Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nedôvercivost v kazdom muzovi

Príspevok v téme: Nedôvercivost v kazdom muzovi
september

Dobry den. Chcel by som pomôct svojej ´´kamoske´´ s jej nedôverou. Je velmi krasna(myslim tym jedna z tych uplne najkrajsich - najziadanejsich) slusna a uvedomela vo vztahoch. Asi prave tam tkvie jej problem. Chce mat normalny vztah zalozeny na dôvere, spolahlivosti, a so srdcom, no nedokaze verit osobe ktoru pozna, miluje, a aj je nou milovana. ma cca 20 rokov. Je velmi spolocenska, nema problem sa s kymkolvek hned spriatelit, ale ´´nedokaze mat pravy vztah´´. Ju samotnu to velmi trapi, boji sa, ze kazdy jej vztah pokazi, pretoze jej priatelov to casom prestava bavit. jej nedôvercivost je citit vsade,, mam namysli uplnu dôveru v milovanej osobe, ze ju nikdy nepodvedie, nenecha v stychu, ci ju naozaj miluje, ci nieje s nou len pre jej krasu, aby ju dostal do postele...Je velmi slusna, nechodieva spat len tak s niekym. nechodi po diskotekach opijat sa... Vie uz, aky vedia byt muzi hnusny, ponukali jej peniaze za sex... Vidi, ake su vsade zle vztahy, povrchne. Je v obraze, aka je vysoka rozvodovost, nevera. Aj pri jej spoluziakoch. Hovoril jej jeden, ako chodi s tou, a ako ju podviedol s druhou... Jednoducho vie, ako to uz zvykne chodit, a taky vztah jej pride uplne bezcenny. Neveri, ze je sanca, aby jej manzelstvo vydrzalo s jednim clovekom do konca zivota. Vôbec neveri, nedokaze verit v nic dobre, a zle pochopitelne nechce. Pri kazdom zacatom peknom dobrom vztahu mysli uz len na den, kedy sa to skonci. Vzdy hned mysli, vo vztahoch, na tie horise alternativy. A ju samu to velmi trapi, chce sa zmenit, snazila sa. Ale zatial to nedokazala, a straca nadej, ci to vôbec niekedy dokaze. Trapi ju to. Preto by som jej chcel poradit, a tak som s tym prisiel aj sem...

za kazdu akukolvek radu a nazor dakujem

september

Michael, ja som ta v tomto pochopil. Ano presne tak, je krasna, rozumna... Celkovo velmi dobre dievca, ma na vela. Tak prirodzene ma aj neake tie nadpriemerne ocakavania, co sa tyka aj jej vyberu priatela...
Ja som sa, mozno stale, bojim, ci vôbec niekoho milovat este bude. Kedze sa nechcem spoliahat na tvoju moznost, ze ak raz pre nu niekto dostatocny pride, tak ho bude aj milovat. Niesom si isty, ci to tak je. Tak hladam moznosti, vysvetlenia atd. vsetko mozne. Skumam aj ine moznosti, nie len tu tvoju. Ci naozaj nieje tam iny problem. A ak je, tak sa jej pokusim s nim pomôct. Ja naozaj len chcem aby bola stastna... a v stave v akom je, kusom sabojim...Dokonca aj ak by k nej prisiel ten niekto priemerny alebo nadpriemerny, niesom si isty, ci ho naozaj bude milovat...
Kedysi uz sa zdalo, ze to s nim fak skusi, kusok prehlbit ich vztah,, zas kusok cuvla... to uz sem nemusim rozoberat...
Tou rozcarovanostou som mal doplatit? Tak si to myslel? Tak opakujem, mne zalezi na jej stasti. Sebe moc neverim, zeby bola somnou stastna....

Vojtoo, sorry prisiel som sem az teraz. Celi môj den nik neodpisal, myslel som si, ze ani nik neodpise...
A ako preco chces mail? :D, unikatny?:D, nwm nwm, nevies s kym mas co do cinenia:D:D
Ako ja som uplne normalny chalan, neviem preco si myslis, zeby som ti mohol s niecom pomôct... tyto ludia sem su daleko skusenejsi ako ja,, skôr by ti nieco rozumnejsieho poradili ako ja...
no na tvoje spravy ti odpisem az zajtra, ok?:D ja mam znovu vela hodin, a pre mna, napisat nieco rozumnejsieho je kusok tahsie,, nedokazem len tak hned po precitani napisat svoj co najspravnejsi... nazor...

michael

ospravedlňujem sa za tu "hrubku".Neviem ako sa mi to podarilo.Znova opakujem: Ona nie že nedvoveruje, ale nie je si istá svojím rozhodnutím a to je predsa rozdiel.Pripúšťam síce jednu verziju, že chlapec ktorý s ňou trebars začína chodiť, po krátkom čase od nej žiada sex.A tu je dôverčivosť možno končí čo je aj z jej strany správne.Ale ak trafí na primerane, krásneho dobrého, inteligentneho , šarmantného, a bohatého chlapca, ktorý od nej nebude požadovať sex,,-nemaj najmensie obavy, že mu nebude "doverovať"a tu až v tedy ty pochopíš, a budeš sklamaný že ten Michael na nete mál pravdu.Bedeš rozčarovaný,- já blbec.Samozrejmá vec, že na takého chlapca sa čaká , a nemusí prísť vôbec, a princezničká ostane na ocot ako sa hovorí.Tak že len tie dva prípady môžu byť.Tú verziu ktorú ty tu uvádzaš, ja nepripušťam. dohovoreno.

