Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Debilne relacie

Príspevok v téme: Debilne relacie
galinea

Ahojte, mam jeden problem, som clovek, ktory studuje dve vysoke skoly, ma pracu, postavenie, citam, vzdelavam sa. Ocakavam to aj od partnera, resp. paci sa mi, ked je trosku na vyssej urovni. Mam priatela, je naozaj dobry a mily, len jedna vec ma vytaca. Pozera stupidne programy ako Farma, Farmar hlada zenu, Mama ozen ma,Buckovci. Neskutocne ma to vytaca, pretoze ja tieto relacie povazujem pre stupidnych ludi. Velakrat som mu povedala, ze to je pod jeho uroven a preco to pozera. Co mam robit? Mam ho rada, ale tym to ako keby prekracoval moje hranice idealneho chlapa :(

doubledog

to bol len priklad sily medii a ich vplyvu na ludske spravanie, nechcem riesit politiku.

ja si ale nemyslim, ze ludia su takymito relaciami zmanipulovani.
ja tvrdim, ze taketo relacie im skodia.
tak ako ti skodi zle jedlo, tak ti skodi aj zly medialny obsah.
mozno ani nie tak tym, co v nom je, ale skor tym, co v nom chyba.

btw. na tebe je presne vidno, ze inteligentny clovek s jasnym postojom a rozhladom telku sleduje malo alebo vobec :)

MultiLevel

suhlasim s tebou odpovedam, ale len v niecom. Ako clovek, ktory sa v mediach (a je jedno v akej oblasti) pohybuje si zas stojim za tym, ze media velmi ovplyvnuju ludi. Vsetko to, cim nas krmia...co nam prezentuju ako vzor, ako nieco, co tak je a inak nebolo...to vsetko ma na nas isty vplyv. Nehovorim, ze clovek co pozera televizor sa zmeni od zakladu a stane sa z neho monstrum. Ale vplyv sucasnych televiznych novin? Kto sa z TV novim dozvie dodnotnu informaciu, pozitivne ladenu??? Nikto o nicom takom nevie...vieme kde sa stala vrazda, koho vytopilo, kde sa naslo po 4 rokoch mrtve dieta, ale nevieme, ze napriklad, ze sa deju aj pozitivne veci...ze existuju ludia, ktori maju skvele napady, ale nemaju sa kde prezentovat. Davnejsie mi jedna moja profka (ktora robi na ministerstve skolstva) vravela, ze vymysleli jeden skvely system pre ziakov. To je jedno o co islo. Pointa bola v tom, ze VSETKY televizie tuto uzasnu informaciu odmietli s tym, ze pokial na tom nie je nic negativne, do TV to nepustia...redaktori v TV maju dokonca v zmluvach napisane a podpisane, ze nebudu do spravodajstva prinasat ziadne pozitivne informacie, len cisto negativne. To je oka? To nema ziaden vplyv na ludi, ktori to pozeraju? Ma...A to nie je ziadne bubububu, ale hola pravda...

odpovedam

multilevel, ako kazdy iny clovek mas moznost situaciu zmenit. Je len na tebe, ci ostanes pasivna alebo nie. Zaloz nejake OZ alebo fond na podporu kvalitnych programov a vzdelavania a tym aj podporis dobru vec. Nazory druhych nezmenis, sama neverim, ze ludia sa menia. No mas moznost kreovat buducnost. Ale sledovanost tychto primitivnych relacii naozaj nie je vysoka. Vacsina ludi dava prednost internetu. Ja vsak sudit nebudem, co je a co nie je normalne.

odpovedam

Tak jasne. Politika a media vzdy sli ruka v ruke. Len som myslela, ze sa stale bavime o tych "debilnych relaciach". V principe vsak pomaly kazda polit. strana ma v programe rovnake veci. Len na jednu z nich v kampani kladu vacsi doraz. No aj nizka volebna ucast u nas (pripadne aj inych krajinach) je len vyrazom lahostajnosti ludi. Nevedia, koho volit. v tom ja osobne manipulaciu nevidim. Co sa vsak tyka hodnot, ludia boli sice oklamani, no ich hodnoty to nijako nemeni. Tie ostali nedotknute. Je dokazane, ze davove spravanie je velmi specificky psychologicky fenomen, kde clovek dokaze uplne popriet a stratit svoju identitu, no to u nas takisto nie je bezna zalezitost.

Stojim si vsak za tym, ze bezne obsahy v nasich TV nerobia z ludi horsich, zmanipulovanych, nepremyslajucich ci debilnych ludi. Mnohe udalosti, ktore sa stali v spojeni s nasilim, vrazdami, atentatmi, boli spajane prave s vplyvom medii. No dokazal sa pravy opak. Takito ludia su z nizsej socialnej triedy, maju slabe IQ a media nesleduju (casto si ich ani nemozu dovolit vlastnit).

