Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Debilne relacie

Príspevok v téme: Debilne relacie
galinea

Ahojte, mam jeden problem, som clovek, ktory studuje dve vysoke skoly, ma pracu, postavenie, citam, vzdelavam sa. Ocakavam to aj od partnera, resp. paci sa mi, ked je trosku na vyssej urovni. Mam priatela, je naozaj dobry a mily, len jedna vec ma vytaca. Pozera stupidne programy ako Farma, Farmar hlada zenu, Mama ozen ma,Buckovci. Neskutocne ma to vytaca, pretoze ja tieto relacie povazujem pre stupidnych ludi. Velakrat som mu povedala, ze to je pod jeho uroven a preco to pozera. Co mam robit? Mam ho rada, ale tym to ako keby prekracoval moje hranice idealneho chlapa :(

MultiLevel

Sejla, to ci napisala dnes cca o 00:10, pod to sa podpisujem!!!! Konecne niekto, kto pochopil o co cele tu ide!!!!!

doubledog

anjelik
vedomie a podvedomie su samozrejme take laicke kategorie, tak sa do toho moc nezamotajme.
mozno je skor lepsie hovorit o pozornosti a uvedomovani si.
nebezpecne, alebo mozno menej ovladatelne je to, co si slabo uvedomujeme.
a prave to je na telke zle: ludia ju nevnimaju aktivne a s porozumenim, velmi casto ju vnimaju len ako podmaz, bez skutocneho zapojenia myslenia.
inymi slovami, maju priamo otvorene cestu ponukanych "obrazov" do svojho podvedomia.

a s tymi pevnymi postojmi by som bol fakt opatrnejsi.
to si o sebe ludia radi myslia, ze su odolni voci manipulacii. lenze bohuzial nie su.

anjelik*

Doubledog, nedá sa zovšeobecňovať, takže máš pravdu ty a mám pravdu aj ja. Už len preto, že viem, čo na čo pôsobí a že je to vedomie, ktoré ovláda podvedomie a z podvedomia sa rodí. Takže tvrdím, že ak mám vybudované pevné postoje a názory, neovplyvní ma videné v televízii. Je to otázka sebaovládania, čo je ale asi už vyšší level... A slovu závislosť dávam širší rozmer, pretože vždy je to o závislosti, nedá sa hovoriť o stave slobody. Takže nie prázdny pojem, len inak pochopený. ;o)
Za tip na knihu ďakujem. :o) Hitler nemal charizmu, Hitler mal silnejší obraz ako masy ľudí, ponúkol im ich sen, to, po čom túžili..ilúziu moci, lebo to chce každý, byť mocný a nie nemocný. Ilúziu ponúka aj televízia, ale keď raz tomuto rozumiem, tak predsa nenaletím.

Prezývko55

nieeeeeee -> keby zo sveta zmizol zo dna na den alkohol, cigarety a televizor tak 90% ludi spacha harakiri lebo strati zmysel zivota

nieeeeeee

"Neberte nam Narkozu!"
keby v SR zrusili narkozu a hnojku tak 3/4 slovakov by stratili jeden zo svojich najdolezitejsich zmyslov zivota a spachali harakiri

doubledog

btw. pre ludi s vkusom a vyssim intelektom odporucam knihu:
Ztraceni v ghettu, autor: Theodore Dalrymple

velmi sa hodi k tejto teme :)

doubledog

pre
odpovedam a anjelik

predpokladam, ze viete, ako funguje vplyv medii na podvedomie.
to je predsa davno dokazane (uz len ten znamy pokus s Coca Colou ci nejakym podobnym napojom hovori dost jasne).

nehovoriac o tom, ze ludia sa daju manipulovat celkom lahko aj proti svojim proklamovanym hodnotam, ako ukazuju pokusy, co sa diali v 60 rokoch (Milgram a spol).

Hitler mal charizmu, lenze charizmu maju aj reality show (priamo v tejto teme su o tom aj prispevky, ako na ludi tieto show posobia -a aj ludia, co to vnimaju negativne uznavaju, ze to na nich posobi)
delit media a ich obsah nema ziadny zmysel, media maju vzdy obsah, prazdne medium existuje len teoreticky.

anjelik, pouzivas pojem zavislost sposobom, ktory ho uplne vyprazdnuje.
nie kazda opakovana cinnost je zavislostou.

3dog:
nie uplne rozumiem otazke, mozes to upresnit?
ako presne suvisi televizia s tym, ci niekto pozera rozpravky?

pilulka

galinea sa ti divim, preco by ich nemohol pozerat,su to stupidne programy aka je cela stupidna televizia hnoj, preco myslis, ze ju tak zacali nazyvat povacsina ludi? Aki majitelia, take relacie. A nechaj mu slobodnu volu, je to jeho vec. Nenasla si ine chybycky na nom, tak hladas take blbosti? Nechces mu este kecat do toho aku hudbu ma pocuvat?

ambrozia

Neviem, čo tu rozoberáte médiá, problém má zakladateľkin priateľ, že nevie, kedy má od telky odísť. Ale sme na Slovensku, takže ma ani neprekvapujú niektoré príspevky.

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Debilne relacie - Fórum - ZDRAVIE.sk