Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Test na toleranciu potravin

vikkkis

mne povedala lekarka ze alergia resp intolerancia na potraviny sa nezistuje nijakymi testami, potravnych alergenov je strasne vela a rozne kombinacie, nedalo by sa to velmi asi zvladnut. na koznom/alergologii sa robia na tie najcastejsie ako su jahody orechy atd, este sa da mlieko, ale o inych som nepocula. najspolahlivejsie je si to zistit sama, t.j. zapisovat si co jes a ked zacnu problemy pozriet co si jedla. nasledne napr vsetko podozrive vysadit= nejaky cas nejest az problemy ustupia a potom postupne ich zacat jest a uvidis po ktorom sa nieco zmeni. ja som si tak odsledovala ze nemozem semienka slnecnicove a mandle a ani prilis casto miecne vyrobky. a proste ich nejem :)

faidra8

aj myslis ten Food Detective, je to jednoduche ho urobit, trva to zhruba 30 minut, robila som ho mamine, vysla jej slaba intolerancia asi na 3 potraviny, s ktorymi nema ziadny problem, takze tie vysledky nijak neriesila...
osobne by som za to tie peniaze nedala, podla mna je lepsie ist na testy na gastro, ked ich z krvi urobia zdarma, akurat sa dlhsie caka na vysledky...

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Test na toleranciu potravin - Fórum - ZDRAVIE.sk