Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Debilne relacie

Príspevok v téme: Debilne relacie
galinea

Ahojte, mam jeden problem, som clovek, ktory studuje dve vysoke skoly, ma pracu, postavenie, citam, vzdelavam sa. Ocakavam to aj od partnera, resp. paci sa mi, ked je trosku na vyssej urovni. Mam priatela, je naozaj dobry a mily, len jedna vec ma vytaca. Pozera stupidne programy ako Farma, Farmar hlada zenu, Mama ozen ma,Buckovci. Neskutocne ma to vytaca, pretoze ja tieto relacie povazujem pre stupidnych ludi. Velakrat som mu povedala, ze to je pod jeho uroven a preco to pozera. Co mam robit? Mam ho rada, ale tym to ako keby prekracoval moje hranice idealneho chlapa :(

kaktusss

Médiá ani za Hitlera nemali takú moc, aby sami osebe strhli davy, bolo to v ľuďoch, a najhoršie bolo pokrivovanie detských duši, ale to sa nedialo cez médiá ale priamym vymyvanim mozgov. Tv je škodlivá najmä pre deti, lebo sú vo vývine, v tv sú sracky a deti sú potom agresívne, bezcitne a emocne tupé, bez fantázie. Propaganda určitého životného štýlu fičí vo všetkých médiách a aj na skolach, ale chytre deti sa nenechajú namotat, aj ked ich to obklopuje.

odpovedam

Nikde nepisem, ze media nemaju ziaden vplyv, neprekrucaj moje slova, doubledog. Pisem, ze nemaju taky ucinok, aky sa sprvoti predpokladal. Prve predstavy o mediach boli take, ze nas mozu kedykolvek zasiahnut a vtlct nam do hlav nazory a vyznamy presne take, ake sa koduju. Neskor sa vsak potvrdilo, ze ludia nie su az tak lahko manipulovatelni a kodovane posolstvo vedia dekodovat inak, pripadne dokazu citat medzi riadkami, pripadne bez problemov nesuhlasit.

Hitler mal charizmu, preto strhol davy. Media podliehali silnej centralizovanej kontrole, boli zneuzite propagandou. Jasne, ze sa ozyvali hlasy proti, no boli potlacene. Ale nebezpecnym bol Hitler, nie samotne media. Uz z etymologie slova vyplyva, ze to je len prostriedok. Media vzdy boli nastrojom moci, presadzovali a odrazali existujucu ideologiu. Je to tak aj dnes. Vsade samy sex, mlade, dokonale tvare a postavy, materializmus, veci vytrhnute zo skutocneho socialneho kontextu, atd.

Ale mozog funguje selektivne, co ho nezaujima, to vypusta a nie je pre neho nebezpecne. Ked vyznavas iste hodnoty, media ti ich nezmazu. To chce viac faktorov na to, aby clovek sa zrazu stal inym. Cim viac clovek media sleduje, tym viac nevnima realitu okolo seba, moze ju mat pokrivenu. No sudny clovek vidi predsa ten rozdiel. Preto treba radsej patrat po tom, preco niektore mechanizmy funguju tak a nie onak. Schodnejsia cesta je veci chapat, nie ich zakazovat. Premyslam teraz, ze o com sa tu vlastne bavime, uz mi uchadza nit :-).

anjelik*

Doubledog, ak si chceš človeka získať na svoju stranu, zásadne mu nehovor o sebe a svojich túžbach, ale o jeho túžbach a snoch. To je to, čo Hitler urobil a že na to využil aj médiá predsa neznamená, že médiá ako také musia meniť ľudskú psychiku. To je to, čo sa snaží *odpovedám* vysvetliť. Že ak má niekto vytvorené vlastné postoje a názory, nijak ho neovplyvní sledovanie telenoviel a reality show. Že si ich prirodzene nevyberá je iné, ale s týmto názorom súhlasím. Že nesleduješ televíziu neznamená, že si sa oslobodil od nejakej závislosti. Kľudne si ju len nahradil niečim iným..a že si napr. na tomto fóre možno naznačuje aj čím. ;o) (vtip)

