Debilne relacie

Príspevok v téme: Debilne relacie
galinea

Ahojte, mam jeden problem, som clovek, ktory studuje dve vysoke skoly, ma pracu, postavenie, citam, vzdelavam sa. Ocakavam to aj od partnera, resp. paci sa mi, ked je trosku na vyssej urovni. Mam priatela, je naozaj dobry a mily, len jedna vec ma vytaca. Pozera stupidne programy ako Farma, Farmar hlada zenu, Mama ozen ma,Buckovci. Neskutocne ma to vytaca, pretoze ja tieto relacie povazujem pre stupidnych ludi. Velakrat som mu povedala, ze to je pod jeho uroven a preco to pozera. Co mam robit? Mam ho rada, ale tym to ako keby prekracoval moje hranice idealneho chlapa :(

mima009

Aj ja mam VS,neviem,ci by som sa nemala hanbit ze len jednu:-)ale je z tych solidnejsich...vela citam,vlastne ked mam co citat,tak TV nevidim aj tyzden,oblubene kanaly mam Spectrum,Viasat nature aj Fashion TV,chodim aj na squash,aerobik,korculovat,nedavno som si urobila aj kurz keramiky..lebo ma to vzdy fascinovalo,takze myslim zaluby mam pestre...aj IQ mam 132,ale to mi merali este na gympli..takze VS mi k tomu nepomohla...no a predsa pozriem obcas aj Farmar hlada zenu,aj Buckovcov...a teraz som si pozrela nove Mama ozen ma..a skoro som sa poštala..zboznujem Hudakove komentare:-) takze uz sa tu popisalo dost,ani som sa nechcela zapajat..ale myslim,ze TV ovplyvni len toho,kto sa da...neviem,ako by ma malo ovplyvnit...autorka by mala mat trochu tolerancie..ale takato na kazdom chlapovi najde nejaku chybu..neviem...uviedla kolko ma rokov?lebo este to by ju tak ospravedlnovalo....mala som aj ja kamosku,skoncila pravo a zrazu sa zacala straaasne kontrolovat,aby mala len uslachtile zaujmy,aby pozerala spravne filmy a citala spravne knihy...aj ja citam literaturu faktu,ale ked sme sli na plaz a ja som si vybrala z tasky Vasilkovu,tak sa zhrozila,ze preco to citam...no a co...vsak pri takychto si oddychnem,co som si mala zobrat vojnu a mier?? no stala sa z nej taka krava,ze som jej to aj povedala..ze sa stale stavia do nejakej pozy,afektuje..urazila sa a uz sa nestretavame...mila galinea by si mala davat pozor,aby sa aj z nej nestala takato upäta krava s vyhranenymi zaujmami:-) ..a keby mi ti,co tu tak starasne bojuju proti pozeraniu tychto stupidit,ze co vlastne vecer doma robia,lebo da sa aj ist do prirody..ale vratis sa domov vecer,nie?a co potom?? dobre mozem citat,ale ani tych knih nie je stale dost a myslim,ze hlavne hodnotne diela mam precitane a nezda sa mi ze by stale vychadzali nejake "klenoty"literatury, alebo si mozem pozriet nejaky film...aky??? tiez sa stale nenataca tolko filmov,aby som kazdy den mala co pozerat...takze aku vyberovu cinnost by ste odporucili na vecer?lebo ked su na viasat nature hady,tak to pozerat nebudem...alebo mam pozerat prenos z parlamentu??dakedy sa aj na tom da dobre zasmiat...ale je to casto vacsia stupidita...a inac...je tu vela tem o konfliktoch koli internetovym zoznamkach,pokecu,ked si chlapci vypisuju s inymi zenami,zeny su z toho na nervy..kazia sa vztahy...tak Buckovci maju aj naucny a psychologicky charakter:-)...ked moja kamoska frajera donutila pozerat Buckovcov,aby videl,aky je ten Jano trapny a primitivny s tym vypisovanim na pokeci...tak jej frajer si zmazal nick a prestal tam chodit...a povedal,ze az teraz videl,aky bol aj on uboziak...takze bud rada galinea,ze tvoj chlap pozera Buckovcov a nepozera profily inych zien na zoznamkach...a trosku sa uvolni preboha a tes sa,ze mas mileho chlapa

doubledog

3dog
pustam mu ju na kompe.
a to len taku, ktoru povazujem za vhodnu.
raz som mu omylom pustil Transformers (netusil som, ze ide o film pre mladez), potom mi skoro vybil par zubov, ked napodoboval finalnu bitku :)
tak si uz davam pozor na to, co mu pustam.

trippledog

odpovedam: tak tak, treba vediet selektovat a vyhodnocovat...

ono staci sa ucit z historie, netreba vzdy na vlastnych chybach...

pracujem tiez v mediach a ehm, tiez istym sposobom manipulujem :)

takze telku pozeram v zasade z pracovnych dovodov, a tak myslim, ze rezistenciu mam celkom slusnu :)

odpovedam

Takisto sa pohybujem v sfere medii - ako zamestnanec, vedecky pracovnik, pedagogo i clen obcianskeho zdruzenia. Myslim, ze mam dost siroky zaber na to, aby som vedela reflektovat realnu situaciu. Mam vsak stale co ucit a to v sukromi aj robim.

