Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Tak cvičiť alebo necvičiť nalačno?

Príspevok v téme: Tak cvičiť alebo necvičiť nalačno?
o_o

na internete som čítala pár článkov, niekde píšu, že cvičenie ráno hneď nalačno je prospešné-spaľujú sa tuky, ale na inej stránke bolo písané, že to nie je najvhodnejšie, že sa tým spaľujú hlavne svaly..
tak kde je pravda? začala som cvičiť insanity, tak by som z toho najradšej "vyťažila" čo najviac, ďakujem za odpovede :)

odpovedam

Nepisem, ze je jediny spravny, ale je dobrym odrazom. Je pripraveny na zaklade odbornych studii, nie je to len subor domnienok a neodbornych nazorov, ktore casto medzi ludmi koluju. Autorka temy chcela poradit, tak jej ponukam moznost utvorit si nazor na zaklade hlbsich a suvislych poznatkov. Nazor si uz predsa utvori sama.

pa.RADA

nedrž sa žiadnych pravidiel
rob, ako to TEBE vyhovuje

keď ti je lepšie nalačno, tak nalačno.
keď potrebuješ niečo zjesť, zjedz.

0vecka

ako sorac ale to co pisem ja sa pise vo vecsine casakov ktore sa tomu venuju, preco akurat ten tvoj clanok z netu je ten jediny spravny?

odpovedam

Presne tieto veci, co tu pisete, su v clanku, co som nizsie poslala, vysvetlene, vyvratene, pripadne doplnene. Cvicenie nalacno neprekaza. Je to mytus. Citajte ;-). Viem, ze je to dlhy clanok, ale uvadza veci na pravu mieru. Vysvetluje aj, na zaklade coho rozne myty ohladom cvicenia/stravovania vznikli.

0vecka

2 Nela41 z banau predsa nenaberies svaly... po aerobnom treningu treba nieco sladke (banan jablko hrozno) aby sa doplnili zasoby cukru inak si to telo zoberie so svalov...

Nela41

Ja by som cvičenie na lačno nedoporučila. Telo nemá z čoho čerpať energiu, ľahko sa vyčerpá a nepodáš dobrý výkon. Pokiaľ ide o zníženie hmotnosti tak ťa to skôr znechutí ako povzbudí, pretože budeš unavená a viac ubolená ako keby si cvičila normálne počas dňa. Najlepšie je asi polhodinu pred cvičením zjesť niečo malé sacharidové, aby telo malo z čoho čerpať energiu a tým viac vydržíš. Po cvičení potom nejesť aspoň hodinu a jesť samozrejme len chudú vyváženú stravu. Pokiaľ ide aj o naberanie svalovej hmoty zvykne sa po cvičení zjesť napríklad banán, ale to nerob pokiaľ chceš schudnúť.

MARISAPEPE

len necvič zbytočne vela, lebo to podporuje chut do jedla A EšTE AJ ZNECHUTí ZO ZAč OBROVSKý ENTUZIASMUS A KED SA MONOTONIA OPAKUJE TA LEN VELMI ZNECHUTí staačí ti 3x za týžden,stačí ak zmeníš stravovanie.70% je zloženie stravy a len 30% sport,hlavne ked nie si športový typ.
a najlepšie aerobne športy posilnovanie skor nie.aj som niekdy čitala že medzi človekom čo denne cvičil A človekom čo trikrát do týždna pri chudnuti nebol žiaden rozdiel uspech je skor v tom čo zješ.Pozri sa na tých čo si dali zmenšit žaludok chirurgicky, prstenec okolo aalebo iným sposobom myslíš športuju?????????? alebo len menej jedia, lebo sa im ozve sýtost v mozgu skor lebo žaludok sa z menej jedla naplni kedže ho zmenšili a vyvolá sýtost v mozgu OVELA SKOR a pritom ledva sa pohybovali a za rok všetko zhodili , lebo menej a inak jedli.SAMOZREJME OD PSYCHOLOGOV INé budeš počut oni velmi vela klamu a zneučživaju nevedomost laikov,LEBO POZNAJU POZADIE TUčNýCH LUDI.

0vecka

co som cital na nete tak cvicenie na lacno ti pali viac svaly ale aj tuky tam ide o to ze rano nemas cukor v krvi a telo si ich zoberie so svalov a zacne palit tuky okamzite nie az po nejakom case...

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Tak cvičiť alebo necvičiť nalačno? - Fórum - ZDRAVIE.sk