Život nieje prechadzka ružovou záhradou. .

Príspevok v téme: Život nieje prechadzka ružovou záhradou. .
T.

Ja asi neviem žiť..alebo nedokažem to..Asi každy z nas ma nejaky ten osobny problem..boli časy ked som popri tom aj mala ešte v sebe aspoň kúsok toho optimizmu. Dnes už nemam ani ten a vôbec už sa nedokazem tešiť. Najradšej by som bola v období detstva,,aj ked..ale predsa naše staré mamy a kamaratstva. To bolo niečo super. Spomínam si na krásne výlety, čo všetko sme ako deti povystrájali.. A dnes..žijeme v inej dobe tak zlej..Ludia si nevažia iných, maju radosť ked môžu iným ubližovať, každý vidí len svoj prospech. Každí každeho využíva. Ja neviem ale asi pôsobím takým dojmom na prvý pohľad..že ma môže každý využiť. Prečo nedokážem ja byť taká?..možno si viem povedať svoj názor, asi preto?? Aj ked ma niekto krivo obviní, aj za cenu rizika,,či je to v zamestnaní, alebo doma v rodine. Nech sa deje čo sa deje..Preto som asi nenavidená spoločnosťou. Mám pocit akoby som bola tretím kolesom na voze. Ak je zopár svetlých výnimiek,,pri nich mám pocit, že všetko hrajú a že su primne nasilu, nie preto, aby ma mali radi. Su to len také letmé výnimky či v práci alebo v okolí. A ked dnes som sa už radšej uzavrela pred svetom..dostalo sa mi od 3 ľudí, že sa neviem rozprávať, prečo nekomunikujem a tak..Ale ja už neviem, nebudem..radšej nech si ma nikto nevšíma..Nech namna ľudia zabudnu že existujem..A ked mam už plnu hlavu tých myšlienok..preto som to aspon prišla hodiť tu..Už ked človeku aj vlastná rodina ubliží,,tak vtedy už naozaj nieje iné východisko..ako sa radšej utiahnuť. Ze ľudia už niesu ľudmi,,to už dávno viem. A priateľstva, kamaratstva..tie boli v detstve. Dnes neexistuju, alebo aspoň ja ich nemám vo svojom okolí. Mne prichadzaju do cesty vždy ti nesprávní a tí správni sú tu len na krátku dobu, alebo niesu vôbec. Život je krátky a mnohí si to neuvedomujú..namiesto toho aby sa tešili a robili iným radosť,,kazia ho. Nikto nikdy nevie kedy príde jeho koniec a spoliehať sa nato že zajtra výjde slniečko nemusí výjsť. A ak ťa sklame nie jeden človek, ale viacerí a ty sa máš cez to celé nejak preklznúť..aj keby si ako veľmi chcel nejde to. Ja som sa už veľa krát o to pokúšala, ale stále som na tom istom mieste, neviem sa pohnuť a ísť dalej..Neviem..Asi existuje niečo čo mi v tom bráni..alebo mi niekto veľmi zaželal zle..alebo neviem čo za silu..Že človeče zmier sa s tým, inak už nebude..

Mimulus

daymay - pekne napísané - aj tomuto som voľakedy veril presne tak ako je to v tých riadkoch napísané.
Presne tej prvej vete :)

Mimulus

daymay - A prečo by som nemal byť? Tí ktorí sú citliví a dobrí a uznávajú ešte nejaké hodnoty to buď v spoločnosti skrývajú pred majoritnou skupinou ľudí alebo majú depresie.

daymay

Nemaj očakávania od ľudí, akí majú byť...to neovplyvnis, ovplyvniť môžeš len to, aky si ty. Ok, všetci sú zlí, tak musíš byť aj ty?

Mimulus

anjelik* a Šejla opäť pekne napísané :) Ja netvrdím, že nemáte pravdu a všetko čo ste napísali je presne tak ako to má byť.
Pravdou je aj to, že som býval optimista, človek, ktorý sa tešil z každej maličkosti, ktorý veril ľuďom, veril v dobro, čestnosť, lásku...mohol by som pokračovať...
No všetko vychádzalo z jediného, že som si myslel že sa dá, že to vyskúšam, že sa začnem usmievať a kde ma to dostalo? Je zo mňa pesimista, trpím depresiami a ak by som mal odvahu tak ešte dnes skočím z okna. Každý človek má určité očakávania a ak sa nenaplnia tak to má veľmi často fatálne následky. Z čoho vznikajú depresie???

T. - Netreba mať žiadne očakávania, potom sa nemôže človek ani sklamať. Charakter? :D Nebuď smiešna veď kto ho už len dnes má? Tí na najvyšších miestach kradnú, klamú a čo sa týka sebeckosti tak to je podľa mňa to, čo začína ovládať túto spoločnosť! A v dnešnom sku.venom svete je to top vlastnosť, akú môže človek mať. Pretože ak nie je človek sebecký tak väčšinou nič nemá a každý ho hneď využije.
Ak si myslíš, že píšem hlúposti tak skôr či neskôr zistíš, že mám pravdu. Všetci, ktorí ti tu prispeli ju majú len niekoho viera v dobro, láska, nádej....priviedli až tam kde je teraz... Je mi veľmi ľúto, že vidím svet tak pesimisticky ale to len preto, lebo som veril a očakával pozitívne ľudské vlastnosti aj od druhých ľudí.