Viem, ze z hladiska spravodajskych hodnot pozitivna sprava nie je spravou. No nik z nas to pozerat nemusi :-). Mnohi nadavaju na Slovensku na nase media, no aj tak ich sledujeme. Nuz, asi nam to robi dobre :-) (postazovat sa, zanadavat si, poohovarat - to tu bolo vzdy, len teraz nenadavame na ludi z dediny, ale na medialne zname osobnosti).

Je pravda, ze v sucasnoti sa meni toho vela. No vzdy sa menilo. Pismo prinieslo hierarchiu moci, knihtlac propagandu, internet meni nasu pamat. Uz nie je deklarativna, ale proceduralna, co sa v sucasnosti povazuje za nebezpecne (no dalsim faktom je, ze tato premena sa zacala uz v casoch Platona).

Preferencia pouzivania istych medii ako dominantnych vzdy menilo kolektivnu mentalitu spolocnosti. Preto zmeny prirodzene nastavaju. Media priniesli aj pozitivne zmeny, zlepsenie komunikacie (nie je pravda, ze internet redukuje osobnu komunikaciu) atd. Nebudem to vsetko pisat, predsa to vidi kazdy.

Ja osobne riesenie vidim vo vzdelavani. Treba ludi naucit, ako media funguju a preco tak funguju. Medialna vychova na slovensku v tomto zlyhala a ministerstvi ju tusim chce aj zrusit. treba najst efektivnejsie sposoby. kto si je vedomy rizik vplyvu, medialne vplyvy mu neublizia. Mytus krasy a podpora rodovych stereotyp je dalsi fenomen, ktory sa mediami siri, no opat - ak si ludia budu vedomi toho, co to znamena a preco sa to siri, budu obozretnejsi.

Mnohi su obozretni prirodzene a nemusi im nikto nic vraviet. Chce to len viac discipliny sa vzdelavat a chapat veci v suvislostiach. To je aj to, co odporucam autorke tejto temy. pochopit, preco sa ludia divaju na reality show. Mnohym to neublizi, pretoze vedia, co to je a preco sa to vysiela. Vacsina ludi mediam ani nedoveruje (teda konkretne spravodajstvu). Naozaj to tak cierne nevidim. treba len podporovat rozvoj kritickeho myslenia uz u deti, nech pochybuju, vela sa pytaju a patraju.

Maoam

doubledog: klasicku komercnu nepozeram uz veky, to sa proste neda, obcas pozriem Galileo a take veci, ked bezi nieco zaujimave, minule som kukala na verejno-pravnom kanali nieco historicke, velmi velmi zaujimava vec a trvalo to dve hodiny, napinave od zaciatku do konca bez jedinej reklamy, super.
A este si spominam na jeden dokument o velrybach a vesmire, to bolo tiez super. Inak nekukam v TV nic.
Neviem, kto je aktualne kde Superstar, kto vyhral v Let's Dance ci modelingovych sutaziach a pod.
Ale tak neodsudzujem tych, ktori to pozeraju.
Kludne priznam, ze som z prvej stafety Mama, ozen ma videla par dielov, aj z prvej stafety Farmar hlada zenu par. A co, som za to debil? Nie som.
Kazdy nech cumi, na co chce, ale ak niekto fakt od rana do vecera cumi do bedne, nieco nie je OK, no vcera to zakladatelka vysvetlila blizsie, takze chapem, ze s tym ma fakt problem, hoci som si polozila otazku, ze aku pracu ma jej priatel, ked tam cely den bezia tieto chujoviny na plazme :D.

MultiLevel

Maoam, si presne moj clovek :) Ja telku nepozeram uz 9 rokov, maximalne na Vianoce, ked som doma :)
Ale pred nedavnom som si isla pozriet najnovsie vrazdy a nehody v televiznych novinach a vypla som to po uvodnej uputavke....Na druhy den som si zapla svoje oblubene Radio Slovensko a tak som si to porovnala...Nikde inde (ak neratam STV) sa nedozviem tolko informacii, zaujimavosti, hodnotnych diskusii a podobne...

Maoam

tak ja som si vcera pokusne zapla po velmi dlhej dobe telku, bezala cca. 20 minut (vecer) a za ten cas snad 5x sla nekonecna reklama, brutalne rychle striedanie, to sa nedalo pocuvat ani sledovat, ja som to zasa hned aj potom vypla a uz z toho,co som tam videla som mala nervy v keli :D, ok, som epileptik, ale bolo to fakt neunosne, ja som si od TV uplne odvykla, ked pozeram, tak dvd, alebo daco stiahnute, väcsinou velmi pokojne rozumne veci no a na oddych si buchnem rozpravku :D a pri tej aj zaspim