Neskory zaciatok pohlavneho zivota

Príspevok v téme: Neskory zaciatok pohlavneho zivota
iamvirgin

dobry den. vlastne nemam ziadny problem so sexualitou, ale tato kategoria mi prisla najvhodnejsia.
mam 23 rokov a som stale panna. viem ze je to celkom vzacnost asi :D priatelov som mala ale proste k tomu nedoslo, ani ku ziadnym intimnostiam.
a by ma zaujimalo ze ci to nemoze mat nejaky negativny vplyv na otehotnenie niekedy v buducnosti. myslim ze pri styku sa uvolnuju isto nejake hormony, okrem endorfinov teda :D
so studiom(dlhe a narocne) a tym ze nemam priatela to vyzera ze o dietati mozem uvazovat tak v 27 najskor(ano viem stat sa moze hocico)
mozno je to hlupa otazka. len ma to tak napadlo, ci nezleniveju vajecniky alebo ten sustavny vplyv hormonov nemoze nejako uskodit. bo to tak ani v minulosti nebyvalo. zeny mavali skorej deti, kojili atd, tak tam hormonalne posobenie celkom sa menilo.. to mi pride fyziologickejsie
o antikoncepcii sa toho uz popisalo ze je to aj celkom dobre pre vajecniky, ze sa setria vajicka pri anovulacnych cykloch. ale tento problem nie je tak casty v dnesnej dobe :D
no a taka poznamka pod ciarou- s orgazmom problem nemam... O:) tak neviem ci to moze nejako zastupit uvolnovanie hormonov pri pohlavnom styku
dakujem za akukolvek radu, resp. nazor :)

odpovedar

Uvolnuje sa oxytocin, ale ten nema na to vplyv. Dokonca ani masturbacia. Jednoducho ked pride tvoj cas a nebudes sa stresovat, tak pocnes. A asi si aj dobre vyberies, kedze to nebudes robit s takou horucou hlavou ako baby v alebo tesne po puberte. Drzim palce :)