Nedôvercivost v kazdom muzovi

Príspevok v téme: Nedôvercivost v kazdom muzovi
september

Dobry den. Chcel by som pomôct svojej ´´kamoske´´ s jej nedôverou. Je velmi krasna(myslim tym jedna z tych uplne najkrajsich - najziadanejsich) slusna a uvedomela vo vztahoch. Asi prave tam tkvie jej problem. Chce mat normalny vztah zalozeny na dôvere, spolahlivosti, a so srdcom, no nedokaze verit osobe ktoru pozna, miluje, a aj je nou milovana. ma cca 20 rokov. Je velmi spolocenska, nema problem sa s kymkolvek hned spriatelit, ale ´´nedokaze mat pravy vztah´´. Ju samotnu to velmi trapi, boji sa, ze kazdy jej vztah pokazi, pretoze jej priatelov to casom prestava bavit. jej nedôvercivost je citit vsade,, mam namysli uplnu dôveru v milovanej osobe, ze ju nikdy nepodvedie, nenecha v stychu, ci ju naozaj miluje, ci nieje s nou len pre jej krasu, aby ju dostal do postele...Je velmi slusna, nechodieva spat len tak s niekym. nechodi po diskotekach opijat sa... Vie uz, aky vedia byt muzi hnusny, ponukali jej peniaze za sex... Vidi, ake su vsade zle vztahy, povrchne. Je v obraze, aka je vysoka rozvodovost, nevera. Aj pri jej spoluziakoch. Hovoril jej jeden, ako chodi s tou, a ako ju podviedol s druhou... Jednoducho vie, ako to uz zvykne chodit, a taky vztah jej pride uplne bezcenny. Neveri, ze je sanca, aby jej manzelstvo vydrzalo s jednim clovekom do konca zivota. Vôbec neveri, nedokaze verit v nic dobre, a zle pochopitelne nechce. Pri kazdom zacatom peknom dobrom vztahu mysli uz len na den, kedy sa to skonci. Vzdy hned mysli, vo vztahoch, na tie horise alternativy. A ju samu to velmi trapi, chce sa zmenit, snazila sa. Ale zatial to nedokazala, a straca nadej, ci to vôbec niekedy dokaze. Trapi ju to. Preto by som jej chcel poradit, a tak som s tym prisiel aj sem...

za kazdu akukolvek radu a nazor dakujem

september

perkelt, povedat normalnemu slusnemu dievcatu, aby slo k psychologovi, nieje moc najlepsi napad. U normalnych vsednych ludi, je to nepredstavitelne, aby tam sli, aj keby mali neviem ake problemy. Hoci chapem, ze na psychiku by bol najlepsi psicholog.
A tie cvicenia, nwm, myslis ze fakt taky cvik, ako zaviazat jej oci v lese napr., a aby sa riadila len na pokiny jej priatela? Ked ona by podla mna potrebovala dôkaz, nepripravovany, nahodny, kebyze bola vo fakt zlej situacii, a keby ju pri tom jej priatel ´´zachranil´´. No v stredoveku ci vo vojne nezijeme(nastastie)...

paranoja, no jedine zeby ju mala len z tych zlich vztahoch medzi ludmi...
Ano, o 10 rokov bude zrelejsia. No ja sa bojim, ci o tych 10 rokov uz nebude chciet cakat. Tak si vezme toho kto pride. Ako zalezi jej hlavne na tom, aby bol normalny, rozumny spravny.. cize nemyslim, zeby si vybrala hlupaka... Ale ak stale si to v sebe nevyriesi, tak snad ani nikdy nebude svojho poriadne milovat, ak vôbec.

A naozaj tak to nieje, ako si napisal v 4. bode. Necakam, zeby sa zamilovala domna, alebo co. Ani by som to nechcel, pretoze si neverim, zeby som ju dokazal v zivote spravit stastnou... Tak sa aspon chcem kusok ako viem, postarat o jej stastie, napomôct...
Ukazat jej diskusiu, mozno by to bolo aj dobre. Ale tiez môze to vziat zle, ze som jej problem takto kdesi hodil. Hoci je v anonimite. A potom tiez to, sem som uz napisal, ze ju milujem:D...Myslite, ze by to bolo ok, ak by som jej to priamo povedal?

