Povinné poplatky za sprostú TV

hypnogen

to je spravene tak, ze ty platis akoby extra poplatok za elektricku pripojku v ktorej su koncesie za stv a rozhlas. takze ak mas doma elektriku musis platit vypalnikom.. pardon statu

Vojtoo

tak ho udaj :D
to je slovensky ŠPORT :D
ked m na to nepridu tak si evidentne urady nerobia svoju pracu dobre a zasluzia si POKUTU.
myslim urady a nie on..
ale mozno mu uz bezi exekucia a ani o tom nevie..
toto je bananistan, takze.. nedivil by som sa :)

hlas

No ale myslíte, že si to pravidelne zisťujú? Musí to byť pracné a bohvie či to aj robia. Poznám človeka, o ktorom viem, že 3 roky neplatí a zatiaľ mu nato neprišli.

Vojtoo

elektricka pripojka moze byt aj na ineho cloveka.
trocha haluz teorie:
pripojim na moje meno eletkrinu v 55tich bytovych jednotkach v bytovke kde zijem a kedze koncesionarske sa nenasobi, tak by som platil len za 1.
tj 55 by sa skladalo na 1 poplatok, nie?
le ak by 55 ludi prestalo platit elektirnu, mal by som asi problem s exekutormi :D
ale ak sa to viaze na blbu el pripojku a nie na list vlastnictva, tak som genius a nasiel so medzeru :D resp blbec co to spravil.
ale to nemoze byt tak lahke a ak ano, nech sa paci, mate navod zadarmo :D

obchádzka

Tak ja som pocul ze dochodcovia maju nejaku zlavu alebo su oslobodeni uplne neviem. Ale predstavte si ze keby nevynasli telku nebol by za to poplatok, je to podla mna diskriminujuce ze je povinne platit za to, no nie?

rozaa

Len si spomeňme na feudalizmus ako panstvo zavádzalo nové dane a len aby malo viac peňazí.
Je jedno či sa to volá daň či poplatok, všetko ide panstvu do vrecka. Prečo by to teda mali rušiť? Ak to aj niekto navrhne, je to len a len preto aby získali naivných voličov.
Tiež nevidím dôvod prečo platím za tv a rádio. Čo panstvu ale zabráni, aby od nás inkasovalo poplatky aj za iné veci? Počítač? Chladničku? Mikrovlnku? Pretože mám dojem že nevedia hospodáriť a peniaze im stále chýbajú.