T.

Ja niesom outsider ! Mozno som sa tak trochu citila poslednu dobu..lebo bolo toho namna privela ale zmenim to. Mimulus..ze treba byt sebecky a vediet kradnut? Horsie slova som v celom prispevku nenasla..Nemozem z toho..Ty okradas ludi? A co charakter..Ako sa asi oni citia..vobec to cloveka netrapy? a ziadne vycitky...a byt sebecky..toje najhorsia vlastnost aku moze clovek mat..

anjelik*

Mimulus, mňa nezaujíma, či bude lepšie, ja si nerobím ilúzie o ľuďoch. :o) To, čo sa ti snažím celú dobu vysvetliť je fakt, že áno, existuje dobro, áno, existuje to, čo sa vzletne dá nazvať čisté srdce a schopnosť zotrvať v čistom a nezmenenom stave, áno, existujú tí, či tvoria okolo teba dýchateľnú atmosféru. To, že ty to nevidíš, neznamená, že to nie je. Takže veľmi trefný úvod, Šejla. ;o) Pozri, ak by si skutočne v sebe tie hodnoty, o ktorých píšeš, mal, nikdy by ťa ani len nenapadlo vzdať sa ich. Mne ale skôr pripadá, že ty čakáš, že ti ich niekto ponúkne.:o) Aj keby som ti ich skutočne ponúkla, rozoznal by si to? Alebo by si aj na mňa nazeral cez závoj osobnosti, ktorú niekto sklamal, ja nie, a tak by si nemal šancu to vidieť. A aj ja by som sa zaradila do zoznamu tých, ktorí ťa aj tak nevedia pochopiť, lebo veď nezažili to, čo ty. :o) Ty si ten, podobne ako zakladateľka témy, ktorý dovolíš svetu a ľuďom, aby ťa formovali a ani sa len nepokúšaš zostať nezmenený. Vieš, môžem sa správať podľa predstáv druhých, ale neznamená to, že vo vnútri sa zmením v to, čo im hrám. To nie je podvod, páchaný na nich, to je otázka súcitu a pochopenia ich a ich predstáv o tom, čo oni chcú od života. :o)

Sejla

Mimulus, ušla ti pointa. Neobviňiuj počasie, zato že prší ale obviňuj seba zato, že nevidíš dúhu. A že vďaka vode rozkvitnú kvety. - ok dosť bolo metafor:D
Priznávam, že ten príspevok som písala pod vplyvom fľaše vína:D je to vidieť na forme, ale obsah zostal vyjadrený. Však tie situácie, ktoré som napísala, by sa dali pochopiť aj negatívne, napríklad ten čo mi podržal dvere sa ma opýtal na telefónne číslo, takze chcel si len zašukať, tá čo vrátila peňaženku priatelovi, s ním neskôr skončila v posteli, tá čo mi vrátila telefón, odo mňa dostala fľašu, ktorá mala väčšiu hodnotu, ako ten môj predpotopný telefón;) Tí dôchodcovia, čo mi pomohli nájst cestu, boli v podstate zúfalí po pozornosti, konverzácií. V konečnom dôsledku všetci konáme sebecky. Nemysli si, že ja to nevidím. Na to, aby som opísala, čo na tomto svete je zle počnúc skolstvom, politikou, náboženstvom, každou jednou "rodinou", končiac človekom ako takým, na to by mi nestačil jeden príspevok a asi ani desať kníh. Ale život je moc krátky na to, aby jeden zmenil svet, tak či tak to nie je moja starosť a zodpovednosť, necítim sa byť kompetentná za všetko, čo je zle a tak jediné a najlepšie, čo môžem dosiahnuť je, že prevezmem zodpovednosť za svoje vlastné konanie a pokúsim sa robiť čo najviac, aby som z tohto života mala aj nejaký pǒžitok.

Prezývka

T. -> nevidim ziaden dovod preco by ta mali mat kolegovia radi alebo ludia co su okolo teba mali byt tvojimi priatelmi.

Venuj sa rodine ak mas s nimi dobre vztahy ak nie tak sa venuj tomu co bavi teba. Neries druhych ani vztahy. Venuj sa cinnostiam nie ludom. Ludia sa vzdy pridruzia vzdy ... niekedy ani nechces a furt sa na teba niekto nalepi takze to je najmensi problem. Plus nezabudaj v zivote si vzdy viacmenej sama plus rodina ak su dobre vztahy. Ziaden cudzi clovek za teba krk nepolozi, mozno iba ak slovami. Cim skor pochopis tym lepsie.