Maturitná psychóza

Príspevok v téme: Maturitná psychóza
unhappy09

Dobrý deň...zajtra sa mi začína akademický a mám toho neskutočne veľa, čo ešte sa musím naučiť. Nesúďte ma a nedohovárajte prosím, ako som mala začať skor a učiť sa priebežne..Ide o to, že za iných okolností by som to zvládla aj za ten týždeň lenže už pár dní sa ma drží akási strašná psychóza...Najprv to začalo len tým, že som sa nemohla poriadne najesť lebo mi zo všetkého bolo zle a trápilo ma nechutenstvo, a keĎ som sa aj schuti najedla, tak potom mi bolo ťažko Je to čoraz horšie, aj s mojím psychickým stavom, nedokážem myslieť na nič iné len na to ako to nezvládam. Dnes som sa dobre najedla a celkom dobre sa namotivovala lenže je to ako na hojdačke avečer ma zase chytili stavy, že to nezvládnem, už som ani neplakala jednoducho som šla na wc a donútila sa vyvracať, hoci mi vyslovene na vracanie nebolo. čo mám robiť?

kaotela

Nemas sa coho bat je to smiesne a je to fraska. Kazdy kdo to ma uz za sebou ti povie svoje je to na smiech cela maturita. Ja som sa neucil a spravil som.

Ajlunka

ahoj...ja mam podobny problem ako ty...nabuduci tyzden ma caka maturita...a pocas skoly som sa vobec neucila...ako to mam stihnut pocas tyzdna ??..jednoducho nestihnem to..neda sa to...tkaze mozem pekne stresovat ci si nevytiahnem nieco co nebudem vediet...a nejde len o to....mam aj osobne probley ktore mi brania ucit sa..nie ze brania..ale jednoducho nedokazem sa pripravovat moc a sustredit sa este k tomu ma demotivuje ucit sa nieco ked aj tak viem ze to vsetko nestihnem.....z tych osobnych problemov nemam naladu som smutna...som moc stresovy typ cloveka..a akonahle ma chytia stresy podavam viac ako o polovicu horsie vysledky...neznasam stres...ale nedokazemsa ho zbavit...skusala som naozaj vela krat...fakt mi to nejde.jednoducho som sa s tym narodila a musim s tym bohuzial zit...a s tou maturitou este k tym stresom mi pridava aj mama kedze hlavne jej ide o tu maturitu..ano aj ja chcem mat maturitu..postaci mi aj na stvorku...ale mama je posadnuta skolou...strasne dolezito berie vzdelanie jej deti...napr. z ekonomiky a z uctovnictva som mala stvorku...takze je mozne ked si vytiahnem temu ktoru nebudem vediet ze nezmaturujem...a ta ekonomika mi ai moc do hlavy nejde..nebavi ma ttato skola mama mi ju nakazala takze som tam aj musela ist...mam talnet na jazyky a hudbu...ale ju to nezaujimalo...je to vsetko cele zle...

optimistaaaa

no tak ta vyhodia a budes bez maturity a co? zivot ide dalej. najdes si zamestnania ako hajzel baba a kariera ta aj tak neminie

aktevi...

nooo ja som maturovala už dávnejšie,ale dnes si neviem predstaviť ako som to zvládla. Som strašná trémistka a absolutne nič si nepamatám dnes zo školy.

xixi - raz som na fcb videla kreslený vtip, ako žena pozerá na papier, kde je nejaká ťažká rovnica a sama seba sa pýta, že čaká na deň kedy toto v praxi využije.

veľa vecí je zbytočných v dnešnej dobe. Ved načo musíš naspamať vedieť, kedy a kde sa narodil aký spisovateľ a čo napísal a pod.

inak to s tým prehodením :) aby ťa prehodili musíš aspoň niečo vedieť obkecať. ak budeš mlčať, neprehodia ťa.

MultiLevel

ja mam statnice teraz v stredu a matury by som si dala pokojne aj hned... :) Samozrejme, ty mas teraz matury a nie ako ja statnice, takze prezivas pravom dost stresujuco pripravy na ten svoj "velky den".
Skus to brat s lahkostou. Opakuj si stale, ze sa ucis pre seba a ze su na svete aj dolezitejsie veci, ako to, s akymi znamkami prejdes...
Ja som pripravy na ucenie zahajila tym, ze som si najprv nakupila same dobre a zdrave papnie, zasobila sa vodou, gumovymi cukrikmi (tie musim mat) a ide to :) Vynalozim vsetko preto, aby som to urobila. No ked sa to nepodari, nezruti sa mi svet, ved mam opravak :)

lea128

Ja mam o 2 tyzdne statnice a poviem ti, zeby som si milionkrat radsej zopakovala taku maturitu:) Uvidis ako budes na maturitny den este spominat, ze si sa tak strasne bala a nebolo preco. Ale pred statnicou z jazyka prednedavnom som mala taky isty pocit, ako ty, myslela som len na to, ako na tom zle stojim so vsetkym...nic som sa uz totalne nemohla naucit a bola som celkovo v strese...a kedze to nebola statnica, kde staci len cosi hovorit, ale odborny ekonomicky vyklad jazyka, tak som sa bala este o to horsie, ze fakt pohorim...Ja som sa marne snazila upokojit a islo mi to cele velmi zle, aj ked som sa snazila ucit, mala som pocit, ze to aj tak dobre neviem...ale nevzdavaj sa, snaz si to aspon vela citat, ale sustredit sa nato co citas... uvar si caj s ginkom a uvidis, ze sa na teba pod stresom vela nalepi...mas este tyzden a to je dost dlha doba, aby si sa stihla toho vela naucit, ja som sa na maturu ucila tyzden a uplne to stacilo:)

RNG

Maturita nie je z toho, co si sa naucila v posledny tyzden, ale z toho, co si v skole dostala za dlhe roky. A ked si nemala zly prospech, tak mas dostatok vedomosti, aby si cez to presla. Takze sa nenervac, lebo cim viac sa nervacis tym ti to viac skodi.
Nejeden student sa natolko nervacil, ze ho maturitna komisia doslova musela podporit a "prehodit", moj otec bol ucitel a takze mam z domu stovky pripadov o ktorych rozpraval a zakazdym sa jednalo o zbytocne nervacenie.
Musis si doverovat!Ved si nechodila do skoly nadarmo!