Nárok na sociálne dávky

Príspevok v téme: Nárok na sociálne dávky
biela mačka

Od 1. marca som evidovaná na úrade práce,
ale keďže mi chýbajú asi 4 týždne do tých dvoch
rokov, nemám nárok na podporu v nezamestnanosti,
len na sociálne dávky.
Z práce som odišla ja, lebo už sa to nedalo vydržať,
skrátka ja som sa vyhodila.
Na rozhodnutí z úradu práce je však dátum 15.4., tým
pádom mi povedali, že za marec na tých 60 euro nárok
nemám. Otázku som poslala na www.kariera.sk, ale kým mi tam odpovedia, budem aj v penzii. A chcela som aj na www.porada.sk, ale nejako tú stránku tam blbo upravili, že ...Ďakujem za odpovede.

Lulita

aj u nas to je tak, ked nezozenies dost klientov hodina nadcas, ale konkretne moja sefka povedala, ze takto buzerovat svojich zamestnancov nebude, tak zatial nas to obchadza

Maoam

informuj sa v urade, musela by si ale asi aj zrejme podat odpor proti uz vydanemu rozhodnutiu a do istej lehoty, ktora je tam iste uvedena, dokedy mozes podat odpor

naklus tam a vyloz karty na stol hned v pondelok

biela mačka

ešte mi napadlo, že keby som si ten mesiac doplatila, či potom by som nemala nárok na nezamestnanecké?!

biela mačka

je to pravda Ovečka, alew ja už som bola z nich tak zdeptaná, že som radšej poslúchala..totiž jednej novej uchádzačke som povedala pravdu, že keď nie je zohnaných dosť klientov, treba robiť nadčasy bezplatne a už mi vyhrožovali právnikom, že som prezradila dôležité informácie - pritom som vlastne jej povedala pravdu, lebo ona sa ma pýtala, keď bola na nácviku..takisto zástupkyňa poznala môjho ex, chválila ho do neba, áno, v kolektíve bol super, priateľský, zábavný, takže to, že mňa týral psychicky, mi neverila, takisto sa jej nepáčilo, že chcem odísť o pol tretej k ženskej lekárke - oficiálne do 14:30 som mala pracovnú dobu, radila mi, nech si zaplatím časenku za 8 euro - pritom môj plat brutto bol 2 eurá za hodinu!!! Ešte k tvojej otázke - jednoducho, nedalo sa. Inak hovorili o jednej bývalej telefonistke, že tiež ich dala na súd, ale prehrala, tak radšej som to neskúšala. Ona vraj bola šibnutá, ale ktovie? Vraj ju zatvárali v kancelárii - to aj mňa, keď ten kolega so zástupkyňou riešili pracovné veci - a nechceli ju púšťať domov, keď nebolo hotové - vlastne aj po mne zazerali, keď som si hodinu po mojej pracovnej dobe dovolila odísť, no ešte nebolo dosť klientov Dosť telefonistiek sa tam vystriedalo. Zaujímavé...

0vecka

no tiez nepochopim ze to tie 4 tyzdne uz nevydrzala... saq si tam musela mat vypovednu dobu a tie posledne dni odrobit stylom som tam 8 hodin a robim kolko sa mi xce cize vobec...

Lulita

no jasne kvoli idiotom clovek bude rusit dolezite veci, na ktorých mu zalezi, jedina cesta je si uvedomit, ze nic clovek nedostane, aj ked ma narok, "vyhodu" maju iba ti, co nikdy nerobili, tym patria socialne davky :))

Lulita

vzdy sa to tak berie, ja predtým, ked som nemala pracu mi povedali, ze staci, aby rodina mala prijem 300 eur dokopy a uz nemas na nic narok

biela mačka

žiaľ, na úrade mali pravdu, lebo som sa dočítala, že konanie sa začína až v tom mesiaci, keď si občan podá písomnú žiadosť..super!!!!!!!!!!!!! inak je to debilný zákon, lebo sa berú do úvahy aj príjmy osôb, ktoré žijú v spoločnom byte - teda ak žena nemá príjem, no jej muž zarába 2tisíc netto, dostane ...- A keď má takého, ktorý jej nedá ani cent, tak...