Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Televizia

Príspevok v téme: Televizia
agartio

www.ac24.cz

Za seba mozem povedat, ze vypnut televiziu natrvalo, bolo jedno z najlepsich rozhodnuti. Je to droga, ktora vymyva mozog pasivitou, rozdeluje medziludske vztahy, cloveka uvadza do iluzie, ze nezije vlastny zivot, ale tisice pribehov inych, zije vo fantazii, a mnoho dalsieho.

Asi po pol roku, ako som ju vypol, som sa zacinal citit, ze zijem v realite viac a viac. Pomaly, akoby odoznieval taky nejaky psychicky zavoj, ktory mi nedovoloval vnimat moje hlbsie ja skutocne spojenie s realitou, so zivotom. Je to slovami neopisatelny pocit, ale za seba mozem povedat, ze umlcat tuto skrinku odporucam kazdemu jednemu cloveku.
Snad len obcas si cielene pustit film, ale bez reklam, proste vybrat si ho sam a pustit cez pocitac alebo DVD prehravac. Nesledovat to, co naserviruju ini... to zabija psychiku a jej volu vyberat si.

Aky je vas nazor na televiziu?
Zaujimaju ma hlavne ti, co ju vypli tiez a ziju bez nej viac nez rok, ako prebiehala ta zmena, a ci si vsimli nieco podobne... ze akoby zmizol nejaky zavoj s psychiky, ktory cloveku branil sustredit sa na realitu celym svojim ja. Podla mna je to paralyzator silnej vole menit svoj zivot k lepsiemu... clovek uteka do akejsi ohrady iluzie, kde zije pribehy inych, namiesto toho svojho. Ten jeho pribeh je potom pomiesany s tou iluziou a dennym vymyvanim mozgu.
Teraz po roku, ked sledujem niekde u kamarata chvilu televizor, uz tak po 15 minutach ma zacina boliet hlava a zacinam sa citit zle. Akoby ma nieco vtahovalo do iluzie a bralo mi realitu, bralo mi sustredenie zit v realite... citim sa velmi zle. Akoby mi nieco kradlo dusu. Taky pocit mam po roku a pol bez telky, ked zacnem na tuto skrinku pozerat.

Ked vidim tych ludi bez pohybu, ako sleduju tento pristroj bez zivota, pripadaju mi ako opice... prepacte za vyraz, ale fakt mam taky pocit, a neodsudzujem. Iba konstatujem, ako to vidim z nadhladu, clovek, ktory tym bol postihnuty od malicka, ale prestal.
Myslim si, ze keby zmizla tato vec uplne, a filmy by si bolo vzdy treba vybrat... cize bud kino, ale pozicat ako DVD, bolo by lepsie v medziludskych vztahoch. Ludia by hladali cesty, neutekali by do vymyslenych rozpravok.

shy

Farma, Vyvolení, Zámena manželiek, Panelák, Búrlivé víno, Klan, ČS Má talent a bla bla bla, atď atď....................mám chuť defenestrovať televízor

Vojtoo

Aky je vas nazor na televiziu?

waste of freakin' time maaaaan...

10rokov som ju nekukal (nepozeral) a ano, som kludnejsi :D teraz ked si to pozriem, poviem si "a co akoze mi ma tato informacia priniest?"
kaslem na to, nech to cele padne (stat, politika, ekonomika) na hubu a zacneme od 0 :)

vsimli ste si, ze vsetky vedomostne relacie su prec? napr taky milionar..
tie pismenka na jojke co chodia o 16 nepovazujem za vedomost, tam davaju umyselne retardovane hadanky..

preco asi?

ale takeho ako mna ludia (hlavne co kukaju (pozeraju) TV) oznacia za poblazneneho paranoika :D

v TV su stare veci, ked uz tak, v realnom zivote sa deju veci rychlejsie,cize naco pozerat stare informacie? :D

# Snižuje schopnost uspět

toto mozem potvrdit :D
je jednoduchsie pozerat sa na farmu a smiat sa na nich, ako zle na tom su, vsak? ;-)
(ako keby chytit osud do vlastnych ruk a realizovat svoje sny)

je odmietam chodit k rodicom na obed z dovodu,ze tam bezi TV a cezomna ju pozeraju. pekne ze? (mam proste blbe miesto pri stole), radsej sa najem sam doma..

toto je odkaz pre rodicov, co pozeraju TV cez ich deti, uvedomte sa,ste dospeli a nie pubetiacikovia ;-)

# Zvyšuje počet napodobených sebevražd

true story, samovrazd je viac ako obeti naceste, ale 11kmh nad limit za to ma budu strielat, nikde v europe nie je tolko policajnej sikany ako u nas..

# Zvyšuje touhu po kosmetických chirurgických zákrocích

true story, opicit sa po celevritach (ci uz SK alebo US), to je ono, jasne, hlavne ze sa im pacia plastikya tetovania a injekcie na zvasenie prakticky aj sedej kôry.. to je ono :D sral by som na to, ak by sa to netykalo ludi, na ktorych mi zalezi.. uzasne sa pozerat, ako sa zabijaju, lebo im nestaci to co maju, hold, nevyberie(m) si..

* A dospělí dvě hodiny denně

preco?
to je vela, strihol by som to na 0 minut denne.. a doelzite info si vyhladat na správnych strankach na WWW ...

namiesto toho, aby som pozeral nejake kraviny v TV, si ich mozem prezit na vlastnej kozi :) vtipne je, ze cele detstvo som fical na PC hrach a virtualite a teraz ked chcem realitu, nikto naokolo mna nie je v nej :) kazdy sa len stazuje, ako je vsetko nemozne.. namiesto toho aby isli na formule v realite, tak pozeraju formule na TV.. detto sport a cokolvek ine.

pomaly sa budeme aj rozmnozovat cez net..

MultiLevel

televizor som nevidela asi 9 rokov. To, ze si obcas na Vianoce pozriem asi 10 sekund z dakej rozpravky nie je pozeranie TV. Telka mi absolutne nechyba, filmy a dokumenty si stahujem, pocuvam radio, citam net...okrem teda bulvaru. Myslim, ze KAZDY clovek dokaze existovat bez telky, ked chce

GoFruit

agartio, ja tv nepozeram takmer vobec, jedine raz ci dvakrat za rok film bez reklam. k tv som ziskala odpor, ked som si vsimala, ako vela moj partner pozera telku. KEd som byvala s rodicmi, videla som, ako obaja den co den sedeli pred tv ale navysr kazdy v inej izbe a povedala som si, ze toto nechcem. Teraz moj muz sedi takmer kazdy vecer ped tv a ja si citam, cize aj tak som v situacii aku nechcem, lebo som chcela aby sme sa po veceroch venovali jeden druhemu.
to co opisujes s bolestami hlavy to som pocitovala dakedy davno.
ale inac som sa nad tym velmi nezamyslala, ze ci mi telka kradla ducha.
chcem sa ta spytat ze co si myslis o citani romanov. To je asi to iste lebo tiez clovek uteka od reality a zije osudy inych.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Televizia - Fórum - ZDRAVIE.sk