Vojtoo

Ok, september, tak posledna otazka (najtazsia zbran ? :D )
Co ak muz dava zene vsetko zo svojho casu?
Myslim tak napriklad 16 hodin denne..
(6 spi, 1 pracuje a 1 sa venuje sebe)

Co si myslis, je toto dostatocne vyjadrenie dovery?

Vojtoo

september, mas nejaky sukromny mail? :D

"bola uz sklamana vo vztahu?"
myslim ze v norme, relativne, ano, ako kazdy.

" Ja som svojej kamaratke len poskytoval same uistenie, ze vsetko bude dobre, a vsak aj ak by nebolo, ak by to skoncilo, tak pre to co za ten cas prezila, sa to oplati."

PRESNE takto to beriem.. ale no.. neni to lahke.. ale co narobi clovek. ak sa nieco nepodari, je to nad jeho vôlu, mozem mat v ruke hocico, drzat to pevne, ak nechce aby som drzal pevne, mozem sa aj roztrhat a pusti ma to (tj neudrzim to), nieco ako asteroid - mozem sa skovat, ale ak to rozbije celu Zem, mam smolu :D

"5 jazykov lasky."

precitane, hodnotim tak 80% - 20% dole preto, ze PRIJIMAC musi chciet tiez. ale je to dost tazke dostat do reality (a precitanych dalsich 20 knih na toto.. a x-stoviek inych zdrojov :D ) ako inspiracia fajn, ale nikdy nei ako navod - som zastanca ze navod musi najst kazdy sam, neexistuje aby mu to povedal niekto iny ze rob tak a tak :D

"myslim, ze tvoja priatelka uz pochopila, ze v nej dôveru mas"
hm, mozno.. ale asi to este neni 100% :D lebo technicky, ak obcas pocuvam sam seba, tiez si myslim, ze su to len plane reci, ale som ochotny ich aj dokazat v realite, cize, nemam problem,staci cakat a nechat plynut udalosti :D

"ona sama musi vztah najprv chciet"
ved prave, lenze ona nevie co chce...

"uz ju len plne ziskat od nej"
toot nechapem ako myslis.. ale nevadi, mas ten email? :D ci napisem moj? aj by som ho napisal, ale potom mi moze napisat aj nikto iny, nez ty, ale skusim, myslim ze tvoj styl pisania je dost unikatny na to aby ho niekto napodobnil, iceberg potom tri osmicky a potom centrum na sk domene.. :)

september

perkelt, ano, zle som sa vyjadril. Pre hlupaka su normalny len hlupaci... Ja som do konca strednej nikdy nemal ziadnu vychovu, ani upovedomenie, ani nic, naco je dobry psycholog, ze je normalne k nemu ist. A takto to ma urcite kopec ludi...

Ked ja som pocas tychto par dni intenzivnejsie jej v tom pomahal. Aby sa vyriesil problem v jej vztahu. Vysvetloval som jej vsetko. Chapala ma, davala mi za pravdu... Zacina verit, takmer urcite to s nim uz skusi. Dokonca az citit jej nadcenie, radost... Ja jej nemôzem ukazat tento prispevok. Nemôze vediet, ze ju milujem... Co som chcel, to sa mi podarilo,, pretoze sama chcela...
ziadne ruzove okuliare na nu nemam. Sem som napisal len tie jej vlastnosti, ktore som povazoval za dôlezite pre vysvetlenie jej probelmu, na kratke uvedenie... som kusok unaveny. Nepisem uplne najvhodnejsie...

vojto, ako by som ja prejavil dôveru?,, kusok takza ´´uvaha´´ na tuto moju hodinu:D,, myslim, ze tvoja priatelka uz pochopila, ze v nej dôveru mas,, uz ju len plne ziskat od nej(lenze to uz ide aj tak rovno s laskou, cize ak to dosiahnes, uz ta bude milovat,, vsak dôveru si uz v podstate ziskal, uz len prebudut v nej lasku, a s laskou sa dôvera uz uplne prehlbi...môj nazor),, ale aj tak to nieje vsetko,, ona sama musi vztah najprv chciet...,, nechce sa mi uz rozmyslat:D,, bola uz sklamana vo vztahu? Ja som svojej kamaratke len poskytoval same uistenie, ze vsetko bude dobre, a vsak aj ak by nebolo, ak by to skoncilo, tak pre to co za ten cas prezila, sa to oplati.. aby nemyslela stale len na koniec, pretoze je to ako keby mala kazdy den mysliet na den, kedy zomrie... ze pri kazdom vstupe do vztahu sa musi cosi riskovat, bez risku to nikdy nebude... a aj ked to skonci, ziska dalsie skusensti, s ktorymi si najde zas len niekoho pre nu vhodnejsieho,, ze sa aj sama pouci..., aby zivot zila, a nie prezivla.. proste chybali jej slova uistenia, dal som jej tiez test 5 jazykov lasky... skus pozriet, zaujimava vec,, nie ani az tak o test, ale o to uvedomit si, ako ju ludia vyjadruju, aby ju aj vedela prijat, aby ju videla...
samozrejme ma este dlhu cestu, aby dokazala zit uplne s dôverou. Ale ma velky pokrok, taku som ju este nevidel:)...
nwm niekomu by snad mohlo poradit to co som sem pisal..., dobru noc

