Môže ma dať na psychiatriu bez môjho súhlasu keď som už dospelá?

Príspevok v téme: Môže ma dať na psychiatriu bez môjho súhlasu keď som už dospelá?
Walll

Ahojte potrebujem niečo súrne vedieť. Včera som musela ísť ku obvoďáčke pre papiere do školy kvôli mesačnej praxy ktorú budeme mať atď. Keď ma videla asi po roku čo som tam nebola tak ju skoro kleplo a hneď ma donútila odvážiť sa a proste mala som brutálny výsluch o jedení ako, kedy, čo....atď. Snažila som sa dajako klamať (viem nie je to správne) ale aj tak vedela čo je vo veci. Samozrejme všetko mi napísala do karty :( ..a objednala ma na krvné testy a všetky možné vyšetrenia. A jej vyjadrenie bolo že "pokiaľ nepriberiem do neviem kedy neviem koľko kg a budem mať zle tie výsledky tak ma pošle na psychiatriu na vyšetrenie a tam povie dajakej doktorke neviem jakej že nech ma nechá hospitalizovať keďže som vraj tvrdohlavá a nechcem si nechať normálne poradiť a pomocť" :-O ....mám 18.. v škole (chodím na zdravotnú) sme sa učili o takých veciach ale dajako sa z toho neviem vysomáriť pretože tam nebol uvedený dajaký presne takýto prípad alebo aspoň trochu podobný. Môže ma nedobrovolne tam poslať pokiaľ moja váha nie je nejako až brutálne nízka? Výšku mám 175cm a váhu mám 52-53 kg. Ešte pred nedávnom som mala 49 ale teraz si myslím že je to už lepšie. A naozaj nemám v pláne už pribrať ani gram tak teraz neviem. Ja sa po fyzickej stránke cítim celkom v pohode. :/

Maoam

Lulita, ale uprimne - aky si mala ty konkretne typ postavy vtedy, ked si na tu vahu vyzerala normalne? zrejme iny, ako tato zakladatelka temy

niekto je tak stavany, ze ma malo svalstva, viac tuku a proste pri nizkej vahe moze vyzerat stihlo, ale nie ako kostra

iny pri tej istej vyske a vahe vyzera tak, ze lekar by ho najradsej ihned hospitalizoval

ako som uz spominala, napr. ja mam taky typ postavy, ze kebyze mi klesne hmotnost pod 50kg, tak vyzeram ako kostra a to mam 165cm

Lulita

nevsimla som si, co jedava, lebo su typy co jedia a nepriberu, ja som mala 50 kg aj ked som zjedla bagetu tesne za obedom a nikdy sa mi nestalo, ze by mi niekto nadaval do anorekticiek, prave naopak stale sa ma pýtali, co robit aby booli chude tiez

samozrejme je ine, aj baba neje, to je problem

Maoam

a ako som uz spomenula, velmi zavisi od konstitucie tela a typu postavy

su zeny, ktore su take typicke 'sadlove' typy, maju nizsu vahu a vyzeraju tucnejsie ako ine zeny s tou istou vyskou a vahou, ale inym typom postavy a viac svalstvom

takisto typ postavy, nietko ma siroke boky, dane geneticky a dostane sa na konfekciu 34-36 az pri vahe 49kg na vysku 175cm, no super, ina zena ma boky 87cm uz pri vahe 60kg...

takze neposudzujte, ked ste ju osobne nevideli, ta lekarka ju VIDELA osobne a lekarka je dostatocne vzdelana a pozorna na to, aby vedela, kedy je zle....

dievca malo 49kg na 175cm....vsak sa zobudte, o, teraz ma o 3kg viac, stale je v totalnej podvahe a ma len 18, ked to takto pojde dalej, dodrbe si CELY ZIVOT a presne tomu chce jej lekarka predist, lebo jej na nej zalezi.......

Maoam

presne tak, tak najdu sa lekari, ktori povedia pravdu a maju skutocnu ochotu pomoct -lekarka ju hned neposlala na psychiatriu ale jej navrhla jasny DEAL
a uz sa to niektorym nepaci a oni by odisli.....

no tak to sa vam potom necudujem, ze neustale nadavate

na jednej strane nadavate na lekarov, ktori si vas ledva vsimnu a nestaraju sa a ked sa konecne jeden lekar skutocne POZRIE a STARA, tak to vadi tiez a radite ODIST, LOL vy ste normalni?????????

a to su tu ludia uz aj po 30tke...kks

nemam slov, kde ste nechali logiku a rozum?????

vsak ta lekarka sa jej snazi zachranit zivot!

nigga

Dievca ma anorexiu
Doktorka si to vsimne a chce jej pomoct, pretoze sa zaujima o jej zdravie.

Rada zien na zdravie.sk : Vymen doktorku.

Zenska logika na vyslni.

Maoam

ti, co jej tu pisete veci ako ze je to OK a ma od tej lekarky odist, citali ste vobec, co baba napisala?

kazdy ma inu konstituciu, nehnevaj sa Lulita, ale ak si mala 50kg a vyzerala dobre, iny s tou istou vyskou a vahou moze byt anorekticka, ci aj ty si bola anorekticka v tych casoch?

kazde telo je ine

ja mam o 10cm menej, ako zakladatelka a jej hmotnost a som totalne stihla, ja si neviem predstavit vazit o 10kg menej, to by som vyzerala ako kostra

jej lekarka praveze velmi dobre vie, co robi a hovori a nie je sprosta

a tie extremy k tomu, navyse sama priznala, ze nic neje a ked, tak somariny, jasna PPP

drew

sorry ze tu kecam,
pan makaron...ja som mala amenoreu,no uz som pribrala naa vahe,po vyvolavacke mi prisla menstruacia,no dalsi mesiac zas nie..co moze byt za tym?

Agnes999

Wall: priber aspon na 58-60kg a tu vahu si udrzuj. Ja mam rovnaku vysku ako ty a roky som mala prave tuto vahu, ale to som nemusela nijak hladovat, mohla som jest co som chcela a stale som vazila tolkoto. A chuda som bola dost, mala som uplne ploche brucho. Vobec si neviem predstavit vazit este menej, toto bolo podla mna take minimum. Menej by som vazit nikdy nechcela, to fakt radsej 5 kil navyse. Nelietaj z extremu do extremu, skodis si jednym aj druhym a najviac si skodis ked v tom takto lietas. Ale to vies. Lekarku menit nemusis, vsak ti chce len dobre! Schudnut 30 kil za par mesiacov a dostat sa na takuto vahu, to by nenechalo chladou ziadnu doktorku ktorej jej pacienti nie su ukradnuti!

elsa 5.5

neznamená že keď tam chodí od narodenia tak tam musí chodiť celý život a ak chce pribrať tak na to potrebuje hlavne kľud a pozitívne myslenie,tú lekárku by som zmenila bude si dovoľovať viac a viac za chvíľu sa jej do života začne rýpať...