Vycitky preco nemam dieta alebo zviera

Príspevok v téme: Vycitky preco nemam dieta alebo zviera
Worried

Ahojte. Mam 28 a uz mi zacinaju liezt na nervy poznamky mojich kamaratiek a znamych, preco este nemame deti atd. Moj zivot je fajn, mozno by to chcelo viac casu na seba, ale taka je dnes asi doba.. S priatelom sme spolu 3 roky, obaja pracujeme, byvame spolu, ale vidame sa az vecer, najcastejsie odchadza o 6 a o 6 vecer sa aj vracia. Mojej rodine lezi v zaludku, ako je mozne, ze nemame dieta alebo aspon psa ci macku. Snazim sa im vysvetlit, ako mam mat dieta ked som vdacna aspon za tu pracu aku mam a po materskej nemusim nic najst? Ze nechcem byt zivena partnerom? Ze nechcem aby moje dieta vidalo otca hodinu - dve denne, lebo stale pracuje, aby nas uzivil? Ze nechcem zit ako moje kamaratky, vecne upachtene, vecne sa nahanajuce a nestihajuce, bez penazi, nenamalovane, neupravene, ledva sa stihnu osprchovat, lebo muza maju cely den prec a su na dieta same (ak ho nedaju niekomu povarovat aby sa mohli dat dokopy). Ako im mam vysvetlit, ze tak nechcem zit? Ze nemozem mat psa ani ine zviera, lebo nechcem aby mi doma znicilo nabytok alebo ocikavalo veci kedze cely den som od pondelka do piatku prec a nema ho ist kto ani vyvencit? Co som z inej planety? Vraj nemam zmysel pre zodpovednost a som sebecka. Neviem, ale nie je sebecky skor niekto, kto si neprizna, ze na nieco proste nema..? Preco si mam nalozit na plecia viac, lebo tak to chodi? Lebo ostatni tak ziju? Nerozumiem ludom.. Presne ako moji stari rodicia, mali role a majetky a nic ine sa u nich na navsteve nepoculo len kolko maju roboty a aki su unaveni atd.

Sejla

Worried asi každý tu vidí tú iróniu, keď ti niekto hovorí, že si sebecká:D Ja by som človeku ktorý by mi toto povedal asi nejakou nešťastnou náhodou vrazila plech jablkového koláča do ksichtu a povedala by som "hups, to nebolo naschvál"...
Maoam to pekne napísala, nezapadáš im do ich mikrokozmu :D haha presne.. Vieš.. Oni žijú len na takom princípe že robia len to, čo odkukajú od ostatných, nemá to žiadnu logiku ani nič proste žijú ako zvieratká a keď vidia že sa dá žiť aj inak, tak ich to jasne že znepokojuje... Si pre nich ako lietajúca cat women čo priletela z ďalekej budúcnosti.
Aj to je pravda že také sa ti môže stať snáď už len na slovenskej dedine... Možno ešte v bangladéši.

Jessi_1111

Tak ak si myslíš, že máš na dieťatko ešte čas, je to na tebe a nikto Ti v tom nemôže rozkazovať alebo zakazovať. Ale psíka treba venčiť, jedine že by behal po dvore pri dome, to je iné. Ale mačka je dobrý nápad - alebo odrastené mačiatko.
Mačka je vďačná - treba ju nakŕmiť, napiť a postaršie celý deň spia. :) S malou sa treba hrať, ale aj veľkým treba venovať pozornosť, len starším mačkám nebude tak veľmi prekážať vaša pracovná vyťaženosť, mačky sú rady samé doma. ;)

MultiLevel

otehotniet je velmi zlozite...Vsetci vieme, ze zena nemoze otehotniet 24 hodin denne, 7 dni v tyzdni..A cim je starsia, tym sa jej sance na to zmensuju a zmensuju. To ma zatial netrapi, este som zdaleka nepresiahla vek 30 rokov :) Ale je pravda, ze cim je zena starsia, tym to pojde tazsie a zrejme bude mat rizikove.
Dieta sice este neplanujem, ale urcite by som ho nechcela porodit v tak "vysokom" veku ako je pre mna 40 napriklad...uz 35 mi nahana strach :D

Maoam

Lulita, ja som z neho mala ten pocit, ze on ma z toho ovela väcsi problem ako ja sama :DDDD

ale to je ta generacia, kde by si vo veku 22r mala mat uz aspon dve deti a stat pri sporaku :DD

Lulu2011

Maoam - tak, tak, mne tiez imponuju starsi, stari ujo uz asi myslel, ze si za zenitom, hlavna vec, ze on je fresh nie? :))

tak v 30tke sa urcite da, ide o to najst volneho chlapa, lebo dobrí su vychitani vacsinou :))

Maoam

ale vies, slo o tu srandu, ze mi radil, ved si dajte inzeraty, chodte na zoznamky, no dedo mal teda taky prehlad :DDDDDDD asi tam sam vkuse surfuje :DDDDDD

Maoam

Lulita, mne to nevadi, ja som nikdy nebola na rovesnikov, aspon 8-10r rozdiel a viac musel byt ;-) a kludne aj 15r, to ustojim tiez

Lulita

Maoam - ale statisticky dedus mal vpravdu, v 40tke uz ostanu len 50-60tnici, 40tnik uz 40tnicku chciet sam od seba nebude, minule som mala v praci na linke uja 80 rocneho z BA a ze on si objednava aj mna :D mu vravim ujo mate o 50 viac kao ja a on noa? ja starsiu ako 30 nechcem :))) ale zase...ked na to pozrieme z druhej strany, tak taki 80tnick zase nezije tak dlho ako 30tnik :)))