Majú naozaj muži ľahší život?

doubledog

to predsa nie je tak, ze SA to od vas ocakava.

vy same to tak chcete robit, chcete zarabat, chcete mat rodinu a udrziavanu domacnost, vy chcete byt stihle a krasne.

to su predsa VASE zivotne ciele, nie ocakavania, ktore na vas maju muzi ci spolocnost

Annie2

Tak ja som nikdy ženské magazíny nečítala a chudnúť sa nesnažím, skôr pribrať. Síce sa holím a upravujem si obočie, ale líčim sa minimálne. No vymenila by som si s chlapmi aspoň tú menštruáciu a pôrod a potom neceknem ani slovo :D

Dadula56

MultiLevel, presne tak. Ja som minule v kaviarni bola sama a nemala som nic svoje na citanie, tak som si nejaku Emu ci Evu, ci co to je vzala odtial a skoro som sa doblila. Na kazdej stranke sikovne zaonacene ako su vsetky zeny nedokonale, pofotene vsemozne kusy handier za 10000 eur, kremiky, make up (co ja ani netusim, ze take veci existuju...malujem sa, kremujem, ale nie preboha 5 kremov na rano,2 na den a 5 na noc a neviem co este), retusovane nadhery, rady ako to co najlepsie chlapovi urobit a co jednoducho v tej posteli musi urobit, lebo ju opusti, diety. Pre pokrocile levely vyslovene navadzanie na nezavazny sex kade tade. Jednoducho cela existencia zeny zalozena na povrchnostiach a cela definicia zenskosti iba na zaklade uspokojeneho nadsamca v posteli.

Laara

doubledog, to je tvoje..supnut sem nejaky extremny priklad v podobe necakane rozvodneneho potoku..samozrejeme, ze by ten kanal isiel kopat moj chlap, v zivote by to nenechal robit mna a ja by som mu ten caj uvarila s obrovskou radostou..ale pochybujem, ze by som len tak necinne cakala pokym mi zovrie voda na caj, keby mojmu domu hrozilo zatopenie..aj zeny sa vedia opriet do krompaca ;)

a ze za zeny riesi vela veci niekto iny? :D ano, mas pravdu ako vzdy..skoda ze za nas vy chlapi nedokazete aj porodit :D

obe pohlavia toho maju na pleciach habadej..a cela gender problematika je celkom zaujimava..ale stale je to len o individualnom pristupe kazdeho z nas..

ale vela krat si povzdychnem, ze by som chcela byt radsej chlapom :)

MultiLevel

samozrejme Dadula, je to tak a suhlasim s tvojim prispevkom.
Zvycajne si zensky casopis kupujem raz rocne a to vtedy, ked je tam zdarma diar :D potom si ten casopis samozrejme citam a uz som mala vela raz chut im tam napisat, ze tie bludy, ktorymi krmia zenske sa nedaju citat!!! Aby zena rano pouzila celu plejadu kremov a pripravkov na tvar? Aby vecer urobila to iste, len pouzila asi o 5 kremov viac? Aby sa obliekala podla najnovsich trendov a farieb a strihov??
Ze vsetci chlapi su hovada a NEEXISTUJE vynimka? Ze vsetci chlapi zakonite podvadzaju a ze kazda zena si zasluzi milenca, minimalne aj troch?? :D Ze zeny prezivaju 5 raz rocne rozchod s chlapom, ktoremu dali cele srdce, dusu aj rozum a ze kazdy rozchod sa riesi kupou novej kabelky a topanok???? :D :D Ved to je dehonestujuce podla mna...
Zenske casopisy by mali pisat zeny, nie slepice :)

Dadula56

Zeny a nemyslite, ze tie ockavania ako mate mat popratane a navarene, zarabat nadpriemerne a zaroven vyzerat ako modelka mate na seba len vy same pod vplyvom roznych pripecenych medialnych masazi mozgov?Ved cela produkcia zenskych magazinov, ci uz v tv, na internete alebo v tlaci vam presne toto dava do hlavy. Skuste raz neupratat, nenavarit a pribrat 5 kil. Co takeho strasneho sa stane?Vobec nic.To je cele len vase ego, ktore vas do toho nuti a este su to veci, ktore ani z vasej podstaty nevychadzaju (kedze vam tak vadia), ale su vam iba odprezentovane z vonkajsich vplyvov.

Sisi092

podla mna to zeny maju tahšie od počiatku v každej epoche historie mali ženy krutý osud. a dneska je to síce už lepšie ale stále je na nás tisic tlakov a očakávaní.. byť peknou, byť chudou, byť mudrou, byť dobrou milenkou byť matkou byť uspešnou ..atd...

Annie2

Ženy to majú určite ťažšie. V dnešnej dobe sa od nás očakáva, že budeme pracovať, ale aj sa postaráme o domácnosť, navaríme, upraceme... Ak chce mať žena dieťa musí si toho strašne veľa vytrpieť, nevoľnosť, hormonálne zmeny, často komplikácie a nakoniec pôrod, čo je obrovská záťaž pre organizmus. A zmení sa tým žene postava, brucho, prsia (tu doplním aj kojenie), prípadná jazva po cisárskom reze. Ďalej menštruácia. Ja mám počas nej šialené kŕče a som vyradená na niekoľko dní zo života akoby som mala chrípku. Ďalej starostlivosť o deti, jasne, tu by si to mali partneri podeliť, ale aj tak sa viac očakáva od žien. Nakoniec starostlivosť o seba. Aby žena pôsobila upravene musí tomu venovať omnoho viac času a peňazí...

doubledog

to su take mile male staznosti, ako sa od vas strasne vela ocakava :)

ale ked nabuduce budete potrebovat pocas chladnej noci a za dazda vykopat odtokovy kanal, lebo potocik pri vasom dome sa necakane rozvodnil a hrozi zatopenie, potom si spomente na to, co sa od koho ocakava.

ci teda pojdete kopat, a nechate svojho chlapa, aby vam uvaril zatial caj?
:)