Môže ma dať na psychiatriu bez môjho súhlasu keď som už dospelá?

Príspevok v téme: Môže ma dať na psychiatriu bez môjho súhlasu keď som už dospelá?
Walll

Ahojte potrebujem niečo súrne vedieť. Včera som musela ísť ku obvoďáčke pre papiere do školy kvôli mesačnej praxy ktorú budeme mať atď. Keď ma videla asi po roku čo som tam nebola tak ju skoro kleplo a hneď ma donútila odvážiť sa a proste mala som brutálny výsluch o jedení ako, kedy, čo....atď. Snažila som sa dajako klamať (viem nie je to správne) ale aj tak vedela čo je vo veci. Samozrejme všetko mi napísala do karty :( ..a objednala ma na krvné testy a všetky možné vyšetrenia. A jej vyjadrenie bolo že "pokiaľ nepriberiem do neviem kedy neviem koľko kg a budem mať zle tie výsledky tak ma pošle na psychiatriu na vyšetrenie a tam povie dajakej doktorke neviem jakej že nech ma nechá hospitalizovať keďže som vraj tvrdohlavá a nechcem si nechať normálne poradiť a pomocť" :-O ....mám 18.. v škole (chodím na zdravotnú) sme sa učili o takých veciach ale dajako sa z toho neviem vysomáriť pretože tam nebol uvedený dajaký presne takýto prípad alebo aspoň trochu podobný. Môže ma nedobrovolne tam poslať pokiaľ moja váha nie je nejako až brutálne nízka? Výšku mám 175cm a váhu mám 52-53 kg. Ešte pred nedávnom som mala 49 ale teraz si myslím že je to už lepšie. A naozaj nemám v pláne už pribrať ani gram tak teraz neviem. Ja sa po fyzickej stránke cítim celkom v pohode. :/

elsa 5.5

v žiadnom prípade nemá právo ťa nútiť chodiť na psychiatriu!alebo sa ti vyhrážať hospitalizáciou....,už to by bol dôvod aby som si pýtala kartu...

Lulu2011

to sa celkom divim, ja som tiez kedzsi vazila 50 kg y vlastnej vole, ale nikto ma na psychiatriu neposielal a citila som sa uzasne, krvne testy som mala ok a vyzerala som dobre

elsa 5.5

o to ide že ťa pozná tak si na teba dovoľuje čítam tu že máš problém z jedlom choď do lekárne a pýtaj si vitamín na podporu chuti do jedla potom budeš mať chuť jesť ,už neviem presne ktorý to je B1 opýtaj sa v lekárni oni ti poradia možno máš stresy s tej lekárky....

Walll

Dadula56 na gyndu som uz objednaná na budúci mesiac..skôr to nešlo ..a antikoncepciu som preto odmietla brať lebo skoro všetky moje kamošky ktoré ju berú po nej pribrali, viditeľne pribrali....a aj som vo viacerých článkoch čítala že ženy ktoré sú náchylné na priberanie z toho pribrali atď. ....

Elsa 5.5 o tom som už tiež rozmýšlala ale zas u ku nej chodím od narodenia a zatiaľ fakt som nemala s ňou žiadne problémy až na toto ... uvidím čo bude ďalej a ked fakt ma dajako naštve alebo niečo tak skúsim nejakú inú...

elsa 5.5

aj do mňa sa začala rýpať že som chudá prestala som tam chodiť a skončila ja viem že sa stravujem normálne ako každý človek a tým je to pre mňa uzavretá vec my máme štíhlosť v rodine okrem toho všetky testy mám v poriadku takže nemám o čom s ňou diskutovať nejaké razítko ti dá aj iná lekárka choď k neštátnej....

elsa 5.5

ahoj,nečítala som to dolu,ale ja by som vymenila doktorku nemá ti čo robiť problémy a čo sa týka nejakých vyhrážok Ty svojprávna o tom čo urobíš rozhoduješ ty sama takže také bububu nech si robí na niekoho iného si zober kartu a uvidíš ako bude reagovať to oni nemajú radi lebo im odchádzajú peniaze......

Dadula56

Ta vysoka vaha predtym mohla suvisiet prave s PCO. Na tvojom mieste idem na kompletne vysetrenia, mozno je kluc k zlepseniu aj v tomto. Rozumiem, z elieky nechces, ale niekedy sa neda inak...

Pan_makaron

Sprievodnym javom podvyzivy je amenorea (vynechanie menstruacie) nasledovana atrofiou vajecnikov a maternice.

Aby si tymto svojim hladovanim neprisla o moznost ma deti v buducnosti.

Walll

Pan_makaron
Nemozem to tak posúdiť lebo od kedy som ju prvý krát dostala (v štrnástich) tak som ju vždy mala nepravidelne. Niekedy som ju nemala aj tri mesiace a potom zas pól roka v pohode. Behali som aj po doktoroch a mám vraj policystické vaječníky takze to preto. Mala som brať aj antikoncepciu na to ale nechcela som. Naposledy som ju mala pred dvoma mesiacmi ale to je u mna by som povedala normálne uz od začiatku. Prečo sa pýtaš?

Dadula56 to nič ja to neberiem ako že to píšeš hnusne alebo tak..len si úprimna...snáď ju nájdem...budem sa snažiť...