Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Obcasne svrbenie

Príspevok v téme: Obcasne svrbenie
macinkaSss

ahoj. este so nebola u lekara, skusam ci s tym nemate skusenost. Stava sa mi obcas ze ma zacne niekde svrbiet koze. Poskrabem sa, vytvori sa mi tam nieco podobne stipnutiu od komara, chvilu to svrbi a vzapati zmizne. Vcera sa mi to objavilo na temene hlavy po sprche.Niekedy na nohe, obcas na tvari. Vravim zaskrabe to a po chvili zmize. Kozna mi uz povedala,ze som atopik, ale z coho vznika toto neviem....Rng, poradis? Ma aj niekto iny s ty skusenost?

hmeifofit

NEPOUZIVAJ TEKUTE MYDLO!!!!!!!!!!!!!len obycajné mydlo, z tekutého mydla to svrbenie na koži poznám hlavne aj preto že sa tažko zmýva a nie je tak klavitné ako obycajné

MultiLevel

Dakujem vam obom za nazory pomaha mi to. Nie je problem u mna nasadit si protikvasinkovu dietu, ale potom nerozumiem z coho by som kvasinky mala v tele premnozene, ak nejem sladke, neberiem antibiotika, jem vela cesnaku a podobne... Idem si teda pozistovat zas cosi o tej zihlavke :) DAKUJEM za rady :)

stonka

Multilevel, popisujes typicke priznaky pre zihlavku (urticariu). Niekedy su pricinou parazity, niekedy sa pricina nenajde. S kvasinkami to pravdepodobne nesuvisi.

MultiLevel

RNG, aby som este dodala...Antibiotika som naposledy jedla asi ked som mala 20 rokov, teraz mam 24. Odvtedy ziadne antibiotika, ak som chora, liecim sa vylucne cesnakom, ktory aj pravidelne jedavam. Mykozu som mala raz za zivot a odvtedy uz nie. Nechapem potom, z coho ma obcas zasvrbi koza, ak by sa jednalo o candidu. Mam si nasadit aj tak protikvasinkovu dietu?

MultiLevel

budem rada, ak sa k tomu RNG vyjadri.
Ja len dodam, ze asi pojdem aj ku koznej, i ked neviem co jej mam povedat. Ze ma raz za cas, cca raz za par mesiacov zasvrbi kusocek koze a prestane? Mykozu som nemala ani nepamatam. Prvy a posledny raz pred 3 rokmi. Nemam vlastne ziadne ine problemy, sladke nejem takmer vobec, len cez vikend si cosi doprajem, ale inak vobec. Praveze jem vela prirodnych probiotik....Hmm, RNG, vedel by si sa k tomu vyjadrit?

Mimulus

Nech sa vyjadrí radšej RNG alebo nejaký odborník. Len viem že liečba candidy je veľmi obtiažna ak to teda je candida.

MultiLevel

Tak to si ma celkom nastrasila, lebo mam cosi podobne ako pise zakladatelka temy a doteraz som si myslela, ze som len extremne citliva...Preto som nechcela zakladatelku ani nijak strasit..Mne sa to ale objavuje len raz za cas...Napriklad raz za pol roka. A nevies aky je postup liecby? A kde sa clovek moze nakazit?

Mimulus

Mám v rodine človeka, ktorý má candidu a po zjedení určitých jedál alebo po sprchovaní sa mu vyhodia na tele také malé ako keby štípance. Po pár minútach zmiznú. A je to určite candida - teda aspoň tie prejavy miznutia sú také isté...

MultiLevel

Mimulus, aka candida? To existuje aj candida koze? Ved ona pise len o tom, ze jej kozna povedala, ze je atopicka, cize extremne precitlivela...moze cokolvek zjest,alebo ja neviem, vypit, mat zly prasok na pranie a uz to ide. Aby sa jej candida ukazala len ked sa osprchuje a len na temene hlavy a len na par minut? :D

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Obcasne svrbenie - Fórum - ZDRAVIE.sk