Vycitky preco nemam dieta alebo zviera

Príspevok v téme: Vycitky preco nemam dieta alebo zviera
Worried

Ahojte. Mam 28 a uz mi zacinaju liezt na nervy poznamky mojich kamaratiek a znamych, preco este nemame deti atd. Moj zivot je fajn, mozno by to chcelo viac casu na seba, ale taka je dnes asi doba.. S priatelom sme spolu 3 roky, obaja pracujeme, byvame spolu, ale vidame sa az vecer, najcastejsie odchadza o 6 a o 6 vecer sa aj vracia. Mojej rodine lezi v zaludku, ako je mozne, ze nemame dieta alebo aspon psa ci macku. Snazim sa im vysvetlit, ako mam mat dieta ked som vdacna aspon za tu pracu aku mam a po materskej nemusim nic najst? Ze nechcem byt zivena partnerom? Ze nechcem aby moje dieta vidalo otca hodinu - dve denne, lebo stale pracuje, aby nas uzivil? Ze nechcem zit ako moje kamaratky, vecne upachtene, vecne sa nahanajuce a nestihajuce, bez penazi, nenamalovane, neupravene, ledva sa stihnu osprchovat, lebo muza maju cely den prec a su na dieta same (ak ho nedaju niekomu povarovat aby sa mohli dat dokopy). Ako im mam vysvetlit, ze tak nechcem zit? Ze nemozem mat psa ani ine zviera, lebo nechcem aby mi doma znicilo nabytok alebo ocikavalo veci kedze cely den som od pondelka do piatku prec a nema ho ist kto ani vyvencit? Co som z inej planety? Vraj nemam zmysel pre zodpovednost a som sebecka. Neviem, ale nie je sebecky skor niekto, kto si neprizna, ze na nieco proste nema..? Preco si mam nalozit na plecia viac, lebo tak to chodi? Lebo ostatni tak ziju? Nerozumiem ludom.. Presne ako moji stari rodicia, mali role a majetky a nic ine sa u nich na navsteve nepoculo len kolko maju roboty a aki su unaveni atd.

e.lll.a

Worried,
ja si, naopak myslim, vychadzajuc z toho,co si napisala, ze si maximalne zodpovedna osoba. Naopak, hrnut sa do vsetkeho bez rozmyslu by bolo nezodovedne. Mam tolko, co ty, dieta zatial neplanujem,psa mam :) a viem, co to obnasa. A preto ocenujem tvojpristup, pretoze vela ludi si "hura sposobom" zadovazi psa, ktoreho da naslene prec, pretozu ho nezvladaju, ci uz z casovych alebo inych dovodov.
A co sa deti tyka - si dospela a ked to tak budes citit a budes po vsetkych strankach pripravena,sama sa rozhodnes.

Vojtoo

2013
no hej, ale je VELA veciproti prirode, napriklad aj emancipacia ;)
sam mam psa a kludne moze ist do postele.. ale niekedy mam pocit, ze je to VELMI zle, ze zviera je tak blizko k cloveku.. proste sa musi citit ako clovek na mimozemskej vesmirnej lodi, doslova..
lenze.. mam pudla a ten bol slachteny na toto, spolocenskost.
cize chyba nie je v psickaroch na 100%, ale ciarocne aj na ludoch, ze manipuluju s prirodou a chcu slachtit...
ale maju na to pravo, ci nemaju? :)
nezodpovedatelne otazky podla mna :)
potom by bol "hriech" defacto aj vyrezanie bradavice napriklad..

avsak moj pudel by inde ako v byte, ci dome (niekto moze mat vacsi byt ako niekto dom, cize je to relativne), neprezil. vonku NEMA sancu a bez interakcie cloveka uz absolutne nie.. (srst, usi, pazury a ine),cize je to extremne relativne a dost odvazne tvrdenie, ze pes nepatri do obytneho priestoru cloveka.. jedine ak zlaty stred, tj. voliera, ale velka, a vyhrievana v noci a v zime, s velkym travnikom..

aj ked maximalne suhlasim s nazorom, ze je to proste DIVNE takto zit so psom :) a teraz otazka na zamyslenie - je lepsie nechat psov vyhynut, alebo zit takto aj nadalej? a to aj rozne exoticke zvierata, od papagajov az po vymierajuce tigre v ZOO a rezervaciach..

