Maturitná psychóza

Príspevok v téme: Maturitná psychóza
unhappy09

Dobrý deň...zajtra sa mi začína akademický a mám toho neskutočne veľa, čo ešte sa musím naučiť. Nesúďte ma a nedohovárajte prosím, ako som mala začať skor a učiť sa priebežne..Ide o to, že za iných okolností by som to zvládla aj za ten týždeň lenže už pár dní sa ma drží akási strašná psychóza...Najprv to začalo len tým, že som sa nemohla poriadne najesť lebo mi zo všetkého bolo zle a trápilo ma nechutenstvo, a keĎ som sa aj schuti najedla, tak potom mi bolo ťažko Je to čoraz horšie, aj s mojím psychickým stavom, nedokážem myslieť na nič iné len na to ako to nezvládam. Dnes som sa dobre najedla a celkom dobre sa namotivovala lenže je to ako na hojdačke avečer ma zase chytili stavy, že to nezvládnem, už som ani neplakala jednoducho som šla na wc a donútila sa vyvracať, hoci mi vyslovene na vracanie nebolo. čo mám robiť?

p.d.

Raz jedna vravela v telke, ze na zmaturovanie staci myslim 30 percent asi z pisomnej casti. Vies, mala by si si predsa len nieco dat na upokojenie, lebo ta to moze dost rozhadzat, na strane druhej to vsak nesmie byt prilis silne sedativum, aby si tam nezaspala:)

ahoj001

Termíny na maturitách máš naozaj viaceré. Ja si pamatám že keď som maturovala tak som volala na linku dôvery tak som sa bála. Hoci začala som sa učiť už asi dva týždne predtým... Strach alebo tréma môže byť dvojaká môže aj povzbudiť...
Hlavne by som sa na tvojom mieste snažila ukľudniť možnbo niečo y lekárne alebo tak a systematicky royvrhnúť predmety na toto mám toľko času na toto toľko...Prejdi si všetky otázky a nezabudni že veľakrát robí veľa aj improvizácia.
Učitelia ťa poznajú tak vedia že aká si bola z tých predmetov čo sisi vybrala.Ja som učiteľka a bola som aj skúšajúca aj predsedkzňa komisie neboj hlavne sa skús ukludniť.

p.d.

Ak mas taketo stavy, tak asi budes velmi dobre pripravena. Nenechaj sa zlomit vlastnou psychikou. Ja ti poviem len tolko, ze ja by som napr. z takej literatury dvakrat nezmaturoval:)