Problem s priatelom

Príspevok v téme: Problem s priatelom
Terezzza

Ahojte, mam asi dost zavazny problem. Mam priatela, sme spolu 1,5 roka. Vzdy ked sa pohadame, alebo riesime problem tak ustupim prva. Vzdy som to ja, co urobim kompromis, alebo sa udobrujem, aj ked pravdu mam ja. Teraz viem,ze to nebolo spravne. Pohadali sme sa, no budem si stat za svojim, ze mam pravdu a cakam, ze to pochopi a ozve sa prvy. No on sa mi uz 4 dni neozval. Povedala som si, ze nemozem veci pohnut zase ja, lebo budem presne tam, kde som bola ako vzdy. Teraz sa obavam, ze sa ani neozve. Je neskutocne tvrdohlavy :( Myslite, ze sa zlomi, lebo ja uz zacinam pochybovat :(

ektoplazma

To sú slová do bitky! :) Ešte som ti chcela aj napísať, že aby si skúsila prehodnotiť že či taký vzťah vôbec má zmysel, lebo on sa tak ľahko nezmení, a skrátka či máš na to trpezlivosť furt bojovať s jeho hrdosťou. Že či náhodou by si nemala menej stresov bez neho ako s ním. Ale chápem že ak ho ľúbiš tak je to ťažké nad tým takto rozmýšľať :))
Fakt, len vytrvaj, keď budeš mať slabú chvíľu radšej napíš sem :D (ten môj raz vydržal trucovať 3 týždne a potom prikvitol v štýle "tak ma tu teda máš", nič, ani bú, a pritom spravil vec ktorá sa ťažko zametá pod koberec)

Terezzza

Presne tak, vzdy ma zlomil a nie ja jeho a to som robila nespravne. Teraz si uvedomujem, ze to bola moja hlupost. No teraz som si povedala dost. Ak sa nezlomi, tak aspon viem, ze nestal za to a ze naozaj so mnou len pekne manipuloval.To ze sa mi neospravedlni aj ocakavam, pretoze to by chudak asi nezniesol :)

ektoplazma

Och, len vydrž :) Ja som mala dočinenie s podobným indivíduom s takýmito manipulátorskými skonmi, že vždy keď spravil nejaký "prúser" dopadlo to tak že vo mne vyvolal také pocity že ma prakticky donútil aby som sa ospravedlnila ja jemu. Robila som tú chybu (a robíš ju asi aj ty), že si mu od začiatku toto "povolila", teda že zistil že aj tak vždy prilezieš tak načo sa bude on snažiť o udobrenie. Bolo by fajn keby si od tohoto odvykol, a to dosiahneš jedine tak že si budeš stáť za svojim, predpokladám že o dialógy o jeho tvrdohlavosti si sa s ním už pokúšala :) Chápem že najskôr je v tebe hnev, ale potom keď sa pár dní neozýva tak by si spravila čokoľvek aby to medzi vami zase všetko bolo ok, aj za cenu toho že zase "vyhrá". Ale ak ťa má naozaj rád tak sa ozve, i keď asi nečakaj že si prizná chybu (nebodaj sa ospravedlní).
Držím palce :)))))

Dadula56

Onsi vo vasom vztahu vytvara navrch, teda caka kym ty za nim budes "doliezat"a potom sa dobre citi, lebo nad tebou "vyhral". Neviem ti poradit ako to riesit, zalezi dost na inych okolnostiach u vas, ci sa oplati za to bojovat a vynakladat energiu na riesenie.

takajedna

4 dni sa neozval??? uff, to kvoli comu ste sa pohadali??? ked ta lubi,tak sa ozve... tvrdohlavy??? skor mi pride ako nejaky rozmaznany chlap a za kazdym musi mat on pravdu...nuz,ale zrejme si si ho tak naucila a on rata s tym, ze zase za nim dolezies...