Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Bolesť, strach, sex

Príspevok v téme: Bolesť, strach, sex
kristy567

Dobry den, mam 25 rokov. V 21 som mala prvy sex... Od vtedy len parkrat. Stale mam vsak jeden problem boli ma to zvonku, zvnutra. Dalsou vecou je, ze sa bojim milovat bez kondomu.. Pocas sexu len rozmyslam nad tym, aby som neotehotnela (ak je to bez ochrany) a boli ma neviem cim to je. Mam hrozu zo sexu.. Ospravedlnujem sa sk tu nejaka taka tema uz bola. Dakujem

Sito

No presne preto ta vsetko boli ze sa nedokazes uvolnit a ked mas strach ze otehotnies tak si musis naist toho praveho svadba a bude po probleme

Kvety zla

dva kondomy je hlupost - prave pouzitie dvoch kondomov moze sposobit ze sa roztrhnu...
co takto pouzivat spolahlivejsi sposob antikoncepcie? sex ta preto boli, pretoze sa nevies uvolnit a absolutne tomu poddat - presne kvoli strachu z otehotnenia. je velmi dobre ze sex beries zodpovedne, ale ak pouzijes spolahlivy sposob ochrany, riziko otehotnenia eliminujes ako sa len da, je zbytocne sa kvoli tomu stresovat.
a tiez je velmi dolezita lubrikacia, na to aby ta to nebolelo, a dostatocna predohra.

hildegarde

vybuduj si hlboký vzťah s priateľom a miluj sa s ním až vtedy, keď budeš pripravená prijať prípadné dieťa. Keď ho budeš mať rada tak ako seba, či viac ako seba a budeš túžiť po jeho šťastí viac ako po svojom.

Niektoré páry sa milujú až po svadbe, tak prečo to tiež neskúsiť? Ak priateľa miluješ a on teba, prijme to, nebude ťa do ničoho nútiť a nebude sa báť, že by ste uvedený problém po svadbe nezvládli. Keď sa žena odovzdáva mužovi, potrebuje mu dôverovať a cítiť istotu, že ju neopustí - ťažko má túto istotu, ak nie sú svoji a on môže kedykoľvek "vycúvať". Teraz je s ňou, lebo sa mu to páči, ale ešte nie je pripravený zaviazať sa, necháva si zadné dvierka. U manželov tento faktor neistoty padá, pretože manželský partner berie toho druhého so všetkým a je ochotný sa s prípadnými problémami popasovať, chce s tým druhým byť v dobrom aj zlom. Mimochodom, ak niekoho naozaj milujem, nebudem brať jeho - či lepšie povedané naše spoločné dieťa za katastrofu.

Ak je strach zo sexu spôsobený negatívnymi skúsenosťami z minulosti, treba ho riešiť v psychologickej rovine, ak sama nevieš ako, tak aj u psychológa.

??!!??

hlavne sa treba uvoľni možno je to celé len v tom lebo čakáš to najhoršie a ešte aj že otehotnieš! nech si da 2 kondomy ...a kupte si lubrigačny gel....

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Bolesť, strach, sex - Fórum - ZDRAVIE.sk