:(
Povedal mi ze homeopatikami lieci symptomi chorob, to znamena vypadavanie vlasov, ktore sprevadza stitnu zlazu a ostatne symptomi,ale ked pojdem na krvne testy tie budu stale zle...
Tak teraz som z toho jelen...asi budem musiet zacat s tbl Carbimazol, neviem co mam robit ????
Je tu niekto kto uziva Carbimazol???

evellina

RNG...mas pravdu, olej nema s tym nic spolocne, ze ja som sa dostala zo znizenej do zvysenej funkcie...ved som uz pisala, ze som ho nebrala dobry rok, alebo aj mozno viacej ako rok...ja som ho prestala brat, lebo som pri znizenej bola unavena ako kon a nevidela som rozdiel, ked som brala olej a ked som nebrala...u mna pochybil lekar.

evellina

Iren...dakujem
vies ja som uz olej dobry rok neuzivala.Bola som len na chemickych liekoch L-thyroxin.Takze ja si myslim, ze olej s tym nema nic spolocne. Ked som brala olej, tak som bola skoro tri roky v znizenej funkcii a prestala som ho brat, pretoze som bola stale unavena.Este mam jednu zatvorenu flasticku v chladnicke,ktora tam je uz dobry rok.Takze z oleja som sa urcite nedostala do zvysenej funkcie.U mna pochybil lekar, lebo mi predpisal jeden recept na tri mesiace, po ktorych som mala mat kontrolu a ked som k nemu prisla po troch mes. po dalsi recept, tak mi predpisal dalsi recept, bez toho aby mi spravil krvne testy, tak som brala dalsie tri mesiace l-thyroxin a to bola chyba.Ked som bola za lekarom dva krat som sa mu stazovala, ze cosi sa so mnou deje, pretoze mi zacali opuchat nohy, ruky, pery...tak samozrejme vymyslaj vseliake ine diagnozy, a zase mi nespravil dalsie vysetrenie krvi.To som uz mala uplne nohy opuchnute az po panvu.Jedine stastie bolo, ze som zo zahranicia prisla na slovensko a hned 1. januara som bola na pohotovosti a tam mi povedali, tabletky rychle vysadit.
Ja si osobne myslim, tak ako to uz tu napisal aj RNG, ze to bolo s chemickych liekov, jednoducho ma predavkoval.Teraz som sa rozhodla, ze zajdem za lekarom, ktory je tu v DE normalny prakticky lekar a on ponuka aj homeopaticke gulicky.:)
Tak pojdem za nim a ked mi povie, ze je aj taky sposob liecby tak to skusim...Ja sa teraz citim ovela,ovela lepsie od kedy neberiem l-thyroxin.Tak vyskusam homeopatickeho lekara a uvidim.Tiez nemam chut brat chem. lieky.Zaujimave je,ze teraz mam predpisany carbimazol a ked som si porovnala neziaduce ucinky so slov. carbimazolom a z nemeckym carbimazolom, tak je tam obrovsky rozdiel.Teda neviem ci je rozdiel v chem. zlozeni, ale v neziaducich ucinkoch je riadny...
Takze skusim homeopata a dam vediet.Ale pokial tu dostanem termin, tak to bude aj dva tyzdne...:)

Irén

Ahoj- evellin.
Podľa mňa mohlo u teba byť predávkovanie zapríčinené zvýšenou tvorbou tyroxínu,nakolko si brala súčasne olej s nezmenenou dávkou L- thyroxu.
Skus potraviny,ktoré tlmia činnosť š.ž.ako je kapusta,redkvička,brokolica a soja.Myslím,že aj Kabrinec je vhodný.
No ja mám zníženú činnosť š.ž. Hashimotové ochorenie a hľadala som niečo na liečenie / prírodné / ale Fortuna bola drahá a rybí olej s jodom - to som po 3 baleniach prestala brať,nakolko ma vyplašila zlá laborka a vyplašila to aj Dr. a tak som od tej samoliečby upustila a tiež som brala tu vami odporučané vitamíny D3,selen,B.C,Zinok a E.Zmenila som stravu,no a výsledok - zhoršené výsledky,ale v podstate ja som sa cítila vcelku OK až na bolesti kostí. No problémy prišli až po vysadení oleja :Pálenie predkolien ale najviac sa borím s pocitom mrazenia v chodidlách najmä prstov nôh,mravenčenie .Neviem,ale zdá sa mi,že som si rozhodila celý metabolizmus...Možna,že keby som pokračovala ,tak spadnem do opačného - teda do zvýšenej činnosti tak ako ty - možno,keďže pri autoimunite sa to stáva často a tiež,že sa nakopia ďalšie AI. ochorenia a to je zrejme teraz u mňa vzhľadom k nohám.
Ešte som sa stále nevzdala alternatívnej liečbe,ale až potom čo nájdem lekára,ktorí by so mnou spolupracoval,ale na vlastnú päsť už do toho nepôjdem.
Prajem ti nech sa čím skôr tvoja š.ž. ukludní.

RNG

Typicke.
L tyroxine ako synteticku chemikaliu nikto neobvini zo skodlivych postrannych ucinkov, ale potravinovy doplnok jod je samozreme vinny???
Pricom je plno alternativnych lekarov, ktory prave davkami vysokymi jodu a selenu uspesne liecia problemy stitnej zlazy a ine zdravotne problemy v tele.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Z Hypotyreózy do Hypertyreózy - Fórum - ZDRAVIE.sk