Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Debilne relacie

Príspevok v téme: Debilne relacie
galinea

Ahojte, mam jeden problem, som clovek, ktory studuje dve vysoke skoly, ma pracu, postavenie, citam, vzdelavam sa. Ocakavam to aj od partnera, resp. paci sa mi, ked je trosku na vyssej urovni. Mam priatela, je naozaj dobry a mily, len jedna vec ma vytaca. Pozera stupidne programy ako Farma, Farmar hlada zenu, Mama ozen ma,Buckovci. Neskutocne ma to vytaca, pretoze ja tieto relacie povazujem pre stupidnych ludi. Velakrat som mu povedala, ze to je pod jeho uroven a preco to pozera. Co mam robit? Mam ho rada, ale tym to ako keby prekracoval moje hranice idealneho chlapa :(

Sejla

Odpovedam; ppzeranie do bedne je podobné hypnóze, koľko ľudí ti povie, že to pozerajú, lebo pri tom úplne "vypnú", vtedy je veľmi ľahké diváka zmanipulovať, obplyvniť... Na druhý deň si môže pamätať zlomok toho, čo pasívne pozeral, alebo ti povie stručný obsah deja, ale to ostatné mu proste uniklo, skryté reklamy, opakované sugescie, bedňa má jasný vplyv na ludské konanie, na jeho rozhodnutia, možno jeho hodnoty nemení, ale mení jeho obraz o tých istých hodnotách, aké si myslel, že má v sebe hlboko zakorenené. Láska nie je to isté pre niekoho, kto doma bedňu nemá a toho, kto pravidelne pozerá telenovely. Ďalšia vec, vôbec nesúhlasím s tým, že človek si hodnoty tvorí v detstve, hodnoty sa menia a upravujú celý život. Vedome ti 90% ľudí povie, že na prvom mieste je láska, zdravie, rodina atd.... Ale v hĺbke sú to pre neho prázdne pojmy a jeho konanie vôbec nesúhlasí s jeho rečami, ľudia hovoria náučené frázy, to, čo si myslia, že by hovoriť mali a s čím podľa nich bude väčšina súhlasiť.

lienocka2808

galinea ja to mam opacne. Tiez sa povazujem za celkom inteligentneho cloveka, teda ak sa mozem tak zhodnotit :). Mam priatela, tiez na mojej urovni, rozumieme si, ale co sa tyka pozerania televizie to je horor. Ja neviem povedat, preco ma taktiez zaujimaju tie relacie, ktore si vymenovala vo svojom uvodnom prispevku, pricom ich taktiez povazujem za relacie urcene pre nizsie chapajucu vrstvu nasho obyvatelstva, ale mna to proste bavi. Vypinam pri tom, je to jednoducho vnimatelne, nic narocne a niekedy to potrebujem. A moj priatel uplne zuri ked to pozeram, hovori mi, ze ako moze taka inteligentna zena, ako si o mne myslel, ze som pozerat take stupidity. Logicky to vysvetlit neviem, ale ani sa za to nehanbim. Proste ak mas niekoho rada, tak budes mu tolerovat aj taketo "prehresky" bodaj by to bola nasa najhorsia "vlastnost" :). Ja pozeravam s priatelom STV 1 STV2, dokumenty, a nie vzdy ma vsetko bavi napriklad o vede a technike, ale pozriem si to s nim, ked to velmi chce pozerat. Na druhej strane, moj priatel odmieta somnou pozerat "moje" veci. zatial nebyvame v spolocnej domacnosti, tak sa to da zvladat, ak budeme byvat spolu neviem ako to poriesime. Ale vsetko je o tolerancii. Aj inteligentni ludia pozeraju stupidity :D ja som toho jasnym prikladom (teda ak to neznie moc egoisticky, ze som sa oznacila za inteligentneho cloveka :)
prajem pekny den

Sejla

Galinea, tu na fóre aj tak nič nevyriešiš, ani raz si nenapísala, aké má on k tomu vysvetlenie, ako to celé vníma a prečo to pozerá. To by chcelo kludný a mierumilovný rozhovor s ním, nie hádky, či obviňovanie. Je možné, že ak sú pre neho tie programy také dôležité, pred niečím v realite uniká. Alebo sa len nudí proste ako väčšina národa. Je celkovo ťažké nájsť aktívneho, kreatívneho a mysliaceho človeka, proste on už raz nebude jeden z nich, s tým nič nenarobíš.

odpovedam

doubledog, je pravda, ze media vytvaraju socialnu konstrukciu reality, ale na hodnoty to vplyv nema. Iba medzi ludmi panuje takyto nazor. Dokonca sme robili rozne vyskumy na nasom institute a vyplynulo, ze ludia prisudzuju mediam velky vplyv, sami sa nepovazuju za ovplyvnenych, no ostatnych ludi ano. Boli to zaujimave vysledky. Ale media ti hodnoty nemenia. Iba ta nutia premyslat nad nimi, napr. prave tym, ze ti podsuvaju iste obsahy (talkshow, reality show, spravodajstvo, ...). Sam clovek si hodnoty vytvara cca do osmeho roku zivota pod vplyvom genetiky, vychovy, skoly, priatelov, zalub. Maloktore deti vo veku 8 rokov sleduju Farmy, pocasie a pod. Pocasie ti vsak ziadne hodnoty nevytvara, to je trochu inde nez na primitivne pudy zamerany bulvar ci reklama. Media nemaju taky vplyv, ako sa im v minulosti prisudzoval. Dokonca nebol nikdy dokazany. Boli to len nazory niektorych vplyvnych ludi v minulosti (politici, knazi,...), ktori media odsudili. Pritom nic nie je take jednostranne, media maju svoje dobre stranky,ale tie su hadam kazdemu jasne. Ja vobec vkus ludi neposudzujem na zaklade sledovanych programov. Nepride mi na tom nic racionalne. Vkus a hodnoty urcuje predovsetkym komunikacia a motivacia.

galinea

Ja viem, ze asi uz s tym nic nespravim,ale chcela som mu nejako pomoct. Byva casto podrazdeny, naladovy a bolieva ho hlava. Ked ho volam na vzduch, tak to nieee. Uvidim, co ukaze cas, mozno neskor sa nad tym obaja pousmejeme. Dakujem, majte sa!

anjelik*

Galinea, každý človek bez výnimky musí byť niečim podnecovaný. Či už je to spoločnosť, druhá osoba, koníčky alebo televízia. Iba málo je takých, ktorí sú už *sebestační* a schopní vydržať sami so sebou a so svojimi myšlienkam a predstavami. Teba podnecujú knihy, práca v záhrade a momentálne táto debata. Už rozumieš? Tvoj priateľ potrebuje k tomu, aby sa dobre cítil, podnecovanie zo sledovania televízie. Jasné, že by mohol byť nadšený aj z toho, že ti pomáha mrkvu okopávať, ale takých mužov veľa nie je. :o) Tak sama uznaj, či si ty schopná vytvoriť takú predstavu, ktorá by tvojho priateľa zaujala viac, ako *stupidity* v telke. Ak nie, zmier sa s tým, ber si zo vzťahu to, čo ti prináša radosť a jeho prestaň riešiť. Tam nemáš čo urobiť. Vyhodiť telku nepomôže, nájde si niečo iné a ja ti neviem zaručiť, že to budeš ty a tvoj svet kníh. :o)

galinea

Laara, je to jeho telka, kupil si ju on, a uz vidim tu tvar ako bude suhlasit, ze "ano, Milacik, dajme telku prec!" :)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Debilne relacie - Fórum - ZDRAVIE.sk