Je to správny postup?

Príspevok v téme: Je to správny postup?
Denala

Bola som prvýkrát u psychiatra. Našla som si doktorku a konečne som sa odhodlala. Sklamal ma totižto jej prístup. Bola arogantná, a keď som spomenula to, že mám za sebou pokus o samovraždu, tak sa správala ešte arogantnejšie, že čo tam ako chcem, že keď chcem zomrieť, tak nech si zomriem a pod. Nenechala ma nič jej vysvetliť, a ani len to, že žiť asi chcem, preto som tam. Stále mala narážky, že keď chcem, nech sa idem "vešať", že som predsa dospelá, a je to moje rozhodnutie. Všetko čo som jej začala hovoriť, tak sa začala usmievať, že: "a čo mňa do toho". Usúdila, že mám úzkosť, nejakú poruchu kontaktu s realitou a vraj ťažkú depresiu. Vehementne mi zdôrazňovala to slovo ťažká, a že ak chcem nech sa zavesím. Predpísala mi lieky: Xanax, Mirzaten Q-Tab a Risperidon Orion. Doma keď som si prečítala príbalové letáky, tak ma skoro porazilo. Mirzaten a Risperidon spôsobujú priberanie. Hneď som si vygooglila skúsenosti s nimi, a drvivá väčšina z nich naozaj veľmi pribrala. Ja mám problémy s jedlom, o ktorých som jej tiež chcela povedať, ale asi jej neprišlo dôležité aby ma pustila k slovu. Prísun stravy si extrémne kontrolujem, cvičím do vyčerpania a myslím skôr, že mám nejakú poruchu príjmu potravy, a lieky z ktorých priberiem do seba nedám ani náhodou, keď viem, že sú aj také, z ktorých sa nepriberá.
Myslíte, že je toto správny postup? Mám sa k nej ešte vrátiť, pretože skôr rozmýšľam, že si nájdem niekoho iného. A je to možné? Môžem si len tak nájsť iného psychiatra a tamtej nič nepovedať? Priateľa si zavolala dnu tiež, a ten tiež hovorí, že to čo za arogantnú doktorku,ktorá si aj tak nič nevypočuje.
Ďakujem za každý názor.

Denala

zewa: ďakujem :) čo najskôr sa jej ozvem, teraz bohužiaľ, ležím doma v horúčkach, tak keď to prejde objednám sa k nej

zewa

Nie, ide cez poistovnu. Ked budes volat a objednavat sa, tak sa opytaj, ci maju problem s nejakou poistovnou alebo nie. A inak, ma vlastnu cakaren, takze sukromie zabezpecene (nikto necumi :)

Pondelok1

Za tou doktorkou by som už nešiel, má neprofesionálny prístup. A vôbec, psychofarmaká síce môžu priniesť dočasne úľavu, ale majú vážne vedľajšie účinky a navyše neriešia samotný problém. Výsledok je návyk na lieky a nalomené fyzické zdravie, ako som to často videl na vlastné oči. U seba by som to určite riešil alternatívne, vybral by som si niečo z holistickej medicíny, ako napríklad čínska medicína, ayurvéda, homeopatia a podobné.
Vyhľadaj niekoho kto bude ochotný ťa počúvať, pochopiť ťa. Niekedy už to pôsobí liečivo, keď sa môžeš niekomu vyrozprávať, povedať čo ťa ťaží.

Denala

amanda23: ja k nej už nemienim ísť. A keď som sa k nej objednávala tak som bola celá šťastná, lebo sestričku má takú zlatú. Tá sestrička mala neporovnateľný prístup s doktorkou. Viac mi vysvetlila sestrička ako ona. Ja keď som odtiaľ vyšla som nevedela, že čo povedať. A priateľ bol úplne zhrozený.
A ten Mirzaten mi dala asi preto, lebo ja mám aj tie problémy so spánkom. Ale ona mi všetko toto dala aby som brala na noc, a chudák lekárnik mi len povedal, že či sa ešte chcem zobudiť, keď som nikdy nič také nebrala a teraz takéto konské dávky utlmujúcich liekov naraz.

amanda23

Doubledog, to je uplne jedno, co ma za diagnozu, oni aj tak liecia depresiu, paniku , uzkosti , socialne fobie a neviem co este rovnakymi liekmi, skusaju kombinacie, ak nezaberu len serotoninove AD, skusaju k tomu aj serotonin a noradrenalin , pripadne este aj + dopaminove..
Mirzaten je skor AD pri poruchach spanku a ked clovek nemoze jest, Xanax mas len docasne, je navykovy a to posledne nepoznam...Zmen lekarku, ja som pred par rokmi sla tiez od podobnej kravy placom a v totalnom zufalstve, tak ma totiz "podporila" , akoby si chcela na mne vybit nejake osobne problemy a ja som jej padla do rany a to som tam tiez prisla v doprovode, na smrt vystrasena a ona ma este viac rozhodila, ziadne povzbudenie, podpora, este mala aj tiky ta lekarka, takze som si pomyslela, ze by cosi mala brat skor ona a dala mi take lieky, ze som po prvej tabletke myslela, ze som zosalela..Zasa mi nechcela verit, ako som mohla byt z toho v takom stave, ze to beru aj deti a nik sa nestazoval, potom mi dala akesi ine a z tych mi nic zle nebolo, ale "uzila " som si svoje...