Povinné poplatky za sprostú TV

dafaq

no tak to uz zmenili...

§ 3
Platiteľ úhrady

Platiteľ úhrady (ďalej len „platiteľ“) je

a) fyzická osoba, ktorá je evidovaná dodávateľom elektriny2) v evidencii odberateľov elektriny v domácnosti3) ako odberateľ elektriny v domácnosti2) v odbernom mieste,2) pre spotrebu v byte alebo v rodinnom dome,

b) zamestnávateľ,4) ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov; na účely tohto zákona sa služobný úrad5) posudzuje ako zamestnávateľ.

paradox

(3) Od povinnosti platiť úhradu sú oslobodení aj

a) Rozhlas a televízia Slovenska, Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky,9) Rada pre vysielanie a retransmisiu,10)

dokaz ze je to vypalnictvo..

:D

mne faktura neprisla, takze neviem co kam mam platit, smola..

b) zariadenia Zboru väzenskej a justičnej stráže,11)

aha, takze staci ak niekoto zavrazdim a potom budem oslobodeny od KP ? :D

parada..

ako pisem, co sme si zvolili, to mame.. alebo defenestracia..

dafaq

tu mas nejaky navod, ktovie ci je aktualny

janamosko.szm.com

Návod na LEGÁLNE neplatenie KP
V § 3 odsek 2 je jednoznačne napísané že KP platí VLASTNÍK prijímača a že KP sa platí LEN RAZ za ĽUBOVOĽNÝ počet prijímačov - pričom absolútne nezáleží na ich umiestnení - v byte, na chate, v garáži, na pracovisku, ...
Čiže zo znenia zákona JEDNOZNAČENE vyplýva

Ak DARUJEM inému platiteľovi KP prijímač a ten mi ho naspäť DOČASNE ZAPOŽIČIA - nevyplýva pre mňa povinnosť platiť KP.

V takomto prípade môžu nastať nasledujúce možnosti

ak darujem prijímač občanovi s ťažkým zdravotným postihnutím /§ 6 odsek 1 písmeno c/ zaplatíme spolu NULA Sk
ak darujem prijímač osobe ktorá je poberateľom dôchodku, ak nežije v domácnosti s inou osobou s pravidelným príjmom zo zárobkovej činnosti /§ 4a odsek 3 / zaplatíme SPOLU POLOVIČNÝ KP - teda každá rodina ŠTVRTINOVÝ KP.
Dôležité - dôchodca NESMIE bývať s inou osobou s pravidelným príjmom zo zárobkovej činnosti v SPOLOČNEJ domácnosti.
ak darujem prijímač inému platiteľovi KP SPOLU zaplatíme iba JEDEN KP. Teda každý z nás zaplatí POLOVIČNÝ KP.

Samozrejme - obdobne môže postupovať aj viac rodín - a KAŽDEJ z týchto rodín sa úmerne zníži KP.
Z uvedeného vyplýva legálna možnosť -

NEROZČUĽOVAŤ sa nad NEZMYSELNOSŤOU KP, ale pozerať na CUDZÍ televízor a počúvať CUDZIE rádio.

Poznámka
Darovacia zmluva nemusí mať písomnú podobu.

dafaq

riesenie je neplatit ;-)
srat na nich :D
bol by som zvedavy, ako by im preslo na sude, ze musim kupit produkt, ktory nechcem..
tak nech si odomna kupia Joalisku za 500000000 eur, inak ich budem udavat na sudy..
nechcem STV a nechcem slovensky rozhlas, tak to nekupim a basta..
urcite je to niekde v ustave zakotvene :)

hlas

Tak sťažovať sa a nadávať vie každý, ale ak si taký mudrlant, tak daj iné riešenie :) za počítačom je každý vševed ;)

dafaq

tak co ine na to mam povedat? :D
a ja nie som daFAG ale da FAQ :D
tam je doooost podstatny rozdiel haha :D
no to je jedno..

hlas

dafag - ty tu už miešaš politiku. "Čo ste si zvolili, to máte". Ty si vari nevolil? nechodíš? alebo komu dávaš hlas, ak náhodou ideš, lebo toto je len také vykrikovanie o ničom, pokiaľ nenavrhneš iné riešenie, že napr. koho voliť......ale to kus odbáčame od témy.

dafaq

Tie dane su tak extremne rozkskovane, ze tvoria 70% z prijmu dokopy..
A cim menej zarabas, tym viac platis, lebo niektore dane su fixne, ako tento poplatok a zaroven aj zdravotne a ine odvody..
Ak si milionar, kupis si offshorku a jedes.. A neplatis no hovno..
Ale co si zvolili, to maju..
Naco strkat pomocnu ruku niekomu kto ju nechce?
1 milion volicov sa nemoze mylit :D (can not be wrong)
A to uz podobu kolko? 24 rokov? no jo.. coskoro 24..

dafaq

0vecka, u nas plati prezumcia neviny a nie prezimcia viny..
ako mozu vediet, ze som nieco minul?
poslu ucet len tak z brucha?
sice mozu povedat, ze OK mate tu telku, pocitac, chlandicku a pracku a zbijacku, takze to je 5kWh*24*365..
Ale ako mi dokazu, ze som bol doma 24*365 ?
Ak mam na aute nemecku dialnicnu nalepku, tak mi odrataju xhodin?
Ci povedia, ze tu bol niekto iny?

To mas ako so spravcom, on MOZE mat podozrenie, ze tu byva 10 ludi, ale NEMA PRAVO (prezumcia neviny), aby to riesil, je to tazke.. A konieckoncov, jedine o co spravca/mesto prichadza a aj platici a poctvii ludia je to, ze 10 plati za odpod menej, ako ti co sa prihlasia legalne..

skor by ma zaujimalo, co by sa stalo, ze ak odstavia vodu, tak je tam "vzduch" ci to moze tocit hodinami hore dole, hore = platim, a dole? = som trestne zodpovedny za to a pokuty..

Cize tu pomoze len jedno, ako som pisal, ale zmazali to, tento dlhy prispevok admini nemusia citat - defenestracia. (tj vyhodenie von oknom, zodpovednych)

Vojtoo

jj al plyn al elektrina sa plati ako ze "prenajom" elektromeru, ta nech ho zoberu :D nepotrbeujem vediet kolko minam :D