Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dieťa klame, kradne

Príspevok v téme: Dieťa klame, kradne
emajanushka

Ako by ste prosím riešili situáciu. 15ročné dieťa klame, zavádza svojich rodičov. Prestalo sa učiť, má veľmi zlé výsledky. A prišli sme na to, že berie aj z domu peniaze. Bolo to veľmi šikovné dieťa, čo sa týka školy. Obľúbené v kolektíve. Sme z toho rozčarovaní, ani pozotívna, ani negatívna motivácia nefunguje.

panika

nechcem ta strasit..to nebude pubertou. Na nieco potrebuje peniaze, ty ako rodic musis zistit na co...vies,netreba za tym hned hladat drogy..mozno ho niekto sikanuje..drogy zistis lahko..ako rodic dietata do 18 rokov ho mozes vziat do centra, alebo ho donutit (PRED TEBOU!!!!!) sa vycikat a urobit mu multi drogovy test z lekarne (stoji cca 10 €) a je aj na 10 druhov drog..potom tu mozu byt aj automaty...ale naozaj neublizuj dopredu..skus si sadnut a porozpravat sa..poznas svoje dieta? vies, kedy klame? ponukni odbornu pomoc (psycholog), s tym..ze je to za zatvorenenymi dverami a medzi nim a lekarom.sadni si, porozmyslaj a konaj..hlavne to nenehaj tak..ked bude mat 18-nast, uz nezmozes nic, Drzim Ti paste

rubikova

ak to ma na cigarety, alkohol a drogy, tak sa vam s tym urcite zverovat nebude. u nas boli vselijake problemy, ale kradnut peniaze?? vrchol. zarazit vychadzky, obmedzit kredit, zatrhnut pc okrem skolskych veci....a nech to pekne vrati, poslite ho na brigadu. nech si zacne vazit peniaze. pripadne nech si to odmaka doma.

GoFruit

Zozente si knihu od Thomas Gordon Vychova bez porazenych a precitajte a uplatnujte. Zjavne ste spravili vo vychove chybu tak ju odcinte

0vecka

2 stonka aky trestny cin? podla toho co som si precital sa nicoho takeho nedopustilo... a ak by sa tomu decku nieco stalo napr preto ze fetuje a radiator by ho dehydroval tak si rodicia pojdu na par rokov sadnut ... inak za obmedzenie osobnej slobody a za zanedbanie starostlivosti by to mohla byt podmienka...

Emily opat

Ani pozitivna ani negativna motivacia nezabera? Co konkretne ste teda podnikli? 15 rocny clovek uz nie je tak uplne dieta, ocividne nemate u neho autoritu.
Ja nie som velmi zastanca psycholgickych kecov, ja som nikdy rodicom peniaze neukradla. Pravidla boli a MUSELI sa respektovat. Poriadny vyprask dokaze zazraky.

0vecka

2 stonka tusim tu radis niekomu aby spachal trestny cin...

ja by som siel za psychologom ale nie takym mekkym typu ze dieta treba pochopit podporit ho a tak... podla mna je to taka dost kriticka situacia a tieto pochopovacky tu mali byt predtym teraz je uz na to neskoro

maxxxx

Fyzicky by som dieťa nikdy netrestal. Čo tak zájsť za psychológom a poradiť sa, však oni by to mali vedieť najlepšie, nie?

stonka

moja rada:
1.peniaze si ukryte, aby sa k nim nedostal (logika, nie?)
2. odobrat vsetky vymozenosti, ako bolo spomenute nizsie
3. prvykrat dohovorit a presne vymedzit hranice
4. druhykrat, ak prestupi dohodu, tak zmlatit
5. ked to opat zopakuje, tak priviazat k radiatoru
a nezabudnite mu zdoraznit, ze si za to vsetko moze uplne sam

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dieťa klame, kradne - Fórum - ZDRAVIE.sk