Vojtoo

tiez si myslim, ze link jej poslat je najlepsie..
princip - ak ju to zaujme, preci ta si to a pouvazuje.
ak ju to nezaujme a urazi sa = nechce to riesit a chce sa len LUTOVAT..

perkelt

september - tí "normálni" ľudia odmietajúci psychológa určite nie sú normálni v mojom ponímaní. Psychológov navštevujú športovci, politici, manažéri, riaditelia, policajti, ktokoľvek iný úplne "normálny". Ísť psychológovi je podobné ako ísť za kňazom alebo s kamarátom na pivo. Nie je to o chorobe či nenormalite, ale o poznaní a sebarozvoji.

Človek, ktorý automaticky odmieta čo i len počuť o psychológovi trpí značnými predsudkami, ktoré mu narobia v živote kopec problémov a práve preto by ho mal navštíviť ako prvý...

Áno, takéto cvičenia prehlbujú dôveru. Rovnako ako pamäťové zlepšujú pamäť a kulinárske guláš. Nepripravených dôkazov dostane plnú prdel, prinesie ich sám život. Ale ak sa bude schovávať doma pod vankúšom lebo "ľuďom sa nedá veriť a zradia ma", tak samozrejme princ na bielom koni jej na dvere asi ťažko zaklope. Keď chceš kopu prachov musíš ísť a makať, keď chceš kopu ženských musíš ísť a makať, keď chceš veriť chlapovi musíš hádaj čo... ísť a makať, a najmä na sebe.

Poslať jej link na túto diskusiu je to absolútne najľahšie a podľa mňa aj najlepšie, čo môžeš spraviť. A ak by to vzala zle, tak by som s ňou ja osobne už nestrácal ani sekundu. Si zjavne dosť neskúsený, tak si daj poradiť alebo rob rovnaké lacné chyby ako milióny ľudí pred tebou. Napísal si tu litánie o tom aká je ohromná, tak jej pošli link a hneď zistíme, či sú to len tvoje ružové okuliare...

Vojtoo

september a ako by si prejavil doveru ty ?
lebo mne nic ine nenapada, ako to, ze jej zverim hocico. (knowhow, psa, auto, cokolvek co ma vysoku hodnotu, daleko vyssiu ako by stala noc v posteli, mozno tak predplatne na 10 rokov :D nie tak som to avsak myslel, snad to tak neberie ani ona, i ked v dnesnom svete by som to chapal a neodsudzoval)
napr mi dala mail do hesla a na FB, nieco potrebovala a nemohla to sama..
zeby skusa ze ci jej tam pozeram veci?
aj tak by na to neprisla..
doveruje mi? :D
da sa to overit, ci doveruje alebo nie ?
prisla ku mne bez toho aby niekomu hovorila kam ide, bez mobilu :D v noci, 70km daleko.. prvy krat..
mozno klamala, mozno nie, sadla si mi do auta, aj ked jej stale haluzim, ze jazdim ako idiot 200++ :D(co je pravda ale len sam a viem kde su hranice)
no neviem, toto je tazke, asi nemeratelne..
ale doveru povazujem za TOP1 co sa tyka vztahov, i ked, niekto to nepovazuje za az take.. ale napr, neviem byt s clovkeom, kde necitim doveru/bezpecnost, ze neurobi kravinu, nech uz kamos,kolega,ci vlastna zena..

Vojtoo

september
hm,ale doveru by mohla otestovat tak, ze skusi bod zlomu, ci nie? :)
napriklad ,ze bude skumat kde ma hranice (zeny toto udajne robia podvedome casto), ale proste pojde do extremu :D
verim ze ak ju muzchce a nie len do postele, tak to prekusne..
citim to na sebe. ze tie hranice su extremne daleko..
ale je to individualne..
napriklad, janeviem, ale takto doveru ja osobne testjem o mnoho ludi, aj u kolegov, aj u kamratov, aby som vedel,cisa da verit :D
lenze ludia sa menia :/
takze zase o nocim taktika..

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Nedôvercivost v kazdom muzovi - Fórum - ZDRAVIE.sk