Suhlasim vsak s tym, ze mnohi Slovaci su dost slabo pouceni o fungovani medii, nevedia, ze za obsahom sa skryva len ideologia. No tvrdit, ze sme zmanipulovani je podla mna prisilne. Internet je jedine demokraticke medium a dari sa mu sirit aj alternativne spravy a myslienky. Okrem internetu v podstate ine media ani nevyuzivam, no vidim realne okolo seba, ze ludia blbi naozaj nie su. Akurat niektori az prilis veria "konspiraciam".

MultiLevel

odpovedam, ano? Preto sa tu pisalo, ze Martinka z Turca je lepsia ako ti, co to tu chapu???? A ze podobne somariny v televizi su vlastne len uzasna oddychovka celej rodiny? Kto chape to, co pise Sejla, tak tym aj zije a myslim, ze takemu cloveku sa aj rozum zastavuje nad tym, co tu bolo popisane.....
Cloveka, ktory bol podla mnohych snob, ste isli zahrabat pod ciernu zem (nehovorim, ze si to robila ty), lebo sa mu zdaju podobne relacie primitivne??? Ten, kto chape, co pise Sejla, si uvedomuje aj ovela vaznejsie dosledky pozerania podobnych veci...mozeme tu byt vsetci tolerantni, ved nech si kazdy pozera co chce. Ale vyber oddychu a zabavy v tychto relaciach nie je v pohode...

doubledog

ja viem, ze som manipulovatelny (tak ako kazdy clovek)

ved prave preto si davam pozor :)
a snazim sa odfiltrovat tie formy manipulacie, ktore idu odfiltrovat najlahsie.

ale dam konkretny priklad:

pred volbami v 1998 obsadili ludia M. Kocnera televiziu Markizu.
to vyvolalo velky zaujem ludi a pomohlo pravici vyhrat volby - kedze Markiza bola vnimana ako akasi strazkyna "demokracie" a kocnerovci ako kumpani Meciara.
ale realita bola ina:
kocnerovi ludia to robili po uplatku od pravice (samozrejme nepriamo, ale slo to od SDKU), pricom za tym stali aj americki volebni poradcovia.
bola to poriadne pokrytecka manipulacia, kedze apelovala na spravne hodnoty a postoje ludi.
ludia si mysleli, ako spravne reaguju, ako sa stavaju za dobru vec, pricom boli oklamani.

to bol jasny priklad toho, ako media manipuluju ludi, ako dokazu ovplyvnit ich spravanie a to aj mimo reklamneho casu.

ale aby bolo jasne, televizia malokedy ovplyvnuje ludi takto priamo a cielene, ze ich k niecomu nabada.
jej vplyv je iny, ona skor deformuje vnimanie, nez by ho niekam smerovala.

Maoam

Sejla: palec hore, no vsak to tu vidime na fore casto, staci, ze sa tu objavi jedinec schopny samostatneho myslenia, schopny vytvarat si vlastne nazory, schopny pozorovat, uvedomovat si pozorovane a dokazat si spojit dva a dva a nedajboze este jedinec priamy, neliskajuci sa, ktory poda veci po lopate a na rovinu a uz sa zlietaju supy, aby ho dodzubali na smrt...

odpovedam

manipulacia je predovsetkym vecou psychologie. Ale ako som uz nizsie pisala, presne toto z vyskumov vyplynulo:
- ludia su myslia, ze media maju obrovsku moc a ze ludia su lahko manipulovatelni
- ludia si myslia, ze oni sami ovplyvnitelni nie su, ale ostatni ludia ano

A vy tu v podstate potvrdzujete to iste :-). Jasne, ze media maju vplyv, roznorody. ja netvrdim, ze sa nikdy nestalo nic, co by nesposobilo hrozne udalosti a podobne. Ja to len komentujem globalne a vseobecne. Mnohi teoretici len robia bububu ohladom medii, no ak sa divate na realitu, kazdodennu realitu seba, svojej rodiny, priatelov, atd., tak zistite, ze ludia taki blbi a manipulovatelni nie su. Mozno len ja zijem v nejakej "krajsej" realite, no ludia okolo mna maju dostatocne kriticke myslenie, poznaju mechanizmy fungovania medii a distribucie moci, su vyrovnani a nespravaju sa ako postavy v mediach (ci uz hovorime o filmoch alebo reality show). Naozaj si myslim, ze niektore vizie su zbytocne prehnane. 80% reklamnych kampani konci neuspechom - ludia si uvedomuju vplyv reklamy. Dokonca vyplynulo z dalsich x vyskumov, ze ludia sa nespoliehaju primarne na reklamu, ale na nazory ostatnych ludi. Skor si kupime vyrobok/sluzbu na zaklade odporucania znameho nez na zaklade reklamy. ved aj tu na fore sa denne ludia zaujimaju o nazory ostatnych. Tv nenuti vacsinou premyslat, clovek je pasivny, ale ved co ma robit, ked potrebuje pasivny oddych? Oddychovat sa da rozne, no povedzme na vidieku, nejaky starsi dochodca, asi nepojde inam nez do obyvacky...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.