Mimulus

,,Kto nema patologiu v mentalite, media mu nijako neprevratia jeho hodnotovy system.,,

ale toto nemôžeš poprieť či???

doubledog

odpovedam

to, aky vplyv na cely narod mozu mat media, nam vsetkym pekne ukazal uz Adolf Hitler.
takze tvrdenie, ze televizia nema ziadny vplyv na psychiku, vkus, spravanie a pod., je fakt zvlastne.

ale pridam moju osobnu skusenost:

ja uz dlhe roky nemam TV a tak viem pekne odsledovat to, aky vplyv na ludi ma televizia - nakolko som v podstate abstinujuci telekonzument :)
zazil som to na vlastnej kozi, co to znamena navyk na telku a odvykanie.

predstava, ze televizia je neskodna zabavka, je velky omyl.
kto neveri, nech si vyskusa nemat doma telku (ale potrebne je vydrzat aspon dva roky), potom pochopi, aky velky vplyv na neho telka mala a ako mu deformovala vnimanie.

Mirka53

ahoj. Ja som presne mala tento istý problém. Mala som skvelého muža a raz sme spolu boli unho a on pustil tiež akési mama ožeň . On sa celý čas výborne zabával a ja som len rozmýšľala či to myslí vážne. A nakoľko som žena strašne ma to urážalo ,že prečo to pozerá. Veď je vzdelaný, šikovný ..... Nikdy som tomu neprišla na chuť rozišli sme sa. A potom raz som si sama odseba pustila Bučkovcov (zo záznamu- nie som do toho natoľko zažratá,že by so čakala na TV) ale aspoň som sa pozabávala ale na jednoduchosti a prostosti. Niekedy mi príde ľúto tých ľudí ktorí veria,že im JOJ alebo Markíza najde partnera a TV pri tom len sa nabaľujú. Nič si z toho nerob. Ak nie je na to extrémne naviazaný nič sa nedeje. Len si chce odpošinúť pri niečom pri čom nemusí premýšlať. !! Veľa šťastia vo vzťahu.

odpovedam

Sejla, vychadzam z dlhorocnych vyskumom, prieskumov, skusenosti atd. Niektorych som sa sama zucastnila a nie je problem ani identifikovat, kolko veci je medzi ludmi rozsirenych, pritom su nepravdive. Neviem, ci mas dieta, ale deti sa ucia pozorovanim a kopirovanim spravania. Maju iste vzory, ucia sa hodnotam svojich vzorov. Neskor ich velmi tazko prevychovas, prakticky je to nemozne. Psychika nie je taka premenliva a hodnoty v zivote sa menit mozu, ale vacsinou nie. Poznam niektorych ludi aj 25 rokov a vobec sa nezmenili za ten cas. Mozno iba dozreli. Kto chce, najde si o vplyve medii na meinku, hodnoty, atd. co potrebuje. Tu na to priestor nie je. Nemam v umysle nikoho presviedcat, kazdeho skusenost a vedomost je ina. No ja pozorujem, ze ucinok medii sa velmi precenuje. Kto nema patologiu v mentalite, media mu nijako neprevratia jeho hodnotovy system.

trippledog

galinea: teda mat tvoje problemy... preco mas vobec potrebu ho menit? nedokazes sa zmierit s tym, ze nemas vysnivaneho princa? toto jedine ti prekaza?? je to dospely clovek, nie dieta... ak ti aj vo vseobecnosti v niecom ustupi a nebude mu to vyhovovat, co myslis, ako to bude riesit a co sa mu bude diat v hlave? :)

a len tak na margo... vysoka skola na slovensku uz nema prakticky hodnotu... poznam hrozne moc ludi, co si titul kupili, alebo je ta skola tak jednoducha, ze ju dokoncili aj ludia, co robia pumparov a podobne manazerske funkcie... ten level sa strasne znizil...

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Debilne relacie - Fórum - ZDRAVIE.sk