Vojtoo, ano chapem, proste jej veris, milujes ju. A robis tam akesi hluposti:D Ale tak to sa az tak za znak dôveri nemôze povazovat. Ty ju len balis. Neprejavujes jej tak svoju dôveru, ale len svoj zaujem o nu, lasku. Tymito cinmi si jej dôveru neziskas. Mozno len jej zaujem o teba.
Ale v tomto zmysle si tiez myslim, ze to tak je, ze muzi ako tak davaju viac. Pretoze to tak je. My balime zeny, my im potom tak daruvavame kde co, len aby sme sa im zapacili. Ale nie ze sme ochotny viac riskovat, ako zeny. Vsak my ani nemame na vyber:D, musime riskovat, inak by sme nemali ziadnu pre nas dobru.
Takze ano, uz rozumiem ako si to myslel. Ale take datie je predsa malina. Je to nic. Nieje to moc az tak chvalihodna vlastnost. Ale je pekna:). No normalna, bezna aj u typov, ktori chcu zenu dostat len do postele... Cize potom neamju zeny az tak dôvod, preco nam maju kvôli tomu aj dôverovat.
Jasne, ja viem, ze milovana osoba je skvela motivacia :D, len skoda, ze niesom az tak schopnym

pondelok, neviem ci je to prave ciernimi okuliarmi ako vidi svet. Asi prave ta jej krasa prilis pritahuje. Takej skaredej, alebo bezne peknej babe moc nechodia muzi, ktori si ich chcu kupit. Oni pôjdu len za tie uplne naj. Cize prave a za nou. Uz aj boli... cize nwm ci je to prave neakymi okuliarmi, alebo len neakou hluposou... Len to, ze nedôveruje ziadnemu, a ani neveri, ci bude vôbec niekedy dôverovat. Hoci by chcela...

perkelt

Fo - dobrý psychológ ťa v nich bude cvičiť. V princípe ide o to dávať si úlohy "na dôveru", robiť ich stále dookola až nakoniec začneš ľuďom veriť. Často máš obmedzený nejaký zmysel a nechávaš sa druhým viesť, napr. previazané oči, ruky vo vačkoch a podľa pokynov ideš lesom...

Vygoogli si teambuildingové cvičenia, trust exercises. Robia sa aj komerčné kurzy za veľa peňazí, ale ťažko povedať ktorý za niečo stojí www.koucing.org

Pondelok1

Priateľka má problém. Svet je taký aký je, nič nie je úplne čierne, ani biele, ale väčšinou pestré. Čo vidí okolo seba je z časti pravda, na druhej strane sú aj ľudia a nie je ich málo, ktorí žijú v pevných vzťahoch. Akoby mala na očiach filter, opak ružových okuliarov, akési čierne brýle. Jej problém je v nedôvere, neverí že môže mať stabilný vzťah na celý život po ktorom túži. Apriori predpokladá sklamanie, žije v negatívnom očakávaní.
Kde môžu byť príčiny? Vlastné zlé skúsenosti? Traumy z detstva? Predispozícia duše? Bez hlbšieho rozhovoru s ňou samou to nepochopíme.
Čo sa s tým dá urobiť? Je niekoľko ciest. Možno psychoanalýza. S tým nemám skúsenosti. Alebo je tu homeopatia. Je prístupná a má moc liečiť ľudskú dušu.

Fo

Perkelt
Ja mam problem s ziarlivostou resp.s doverou a fakt som prekiezol vela stranok a publikacii s touto temou a paranoja to byt kludne moze,coho sa aj obavam...no nikde som nenasiel cvicenia o ktorych pises v bode 1 daj mi prosim nejaky link alebo aspon porad kde hladat.Psychologa som uz zacal riesit, vid.posledny prispevok v mojej teme Ziarlivost.
Dakujem

perkelt

1. Existujú cvičenia na vybudovanie a prehlbovanie dôvery a znižovanie predsudkov. Ak má skutočný záujem niečo zmeniť, nájde si ich a začne praktizovať.

2. Dobrý psychológ. Opäť - ak má skutočný záujem niečo zmeniť, pôjde psychológovi. A čím skôr tým lepšie, pretože paranoja je sviňa a časom to bude len horšie.

3. Neviem nakoľko je vyzretá osobnosť, ale o 5-10 rokov bude vyzretejšia...

4. Nestrácaj s ňou čas. Si zamilovaný - ok, ale nečakaj, že "keď začne veriť mužom" povesí sa ti okolo krku. Nepovesí. Neži v ilúziách, poobzeraj sa medzi miliónmi iných ženských.

Chceš jej pomôcť ok, ukáž jej túto diskusiu a viac už ju nerieš. Každému záujem druhého robí dobre, ale nezahoď roky života "pomáhaním" ľuďom, ktorí sa s tebou iba (nevedome) hrajú.

Takže ešte raz: poraď jej, povedz čo cítiš, nechaj ju rozhodnúť sa a potom to už NERIEŠ.

