Časté pitie

Príspevok v téme: Časté pitie
tdn

Dobrý deň,
mám priateľa asi 4 mesiace a teraz sme spolu začali byť častejšie (pred tým sa to nedalo) a začínajú na povrch vychádzať isté neduhy. Môj priateľ pracuje aj cez víkend a preto má voľno vždy v týždni. Neviem či len nepreháňam, ale jednoducho veľmi často je opitý. Od piatku do nedele pije aj ked ráno ide do práce, pretože maju víkend jeho kamarati...v týždni ked ma volno zase je opitý, lebo to je JEHO vikend..jednoducho pomaly každý deň niečo. Nie je ani agresívny ani nič podobné, ale zdá sa mi že je to trochu pričasto, čo si o tom myslíte?
Ked som mu to naznačila povedal že je mladý a chce si uživať (má 29) takže neviem naozaj

michael

Zisti si prečo vlasne pije.môže to byť z viacj dôvodov ale môže to byť len jeden.Len jeden dôvod je akceptovateľný, a to je vo väčšine prípadou ked chlapec bol vychovaný k ostychu, tak že to robí preto aby sa nehanbil byť s dievčaťom.Takýto alkholizmus sa niekedy vyskytuje skôr na dedinách ktorý potom vymizne.Ostatné pitie či už je to pitie s kamošmi alebo len tak z dlhej chvíľe väčšinou zostáva Bohu žiaľ na trvalo.Ešte jedná vec ma napadla ked si tak riadne vypije zvracia? Ak ano tak piť nebude, resp. prestane. Ale ak nie tak pijatika mu ostane .

tdn

milk, dadula56 ...máte pravdu, nezmení sa, budem sa musieť zmieriť s tým, že mi to zas a znovu nevyšlo :-/ ale ved svet sa nezrúti. Keby to má byť moj kamarat, s ktorým sa chcem isť raz začas opiť, tak by bol najlepší na svete v tom ako si rozumieme ale predstavovať si s nim celý život aj rodinu ..to asi nie
Jeho priatelia majú priatelky, len on ma tu partiu taku že sa to strieda ..len on jediny tam je vždy..čiže ti jeho priatelia su na tom lepšie...jeho najlepši kamarat je taký istý čiže...nie je šanca

Dadula56

tdn, ja si nemyslim, ze si naivka, ja si myslim presne to co pises, ze sa snazis, aby ti vztah fungoval, ze ti na tom zalezi a zdrahas sa robit radikalne kroky.
V kazdom pripade to vyzera tak, ze si to len ty kto sa snazi. On sa snazi asi len ta presvedcit, ze sa mas s jeho alkoholizmom zmierit. Inak este by ma zaujimalo, ci aj jeho alkokamosi maju priatelky/manzelky, dokonca deti? Pretoze ak su vekovo podobni, je to pokojne mozne. Ako ziju ich zeny?Doma pri telke (pripadne aj deti pri telke),zatialco oni sa opijaju?Pretoze to je bohuzial aj tvoja buducnost. Jednoducho nazoaj nepracuj s teoriou, ze sa zmeni. Tu si vyberas vlastne len medzi rozchodom a toleranciou sucasneho stavu.

tdn

dadula56 necháp to tak že som nejaka naivka, že taketo niečo idem tolerovat. Len konecne som našla chlapa, s ktorym si velmi dobre rozumiem a on aj ti jeho alkopriatelia mi stale hovoria načo tuto blbost riešim...lebo je to len 1 vec ktora mi na nom vadi...lenže ta vec je dosť podstatna...
Ešte pred mesiacom sa mi to nezdalo až také časté..možno je to tým že som s nim nebola osobne a nejak som si to nevšimla alebo čo
ďakujem velmi pekne sa vaše názory

Dadula56

V prvom rade si treba uvedomit, ze 29 rocny chlap uz trosicka prehana, ked nieco rozprava o uzivani si mladosti. Podobne eskapady si vacsina odbije v 18, potom to ma cloveka prejst (ak to teda nanho vobec prislo). On je v podstate pod vplyvom tamer non stop ako mi to z toho opisu vychadza. Nemusim sa ani pytat na zmysluplne zaluby - ja jasne, ze ich pri tomto style zivota nema. Sledovanie hokeja v pajzli s pivom zmysluplne zaluby nie su.
Alarmujuce je, ze sa vobec pytas, ci je to normalne. To znamena, ze si nachylna toto tolerovat a nechat sa mozno aj presvedcit, ze je to okej. Normalne to v ziadnom pripade nie je, on sa nezmeni. Aj ked mozno ano- ale to bude len zmena taka, ze bude pozivat vacsie mnozstva. Ak niekto vie relaxovat iba s alkoholom, kazdy den si pripija (aj ked len pivo-aj pivo je alkohol) tak je to uz alkoholizmus.

MultiLevel

ste spolu kratko, aby si ho dokonale poznala....nevies ako bude reagovat, az sa opije, ty ho cimsi nastves...su chlapi, co si vypiju, ale na zenu nesiahnu. Kto ti ale zaruci, ze to bude tvoj pripad?
Pochybujem, ze jeho postoj k alkoholu zmenis...

tdn

Ved práve :-( som z toho na nič, lebo inak si fakt rozumieme. Ked je so mnou tak nepije (max. to pivo), len potom je to také no...
Sme spolu len 4 mesiace čiže neviem či to nebude celé len strata času a nezrúti sa celý naš vzťah práve na tomto

MultiLevel

Ak si niekto pod pojmom "uzivam si zivot" predstavuje stavy opitosti, chodenie do baru a pitie alkoholu....tak je to bud veeelmi nevyzrety jedinec (co sa v jeho veku moze stat, ze este "nedospel"), alebo uz rovno alkoholik. Kazdy si pod pojmom "uzivania zivota" predstavuje cosi ine, ale ked takuto vtakovinu zadre moj 15 rocny brat, je to este ako tak prijatelne, ako ked to povie dospely chlap...
Davaj si na neho pozor, kebyze sa zoberiete, pochybujem, ze po svadbe bude iny...