Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Ako si najst pracu? Da sa to?

Príspevok v téme: Ako si najst pracu? Da sa to?
poradte

Pardon uz som dospela po skole som nesla studovat na VŠ lebo vsetko je drahe.... vsetky miesta obsadene, ako predavacka v oc... vsade take podmienky ze az..... MOJ HENDYKEP neviem aktivne ani jeden jazyk- co neznamena ze som sporosta ale vzdy ked hladam dobru pracu a vsetko sedi zrazu mi bije do oci podmienka- anglicky jazyk aktivne...ucila som sa dobre mam obchodnu akademiu vzynam v pokracovani studia na vs nevidim...jedine co neviem je jazyk..jasne z kaydeho viem vzmrmlat viem sa ako tak dorozumiet ale nie na takej urovni ze az..a este mi vysvetlite kde a ako sa mam zamestnat ked vsade pozaduju prax minimalne 2 roky :D nonsens...kde ich mam ziskat akoze???? tie 2 roky- na pohovore ma odpisu hned ako poviem ze prax nemam ALE dokazem bla bla bla... to mam ist robit k***u do zahranicia alebo konzumentku ako moje zname nezname aby som mala aky taky zivot? alebo v mojom veku ist robit upratovacku na zs za minimalnu mzdu. preboha ziveho... mam problemy s chrbticou som mlada nezamestnana neviem jazyk..to sa mozem rovno zahrabat? neviem kde mam brat motivaciu... alebo mam ist niekam za pas do anglicka kde sa aj tak asi skor naucim po polsky ? mam pocit ze som uplne odpisana..nemozem si najst pracu..mam pracu na doma kde nedostavam zatial ani minimalnu mzdu ale zijem ano..celkom dobre zijem pokial mam priatela a rodicov a z toho este davam aj mame a na ucty... neviem teda ci je to staznost alebo otazka co tu pisem. je mi doplacu... alebo si mam najst stareho bohateho pana? neviem aktivne jazyk....uctovnictvo je jediny predmet ktory mi nesiel ...este je dalsia moznost..ze pojdem na tu VŠ budem platit neviem ake peniaze za semestre skoncim skolu s tym ze v dnesjej dobe budem patrit k tym 90-95tim percentam ktori nepracuju v oblasti v ktorej sa vyucili a bez jazyka budem tam kde som..a este nieco toto niesu vyhovorky ale vlastna skusenost..

poradte

okej, dajte si cimemax.sk a ukazku z filmu ABSOLVENTI-sloboda nieje zadarmo tuto situaciu uz aj zdokumentovali..tak mi povedzte skola, praca, situacia na slovensku a ta veta- na 29 000 absolventov pripadne 2500 pracovnych miest ktore su adekvatne k ich postaveniu... smutne? smiesne? vsade sa pchaju PRESNE tak cez znamosti..cest takym pracam ako su doktori..ale aj tu povedzme si narovinu su dvaja ludia ktori maju rovnake vzdelanie a hlasia sa na rovnaku poziciu s tym rozdielom ze jedneho z tych dvoch zaujemcov pozna osoba ktora potrebuje a hlada zamestnanca...koho uprednostia...(priklad) ked sa tu do mna bez mihnutia oka navaza niekto mudry co ma evidentne pozna viac ako ja samu seba ze na inu ako podradnu robotu nemam...

JessicaI

Ked sa zamestnas za pasom neznamena to, ze tam musis aj zostat. Ja som tiez pracovala na tri zmeny za pasom a teraz pracujem pri PC v sklade ako veduca skladu a aj skladnicka na jednu zmenu. Treba sa ucit stale nieco nove naberat prax a tak sa posuvat tam kde sme si to vysnivali.

vuxhlh

vkuse tu pises, ze nechces robit podradne roboty ani za minimalnu mzdu .... a ty si uvedomujes ze na nic ine ako na tie podradne roboty nemas???? ved nemas ani VS ani nevies jazyk dokonca ani to ucto ... ved ty nic ine ako upratovacku ci predavacku za pokladnou nemozes robit

system

a po VS budes mat titul, nebudes mat peniaze a stale nebudes vediet aktivne jazyk ;) som na tom rovnako, tiez neviem jazyk a som po VS a navyse nemam nikoho co je vyhoda lebo ma doma nic nedrzi, ale praca aj tak nikde. seriem im na 1.50 € mzdy brigadnicke nech si strcia .. ostava len cakat a spoliehat na silu vesmiru ze nieco dohodi :D ocividne clovek ktory nema pracu nema znamosti, pretoze vsetko ide cez znamosti...

Lulita

mozno si najdes bohateho mladeho :)) nikdy nevies, mam viac znamych, co muzi zbohatli pocas vztahu a proste nerobia zeny tam, ak nemas zavazky a nenajdes si pracu do cca pol roka, skus do zahranicie, ak sa bojis sama, skus s nejakou kamoskou napr. alebo si daj inzerat, ktora by s tebou isla, ja som tak isla do zahr. s neznamou babou a bolo fajn ;)

Maoam

musis si zvysit ci doplnit kvalifikaciu, inak si pracu (normalnu) nenajdes

ber to ako fakt

ak si schopna naucit sa jazyk, tak si urob jazykovy kurz, alebo chod cojaviem do UK robit na rok-dva hoci aj upratovacku alebo chyznu a nauc sa jazyk v krajine (+ si zarobis nejake peniaze na VS, ktora ako pises 'stoji peniaze')

kurzy uctovnictva jestvuju TAKISTO, tie si teda urobit mozes tiez...

k praci recepcnej potrebujes cudzi jazyk, aktivne, bez toho to nejde

no a ak by si predsa len uvazovala o VS, tak si ju urob, aspon Bc., ked si na nu zarobis peniaze (napr. v UK), zabijes dve muchy jednou ranou, zarobis nejake peniaze na skolu, naucis sa jazyk...proste sa pohnes dalej

nehladaj vyhovorky a nelamentuj, uvedom si realitu taku, aka je, teraz velmi vyskakovat nemozes, ale ked si doplnis kvalifikaciu (jazyk, uctovnictvo alebo dalsia skola - nadstavba, VS) a ziskas prax, tak sa situacia pre teba ZMENI

je to otazka casu a tvojej aktivity a sebazaprenia, musis si to odmakat, tak ako miliony inych ludi tiez

no alebo sa nechaj vydrziavat - ak na to mas povahu, ale stastna tak nebudes nikdy, nikdy by si si seba samu nemohla vazit

prva cesta je podstatne tazsia, ale stoji za to

xxy

no ako recepcna vediet jazyk musis, to je podmienkou tej prace. a veduca predajne bez skusenosti vedenia ludi, to pojde asi tazko. na svoje vzdelanie si davaj realne ciele. a ked vies, ze je problem jazyk, tak preco sa ho neucis. ved ides hlavou proti muru.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Ako si najst pracu? Da sa to? - Fórum - ZDRAVIE.sk