Je to správny postup?

Príspevok v téme: Je to správny postup?
Denala

Bola som prvýkrát u psychiatra. Našla som si doktorku a konečne som sa odhodlala. Sklamal ma totižto jej prístup. Bola arogantná, a keď som spomenula to, že mám za sebou pokus o samovraždu, tak sa správala ešte arogantnejšie, že čo tam ako chcem, že keď chcem zomrieť, tak nech si zomriem a pod. Nenechala ma nič jej vysvetliť, a ani len to, že žiť asi chcem, preto som tam. Stále mala narážky, že keď chcem, nech sa idem "vešať", že som predsa dospelá, a je to moje rozhodnutie. Všetko čo som jej začala hovoriť, tak sa začala usmievať, že: "a čo mňa do toho". Usúdila, že mám úzkosť, nejakú poruchu kontaktu s realitou a vraj ťažkú depresiu. Vehementne mi zdôrazňovala to slovo ťažká, a že ak chcem nech sa zavesím. Predpísala mi lieky: Xanax, Mirzaten Q-Tab a Risperidon Orion. Doma keď som si prečítala príbalové letáky, tak ma skoro porazilo. Mirzaten a Risperidon spôsobujú priberanie. Hneď som si vygooglila skúsenosti s nimi, a drvivá väčšina z nich naozaj veľmi pribrala. Ja mám problémy s jedlom, o ktorých som jej tiež chcela povedať, ale asi jej neprišlo dôležité aby ma pustila k slovu. Prísun stravy si extrémne kontrolujem, cvičím do vyčerpania a myslím skôr, že mám nejakú poruchu príjmu potravy, a lieky z ktorých priberiem do seba nedám ani náhodou, keď viem, že sú aj také, z ktorých sa nepriberá.
Myslíte, že je toto správny postup? Mám sa k nej ešte vrátiť, pretože skôr rozmýšľam, že si nájdem niekoho iného. A je to možné? Môžem si len tak nájsť iného psychiatra a tamtej nič nepovedať? Priateľa si zavolala dnu tiež, a ten tiež hovorí, že to čo za arogantnú doktorku,ktorá si aj tak nič nevypočuje.
Ďakujem za každý názor.

Denala

Priateľ so spánkom problémy nemá, takže on spí keď som ja hore :) Závidím mu. On je ako bábika, len si ľahne, a už má zavreté oči a spí.

Prezývka

No ani sa necudujem ze mas potom problemy ved to musi byt devastacne pre telo a co ta priatel nevie v tej posteli dlhsie udrzat? Ja som schopna spat aj 14 hodin ale samozrejme to nerobim lebo potom by ma vsetko bolelo od prespania.

Denala

Prezývka: ja viem, že to je málo spánku, a to je ale po tabletke. Bežne spím 3-3,5 hodiny.
Cvičím myslím dosť. Zámerne práve idem do úplného vyčerpania. U mňa je ale problém, že ak sa aj fyzicky unavím, že konečne viem zaspať, tak spím aj tak len tie 3 hodiny. Je pravda, odpadne potom problém so zaspávaním, ale to je všetko.

Prezývka

Denala -> tak sa musis viac znicit fyzicky, hovoris ze cvicis ale asi malo, proste nie je mozne ze keby si co ja viem behala 3 hodiny (obrazne) ze potom nezaspis. Ja idem vecer na plavaren a ked mam plno energie plavam aj 2 hodiny, potom dojdem domov trochu niecoho zjem ledva dojdem do sprchy uz citim ako sa mi zatvaraju oci a odpadnem do postele.
5-6 hodin je malo na spanie. 7 hodin je minimum. 8 je optimum. Viac uz by sa tiez nemalo lebo uz je to konkraproduktivne :)

Denala

Prezývka: so spánkom mám problém. Čajíčky a doplnky výživy mi na to nepomohli žiadne. Jediné po čom som mala dlhší spánok (cca. 5-6 hodín) boli lieky na spanie.
To je tiež svinstvo, pretože sú návykové, tak dám si tabletku asi raz do mesiaca, keď už naozaj nevládzem.

Prezývka

Denala -> sama by si mala vediet kedy sa citis dobre a kedy ti je dobre a tieto veci pri ktorych sa citis dobre by si mala robit co najcastejsie plus spat 8 hodin denne nie viac menej.

Denala

Prezývka: tak mi poraď ako aktívne a zdravo mám žiť.
Cvičím každý deň, momentálne síce nie, ale s horúčkou by to asi moc zdravé nebolo.
Stravujem sa zdravo. Čerstvý vzduch mi tiež nechýba, a predsa to nie je v poriadku.