Vojtoo

ten pes si nasiel "lepsie" miesto (i ked toto znie asi kruto ze? :D)
oto sa bat nemusis ;)
za tyzden sa nenaviaze, stena je 8 tyzdnov schovatelmi a potom sa previaze na inych :)
takze pohoda..
a stale lepsie ho dat prec po 1 tyzdni, ako po 1 roku alebo nikdy a trpel by..
sme ludia a robime chyby.. uvedomit si ich je niekedy jedina moznost.. jedina spravna.. :)

Worried

mna zabolelo ked mi povedali ze som nezodpovedna a prirovnali psika k dietatu, ci aj dieta by som odlozila keby plakavalo atd. lenze nechapali, ze s babom na materskej je zena stale a kvoli psikovi som si nemohla len tak skoncit v praci.dodnes mam vycitky, ze som si to viac nepremyslela a nepocitala s tym, ze bude moc naviazany:(

2013

ja mam dve deti. veeelmi ich lubim. ale keby som kedysi bola tusila ako sa mi s rodinou zivot otoci a ako malo budem mat casu na seba, tak -ruku na srdce, bola by som zvolila bezdetnost. a nielen kvoli tomu casu, ale hlavne kvoli ustavicnemu strachu o deti: ked ochoreju, ked maju problemy, ked su smutne... proste clovek chce pre svoje deti len to najlepsie, ale zivot nie je vzdy ruzovy. o seba som sa nikdy tak nebala ani netrapila. preto mi bolo bez deti ovela lahsie na dusi, bola som veselsia a bezstarostnejsia.
uzivaj si tento pocit, ktory momentalne prezivas a vobec neries, ci deti ano alebo nie, ani kedy. zena ma rodit vtedy, kedy to vnutorne hlboko chce.
a pokial ide o zviera, preboha, to sme sa uz v akej dobe ocitli, ze kazdy musi mat nejake zviera. a este do toho aj nutit ineho. ved to je kazdeho osobna vec. ja viem, ze psickari sa vzburia, ale vobec nepokladam za stastny napad vodit si domov psa po venceni, kedy ocuchava rozne vykaly, domov nosi parazity a inu haved a este ho nechat nech ma oblizuje, alebo mi dokonca vlezie do postele. ved ked vidim ludi co s tymi psami robia, to uz je mimo zdraveho rozumu. tristo kusov oblecenia, najroznejsie frizury, kompletne sa prisposobuju psim potrebam. to je ovsem uplne proti prirode. jednak pes nepatri do bytu, keby mal moznost si vybrat tak by v byte urcite nezil. za druhe funkcia cloveka je snad predsa len ina ako starat sa o psa.
preto by som otazku zvierata vobec neriesila. zi ako zijes, ako ti vyhovuje. a co si mysli okolie, to je ich problem, nech sa tym trapia, ked nevedia robit nic uzitocnejsie.

Worried

Ono on bol taky maznacik, stale za mnou a ked prisiel tyzden a isla som do prace, stale plakal, zavijal..Mozno by si zvykol, ale nechcela som ho trapit..

Worried

Hlavne ma dlhu dobu trapil ten psik, stihla som sa na neho naviazat a mala som neuveritelne vycitky svedomia, ze som to stvoreniatko dala prec:( Mala som pocit, ze som sebec..

Dadula56

Presne, velmi trefne s tym narusanim mikrokozmu.
Jednoducho tetka Mrkvcikova ma istu predstavu o zivote, lebo jej mamka tak robila, ona tak robi a tak budu robit aj jej deti. No a ty to nerobis a ona je z toho hotova, pretoze zrazu vidi aj inu cestu. Ja osobne velmi nemusim tie vety "typicke Slovensko", ale tu sa tomu neda vyhnut. A este dedina...tak to by sa clovek, co to prostredie pozna skor cudoval, ak by "dobroprajne" okolie poznamky nemalo. Vtipne je, ze rovnako by si bola odsudeniahodna, keby si otehotnela v 20.
Co si musis uvedomit je, ze nie si povinna NIKOMU zdovodnovat svoj zivot, rozhodnutia. Mas to premyslene, mas argumenty, ale je zbytocne sa o tom s nimi rozpravat. Na jednej strane to nepochopia, na druhej nemas preco sa "obhajovat". Mohol by to byt podnet na trening asertivity, prilis si to pripustas. Aj ked chapem, ze pocuvat to zo vsetkych stran je velmi neprijemne.

Sejla

*cat woman ccc ten auto correct je nanič!
Jessie preboha... Pochopíš, že jej smutno Nie Je a nepotrebuje si nič vynahrádzať mačkou. Však ty si nepochopila na čo sa sem ona prišla posťažovať ;)