Vojtoo

september
tak ja som ochotny vsadit vsetko :)
uplne vsetko :D (materialni aj nematerialne) uvedomujem si ze ma to moze stat zivot, no ale co? :P :D to je uz ine, to budem riesit az ho stratim :D ap reoc tak mega stavkova nalada? aby som jej prejavil prave tu doveru..
a ano, ked sa v tejto sklamem, seriem na doveru aj inych :D moju doveru viem svetu ponuknut len raz, i ked mozno potom po 10rokoch zas, to uz neviem, ale nemyslim si to..
no neviem, mne sa zarabat uz nechce, to skor ona ma tovivuje, ked uz :D staci aby povedala, ze by chcela byvat niekde v starom meste, mezonete, a potom ze slavine ci kolibe neviem :D ale co som robil ako prve? to co som robil ako prve ked mi povedala, ze ma rada zuvacky.. skocim do obchodu :D (ale toto je blby priklad, lebo sa nestal, ale ilustrativne, mozno tento je lepsi-), ze ma rada cokoladu (vyhladal som si najcokoladovejsie cokolady v istej mimo ale stale europskej krajine :P na otocku osobne (1800km :D ).. ale paradoxne, zakazala mi pre nu nieco robit/kupovat/darovat :) :D ze ju to stresuje..
takze toto som myslel tym, ze my muzi sme ochotny stavit viac, teda mozno nie kazdy, ale ja rozhodne ano :D
ale mas pravdu v tom, ze ak maju povedzme zeny vsadit povedzme "10" a muzi povedzme "100" tak ja ked vsadim az "98" a ona "len" "9" stale vsadila viac, kedze jej zostalo len 1 a muzovi 2..
ale neslo mi o vsadenie penazi, ale dovery :) ale ta dovera zahrnuje samorejme aj peniaze..
uz len to ze jej poziciam auto je dost vysoka stavka, ale paradoxne nie financna, ale to, ze sa na tom moze zabit (neskusena na silnom aute).
a aj ked faktom zostava to, ze nie vsetko co spomenie (napr dom na kolebie) viem plsnit mavnutim rukou (az tak dobrynie som :D v zmysle ze az tak dobre na tom nie som), tak prave toto ma motivuje :D resp. by ma motivovalo.. preto aj som napisal,ze som/sme?ochotny vsadit viac :)
ale ak sa raz popalim, tak neviem co ma bude motivovat :) potom asi pojdem do nejakeho zaprdeneho panelu v petrzalke ci kdekolvek :D
jedine ze by ma motivoval moj malicky pes.. a cize nejaky domcek s velkym anglickym travnikom, este pripada do uvahy :)
uz chapes co som myslel s tym, ze muzi vedia stavit viac? :P tj. dokzu podla mna doverovat dost, alebo ponuknut fakt vela dovery.. ak chcu samozrejme.. a ak ani toto nestaci, tak myslim ze potom je fakt chyba v nej, tj.zbytocna paranoja,chce nieco, co neexistuje, co nikto nema, napriklad: chcem aby mi farar dal antikoncepcnu tabletku :) sice mi moze dat hoci aj prave 24 karatove ZLATO.. ale blbu talbetku NEMAA :D tak mi ju nemoze dat..
to iste dovera :)
sorry za dlhy text :D mam to vo zvyku :P

september

Ale preco je tak zle, ze jej chcem s tym pomôct? Chcem jej pomôct, pretoze som tiez kus do nej zamilovany.. tak mi pochopitelne zalezi na jej stasti. Som uz raz taky...
Ano ja mam este vaznejsie problemi ako ona...
A preco sem nenapisala sama, asi ani nebude vediet o existencii takej to stranky. Dava prednost realite a nemagori tak na nete...

Vojtoo,, nemyslim, ze mi muzi sme ochotny toho viac vsadit ako zeny,, zeny prevazne nemaju vela toho co vsadit, a tak by im slo o vsetko. Muz po rozchode si hned hravo zarobi, a zije dalej, zeny sa nedokazu tak hravo financne o seba postarat...
a s tou dôverou to mam tiez ako ty,, ale mne to vyhovuje, neboj, ked sa raz skalmeme, tak dôverovat tiez nebudeme:D...

agartio

Preco riesis jej problem? Na to je tu ona. Ona nevie pisat, ze nemoze prijst na forum a opytat sa to sama?

Ja by som ti doporucoval riesit svoje problemy.
Prvy z nich je, prestat riesit problemy inych.
Jej problem je psychicky a takisto nedostatok viery. A ten vyriesi iba ak ona sama, a to tak, ze zacne ho chciet riesit. V tom jej nepomozes tak, ze budes zhanat to, co ma riesit ona, za nu. Ty nemas byt zachranar niekoho ineho.